قرقیزستان می پرسد چین برای بدهی های امدادی در میان فشار اقتصادی از همه گیر

قرقیزستان خواسته است چین برای بدهی های آن را به عنوان مبارزات با شوک های اقتصادی از coronavirus بیماری همه گیر.

رئیس جمهور Sooronbai Jeenbekov دفتر گفت: در مارس 14, او تا به حال خواسته خارجه چین شی جین پینگ طی یک تماس تلفنی به نظر در “کاهش و طولانی تر شدن پرداخت ها در قرقیزستان بدهی خارجی به چین است.”

درخواست شده بود “با توجه به تاثیر منفی از عفونت در وضعیت اقتصاد کلان.”

Jeenbekov و یازدهم توافق کردند که چین ارسال خواهد متخصصان پزشکی برای کمک به قرقیزستان نبرد coronavirus اما یک بیانیه Jeenbekov را نمی گویند که چگونه یازدهم در پاسخ به درخواست برای تسکین بدهی.

رهبران دو کشور همچنین در مورد از سرگیری تجارت در مرز مشترک بیانیه ای گفت:.

بانک صادرات و واردات از چین (Eximbank) دارای بیش از دو پنجم از قرقیزستان را نزدیک به 4 میلیارد دلار بدهی خارجی و تامین مالی حمل و نقل و پروژه های انرژی در کشور است.

قرقیزستان پایتخت بیشکک و دیگر شهرهای بزرگ شده اند تحت یک مستند برای جلوگیری از گسترش این ویروس پس از ماه گذشته زمانی که موارد شروع به ظهور در کشور است. تعداد موارد رسیده 430 با پنج مرگ و میر از 14 آوریل با توجه به یک پایگاه داده نگهداری شده توسط دانشگاه جانز هاپکینز.

قرقیزستان اولین کشوری بود که به دریافت کمک مالی اضطراری از صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) به کمک آن به مقابله با شیوع. صندوق بین المللی پول گفت: در آن زمان هیئت مدیره را تایید کرده است یک اورژانس $120.9 میلیون پرداخت به قرقیزستان.

Kristalina Georgieva صندوق بین المللی پول مدیر عامل در بیانیه ای گفت: در آن زمان که “COVID-19 همه گیر شده است و ضربه زدن به اقتصاد قرقیزستان بسیار سخت و ایجاد فوری تعادل-از-پرداخت نیاز است.”

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

کفش اسپرت