بیشکک — یک کمیته پارلمانی در قرقیزستان را تایید کرده است یک لایحه که روسیه افزایش سالانه هزینه برای اجاره زمین برای خود در ترکیب پایگاه نظامی در آسیای مرکزی کشور است.

این لایحه تصویب شده توسط اعضای قرقیزستان کمیته پارلمانی در امور خارجی و دفاع و امنیت در ژوئن 9, نگرانی, تصویب یک قرقیزستان و روسیه پروتکل اصلاحات به توافق در مورد وضعیت و شرایط استفاده از پایگاه نظامی.

این لایحه ارائه شد و پس از بررسی توپوگرافی از زمین های اجاره ای در پایگاه نظامی روسیه پیدا کرده بود که ترکیب پایه اشغال 924.52 هکتار است که 58.32 هکتار بیش از منطقه مشخص شده در قرارداد اجاره.

پس از مقدار اجاره ای در قلمرو اصلاح فعلی اجاره سالانه هزینه از $4,502,495 افزایش خواهد یافت توسط $291,600 با توجه به این لایحه.

این لایحه هم زده جنجال در قرقیزستان پس از برخی از کاربران اینترنت را مورد سوال قرارداد اجاره بر طبق آن این باند در نظامی روسیه به پایگاه هوایی در شمال قرقیزستان شهرستان از کانت خواهد بود متعلق به طرف روسی پس از آن بازسازی شده است.

در ضمن این لایحه می گوید که “این ستاد از قرقیزستان نیروهای مسلح مشخص شده است در اصلاحات به…توافق که به دنبال بازگشت به قرقیزستان طرف اشیاء پس از سند تاریخ انقضا.”

“علاوه بر این باند ساختمان ها گنجانده شده اند تا به لیست مشترک [قرقیزی-روسی] استفاده از” این لایحه می گوید.

روسیه پایگاه هوایی کانت در باز شد در سال 2003 تحت نظارت سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) که شامل روسیه و قرقیزستان ارمنستان, بلاروس, قزاقستان و تاجیکستان.

آمریکا پایگاه هوایی در خارج از پایتخت بیشکک آغاز شد میزبانی نیروهای آمریکایی در سال 2001 به عنوان بخشی از مبارزات انتخاباتی در نزدیکی افغانستان اما قرقیزستان بسته آن را در سال 2014 در میان فشار از مسکو.

در سال 2017, این پایگاه هوایی کانت و سه نفر دیگر از روسیه تاسیسات نظامی در قرقیزستان تثبیت شد به یک ترکیب پایه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net