لوکاشنکا می خواهد رهبران جهان به مناسبت روز پیروزی در مینسک میان Coronavirus

مینسک-با وجود این در حال انجام coronavirus همه گیر جمهور بلاروس Alyaksandr لوکاشنکا کرده است تا رهبران کشورهای دیگر برای حضور در هفته آینده رژه نظامی در مینسک مارک 75 سالگرد پیروزی بر آلمان نازی است.

بلاروس سرمایه در حال آماده سازی برای آن سالانه رژه روز پیروزی در مارس 9, با وجود سازمان بهداشت جهانی (WHO) در تماس با مقامات این کشور به اعمال اجتماعی-فاصله اقدامات و جلوگیری از بزرگ تجمعات عمومی به سرعت گسترش COVID-19.

“من از عموم دعوت از رهبران کشورهای دیگر حداقل کشورهای سابق [اتحاد جماهیر شوروی] اتحادیه اروپا برای جمع آوری در مینسک است که کار درست انجام دهید” لوکاشنکا گفت: در مارس 5, رد گزارش رسانه های روسیه انتقاد رهبر بلاروس بیش از به دست از شیوع کروناویروس به عنوان “نهفته است.”

بلاروس در حال حاضر بیش از 18,350 ثبت نام coronavirus موارد از جمله 107, مرگ و میر, اما لوکاشنکا علنا رد نگرانی ها در مورد خطرات ناشی از این بیماری چندین بار.

پیروزی روز بزرگداشت اتحاد جماهیر شوروی در پیروزی بر آلمان نازی در سال 1945 است و مهم ترین تعطیلات ملی در بلاروس و دیگر کشورهای شوروی سابق.

بلاروس و ترکمنستان تنها دو جمهوری های شوروی سابق است که نه خود را لغو سنتی رژه روز پیروزی در این سال است.

همچنین در مارس 5, بلاروس, نمایندگان مجلس با تصویب یک لایحه در یک توده عفو به مناسبت سالگرد 75.

وزیر کشور یوری Karayeu مجلس گفت که در این لایحه پیش بینی اولیه انتشار 5,372 زندانیان.

شرایط تقریبا 6,500 محکومین قطع خواهد شد توسط یکی سال, او گفت:.

9 مه رژه در مینسک است که انتظار می رود عبارتند از: بیش از 3000 پرسنل نظامی و بیش از 180 قطعه از سخت افزار های نظامی.

هزاران نفر از شهروندان انتظار می رود به خط تا به تماشای ساعته رژه است که اغلب به دنبال پیکنیک و فعالیت های دیگر در مکان های عمومی مانند پارک ها.

بلاروس از دست داده و حدود یک چهارم از جمعیت آن در طول جنگ جهانی دوم است.

با گزارش BelTA

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de