باکو — وکیل یک عضو اپوزیسیون جبهه خلق آذربایجان (AXCP) می گوید شکست یک دادگاه محلی به ارائه اسناد و مدارک در حال برگزاری است تا مشتری خود درخواست تجدید نظر و وادار کردن او را به باقی می ماند در درمانگاه اعصاب و روان او قرار داده شده پس از انتقاد از رهبری این کشور.

وکیل نعمتالله Karimli گفت: RFE/RL در تاریخ 22 آوریل که مشتری خود را عقیل Humbatov در عین حال برای دریافت یک کپی از مارس 2 حکم دادگاه که به زور او را در یک کلینیک روانی در باکو مشتاغا منطقه.

“بدون نوشته کپی از تصمیم دادگاه ما از لحاظ فنی نمی تواند درخواست تجدید نظر این حکم به این کشور دیوان عالی کشور” Karimli گفت.

منتقدان دیرین الهام علی اف رئیس جمهور دولت می گویند مقامات نفت خیز جنوب قفقاز ملت غالبا به دنبال سکوت مخالفت با زندانی کردن فعالین اپوزیسیون خبرنگاران و مدافعان حقوق بشر و فعالان مدنی و بدون زمینه.

ده ها تن از AXCP اعضای دستگیر شده اند و برخی از زندانی در سال های اخیر در آنچه که خود را حامیان به نام اتهامات کاذب.

Humbatov برای اولین بار بازداشت شده در مارس 30, یک روز پس از او قرار داده شده یک پست در Facebook که با انتقاد از دولت و رئیس جمهور علی اف برای نادیده گرفتن حقوق کودکان فقیر بسیاری از آنها نیاز به درمان های پزشکی.

او را به یک درمانگاه روانپزشکی همان روز با تشخیص “پارانوئید اختلال شخصیت.”

اما در مارس 1, دادگاه حکم داد که Humbatov نمی تواند قرار داده شده در یک کلینیک در برابر خود خواهد شد و فعال شد.

Humbatov پس از آن منتشر شده پست های جدید در Facebook توصیف شرایط در درمانگاه روانپزشکی به عنوان “غیر انسانی” و “وحشتناک است.”

در مارس 2, پلیس بازداشت Humbatov دوباره و یک دادگاه تجدید نظر در باکو حکم داد که او باید در یک درمانگاه روانپزشکی برای درمان.

Humbatov همسر و وکیل او اصرار دارند که او کاملا سالم هم از نظر جسمی و ذهنی وجود دارد و آن این است که بدون نیاز به نگه داشتن او را در درمانگاه.

علی اف با رد هر گونه نقض حقوق. او در زمان قدرت در سال 2003 در مدت کوتاهی قبل از مرگ پدرش حیدر علی اف سابق KGB افسر و کمونیست دوران رهبر بود که حکومت آذربایجان از سال 1993.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net