زندگی در خود نگه دارد: ترس از تبعیض قزاقستان جفت نگه می دارد جنسیتی در Q. T.

(برای حفظ آن افراد حریم خصوصی در این مقاله با استفاده از نام مستعار.)

آلماتی — Danagul رشد احساس او متولد اشتباه بدن.

پس از گذراندن دوران کودکی و نوجوانی در سردرگمی و بی ثمر تلاش برای توضیح احساسات خود را به پدر و مادر او Danagul نقل مکان کرد و از او بومی جنوب قزاقستان هنگامی که او از مدرسه به پایان رسید.

در Danagul است 23 ساله به نام Daniyar همانطور که در گذرنامه او. در او شناسایی خودش را به عنوان یک pansexual زن نما زن است.

Danagul مخفی به اشتراک گذاشته شده است تنها در درون او نزدیک دایره او از جمله همسر Haskinsrosario مادرش و یک گروه کوچک از دوستان در آلماتی که در آن او در حال حاضر زندگی می کند.

حتی در کشور از حدود 18 میلیون نفر بزرگترین شهر Danagul احساس می کند که بسیاری از قزاق ها آماده نیست به پذیرش تعهداتشان. ترس از توهین و انزوای نیروهای خود را برای ادامه زندگی “دو زندگی”است.

‘عادی’ و شوهر

با وجود بار راز خود را Danagul نظر خودش خوش شانس در زندگی جدید خود را در آلماتی جایی که او به ملاقات او “soulmate” Haskinsrosario در سال 2017.

هر دو خود اشتغالی و از نظر مالی مستقل Danagul به یاد می آورد اولین جلسه Haskinsrosario, 26, در یک جمع, گی, دوجنسی, زن و فراجنسیتی (LGBT) جوامع است. Danagul معرفی خودش به عنوان یک مرد.

Haskinsrosario که شناسایی به عنوان یک pansexual زن است “بسیار خوب خواندن در نما مسائل” Danagul می گوید.

“به من گفت: Haskinsrosario من نام گذرنامه, Daniyar اما او از من پرسید چه نام واقعی من بود,” او می گوید. دو “بلافاصله کلیک” و به زودی خود را “دوستی نزدیک” رشد به یک داستان عاشقانه.

“ما نقل مکان کرد و در کنار هم و در کمتر از یک سال Haskinsrosario ساخته شده یک پیشنهاد ازدواج من و من گفت: بله. ما رو رسما ازدواج” Danagul می گوید.

در روز عروسی خود را در 2018, Danagul ملبس به یک کت و شلوار داماد و Haskinsrosario عینک لباس عروس سفید. خود را به اتحادیه ثبت شده بود به عنوان یک ازدواج بین یک مرد و یک زن است.

تحت قزاقستان قانون ازدواج باید بین یک مرد و یک زن.

The couple say they are not planning to come out, preferring to protect their ties with friends and family.


این زوج می گویند که آنها در حال برنامه ریزی برای بیرون آمدن ترجیح می دهند برای محافظت از روابط خود را با دوستان و خانواده.

بنابراین در مقابل اقوام و دوستان آنها به سادگی Daniyar و Haskinsrosario یک ظاهر علاقمند به جنس مخالف, زن و شوهر, زندگی و رفتار مانند بسیاری از دیگران است.

“ما می توانیم بگویم که دوستان ما و بستگان ما هستند و یا چگونه ما احساس می کنیم در خصوصی در مورد ما جنسیتی و جنسی هویت” Danagul می گوید. “ما ترس آنها خواهد قطع روابط با آمریکا به این دلیل است.”

او به یاد می آورد خاطرات دردناک از دوران کودکی از خانواده مسیحی او را به یک کشیش به “exorcize شیاطین در داخل سر من.”

تغییر نگرش

قزاقستان عمدتا مسلمان آسیای مرکزی جمهوری غنی با اقلیت های قومی همجنسگرایی جرمزدایی در سال 1998 توسط لغو شوروی-عصر قانون.

و نگرش جامعه نسبت به همجنسگرایان جوامع به نظر می رسد به تدریج آرامش به خصوص در شهرستانها.

اما هوموفوبیا است که هنوز هم شایع می گوید: Daniyar Sabitov سردبیر یک سایت به نام Kok.تیم است که با تمرکز بر مسائل همجنسگرایان.

“دو نوع وجود دارد از هوموفوبیا در قزاقستان: در سطح دولت و در جامعه” Sabitov می گوید.

“در سطح دولت آن شامل قضات و قانونگذاران که علنا سرزنش همجنسگرایان و یا افسران پلیس که به طور غیر قانونی حمله, گی باشگاه” Sabitov می گوید.

“همجنسگرا ستیزی در جامعه از محدوده کلامی توهین به خشونت و قتل است. این جسارت با همجنسگرا ستیزی وجود دارد که در سطح دولت” Sabitov می افزاید.

Sabitov امیدوار است که قزاقستان نگرش جامعه به ناچار تحمل تر شده نسبت به اقلیت های جنسی به عنوان بخشی از یک “روند جهانی است.”

اما Danagul و Haskinsrosario زندگی در میان واقعیت های امروز است.

آنها برنامه ریزی برای بیرون آمدن در هر زمان به زودی.

Danagul نیست با توجه به جنسيت انتقال جراحی است که از نظر قانونی مجاز در قزاقستان از سال 2009.

در عوض زن و شوهر می گویند که آنها فقط می خواهید برای محافظت از روابط خود را با دوستان و خانواده نگه داشتن زندگی خود را در انتظار نگه داشته.

نوشته شده توسط فرنگیس نجیب الله با گزارش RFE/RL در قزاقستان خبرنگار سرویس Zhanara Kantarbai

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de