آب لیمو چای درمان نیست COVID-19 اسرائیل یا هر جای دیگری

سریع نگاهی به

یک پست در گردش در رسانه های اجتماعی به دروغ ادعا می کند که یک ترکیب بی کربنات سدیم و آب لیمو را “از بین بردن” رمان coronavirus. پست همچنین ادعا می کند این “درمان” است مانع هر COVID-19 مرگ و میر در اسرائیل — اما بیش از 30 نفر کشته شده اند از این بیماری وجود دارد.


داستان کامل

به عنوان COVID-19 بیماری ناشی از رمان coronavirus گسترش در سراسر جهان متعدد نادرست و گمراه کننده ادعا می کند از “درمان” برای این ویروس در حال گسترش در رسانه های اجتماعی.

اخیر ادعا می کنند که از یک پست با عنوان “در اسرائیل هیچ مرگ از COVID 19.” آن را به دروغ می گوید که “درمان” برای COVID-19 “و یا راه برای از بین بردن آن را” کشف شده است و در آن از اسرائیل که در آن می گوید: ویروس “نیست هر علت مرگ.”

در آوریل 2, بیش از 6800 نفر در اسرائیل باید آزمایش مثبت برای COVID-19 و 36 فوت کرده اند. بیش از 100 نفر در بیماری جدی و 83 بودند در حمایت از زندگی.

پست همچنین ادعا می کند که این “درمان” به این دلیل است که “مردم اسرائیل آرام است” در مورد COVID-19.

در واقع دولت اسرائیل صادر کرده است اورژانس مقررات که شامل کاهش ورود به فضای عمومی و تحمیل مسئولیت کارفرمایان بسته شدن غیر ضروری فروشگاه ها و اعمال محدودیت در حمل و نقل عمومی و همچنین به عنوان “خانه انزوا” دستورالعمل.

پست “دستور العمل” به صورت ساختگی درمان شامل لیمو و بی کربنات — کوتاه برای بی کربنات سدیم یا جوش شیرین است که معمولا استفاده می شود به عنوان یک آنتی اسیدها.

“ترکیب و نوشیدن چای داغ هر بعد از ظهر” پست می گوید. “عمل لیمو با داغتر جوش شیرین بلافاصله جان ویروس [و] به طور کامل حذف آن از بدن است.”

این ادعا بی اساس است. با توجه به سازمان بهداشت جهانی “تا به امروز هیچ داروی خاصی توصیه می شود برای جلوگیری و یا درمان جدید کروناویروس.”

Krutika Kuppalliیک بیماری عفونی پزشک و همکار با دانشگاه جانز هاپکینز مرکز سلامت و امنیت تایید شده در این مصاحبه.

“هیچ داده ها نشان می دهد که با استفاده از آب لیمو یا چای داغ و یا هر چیزی شبیه به آن خواهد کشتن ویروس,” او گفت:.

آنجلا راجرزاستادیار پزشکی در مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد که در یک ایمیل که “هیچ چیز وجود دارد که نشان داده شده است در عین حال برای کشتن یا از بین بردن COVID-19 ویروس و آن را هنوز هم روشن نیست که آیا هر درمان دیگر در اخبار (استروئیدها و هدفمند ایمنی بدن تنظیم کننده های آزیترومایسین, هیدروکسی کلروکین) در واقع مفید است.”

Kuppalli گفت: مردم خود را کاهش می دهد خطر ابتلا به این ویروس توسط شستن دست خود را در پوشش خود سرفه و عطسه حفظ فاصله از یکدیگر و در پی اقدامات سلامت که اجرا شده اند در منطقه خود است.

ما گزارش در بسیاری از دروغ و گمراه کننده در مورد اظهارات جدید کروناویروس. نگاه کنید به “یک راهنمای به ما Coronavirus پوشش” برای داستان فیلم ها و منابع است.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

بیماری کروناویروس (COVID-19) توصیه های عمومی: افسانه busters.” سازمان بهداشت جهانی. دیده 1 Apr سال 2020 است.

زنده به روز رسانی//نتانیاهو, موساد ارشد برای ورود به قرنطینه پس از وزیر بهداشت مبتلا به کوروناویروس.” روزنامه “هاآرتص”. 2 Apr سال 2020 است.

رمان Coronavirus: اورژانس مقررات است.” دولت اسرائیل وزارت بهداشت ، دیده 1 Apr سال 2020 است.

Kuppalli, Krutika. بیماری های عفونی پزشک و همکار, دانشگاه جانز هاپکینز, مرکز سلامت و امنیت. مصاحبه تلفنی با FactCheck.org. 1 Apr سال 2020 است.

راجرز آنجلا. استادیار پزشکی دانشگاه استنفورد مرکز پزشکی. ایمیل به FactCheck.org. 1 Apr سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>