لوکاشنکا شکایت در مورد توقف در عرضه نفت پیش از پوتین مذاکرات

رئیس جمهور بلاروس Alyaksandr لوکاشنکا است در روسیه وارد دریای سیاه رفت و آمد مکرر از سوچی دولت خبرگزاری BelTA گزارش برای گفتگو با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه که در حال انتظار برای تمرکز بر اختلافات بیش از تعرفه برای نفت.

مذاکرات برای 7 فوریه آمده در یک زمان بسیار مهم در روابط بین دو همسایه است. لوکاشنکا را متهم کرد مسکو از اعمال فشار از کشور خود به ادغام با روسیه چیزی است که رهبر بلاروس قول داده است که اجازه نمی دهد اتفاق می افتد در حالی که واشنگتن به دنبال روابط نزدیک تر با مینسک است.

پیش از دیدار با پوتین, لوکاشنکا شکایت کرده است که روسیه در ماه گذشته عرضه شده تنها یک چهارم از نفت آن را وعده داده بلاروس.

“ما با توجه به شرکت اطمینان” لوکاشنکا گفت: در جلسه کابینه در تاریخ 6 فوریه. “در این سال روسیه وعده داده شده در سطح دولت به کشتی 24 میلیون تن نفت به بلاروس — 2 میلیون تن در ماه است. در ماه ژانویه 500,000 تن عرضه شد.”

بلاروس نخست وزیر Syarhey Rumas گفت: این کشور از دست داده بود 300 میلیون دلار در سال 2019 پس از روسیه قطع یارانه های انرژی و افزایش قیمت.

لوکاشنکا دستور دولت برای ایجاد “مکانیسم برای جبران ضرر و زیان است.”

روسیه تسلط بیش از بلاروس است که به شدت متکی به مسکو برای نفت ارزان و میلیاردها دلار سالانه یارانه برای سرپا نگه داشتن آن دوران شوروی اقتصاد به تشدید تنش ها بین دو و موجب تظاهرات در خیابان های مینسک است.

دو کشور امضا توافق نامه در سال 1999 برای تشکیل یک دولت متحد اما پیشرفت کمی از ساخته شده است.

جلسات بین لوکاشنکا و پوتین در سال گذشته موفق به آوردن دو طرف با هم به عنوان رئیس جمهور بلاروس اشاره کرد او صرفا به دنبال “برابر” قوانین و مقررات.

بلاروس شد ضربه توسط نادر تظاهرات عمومی در ماه دسامبر با معترضان ابراز خشم بیش از درک محرمانه بودن مذاکرات و اعتراض به روابط نزدیک تر به روسیه است.

کرملین در دفاع از انرژی بالاتر و قیمت پایین تر یارانه برای بلاروس معتقد است که مینسک باید قبول بیشتر ادغام اقتصادی اگر آن را می خواهد برای ادامه دریافت منابع انرژی در قیمت های داخلی.

در طول سفر به مینسک در فوریه 1, وزیر امور خارجه, Mike Pompeo گفت ایالات متحده “انرژی تولید آماده به تحویل 100 درصد از نفت شما نیاز دارید در قیمت های رقابتی.”

بلاروس یک جمهوری شوروی تا زمانی که اتحاد جماهیر شوروی را از فروپاشی در سال 1991.

با گزارش BelTA AP و RFE/RL در بلاروس خدمات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>