بیشکک — قرقیزی قانونگذاران باید به تصویب یک لایحه تصویب قرقیزستان و روسیه پروتکل اصلاح توافق در استفاده از روسیه پایگاه نظامی در آسیای مرکزی کشور است.

با توجه به لایحه تصویب شده در آن سوم و پایانی خواندن در ژوئن 12, روسیه سالانه هزینه برای اجاره زمین برای خود در ترکیب پایگاه نظامی در قرقیزستان افزایش خواهد یافت.

این لایحه معرفی شد پس از بررسی توپوگرافی از زمین های اجاره ای در پایگاه نظامی روسیه در آن یافت می شود 58.32 هکتار بیش از منطقه مشخص شده در قرارداد اجاره.

پس از مقدار اجاره ای در قلمرو اصلاح فعلی اجاره سالانه هزینه از $4,502,495 افزایش خواهد یافت توسط $291,600 با توجه به این لایحه.

این لایحه هم زده جنجال در قرقیزستان پس از برخی از کاربران اینترنت را مورد سوال قرارداد اجاره بر طبق آن باند در نظامی روسیه به پایگاه هوایی در شمال قرقیزستان شهرستان از کانت خواهد بود متعلق به طرف روسی در طول روز شده کار می کند و پس از این کار به پایان رسید.

در ضمن این لایحه می گوید که “این ستاد از قرقیزستان نیروهای مسلح مشخص شده است در اصلاحات به…توافق که به دنبال بازگشت به قرقیزستان طرف از امکانات پس از سند تاریخ انقضا.”

“علاوه بر این باند ساختمان ها گنجانده شده اند تا به لیست مشترک [قرقیزی-روسی] استفاده از” این لایحه می گوید.

روسیه پایگاه هوایی کانت در باز شد در سال 2003 تحت نظارت سازمان پیمان امنیت جمعی (CSTO) که شامل روسیه و قرقیزستان ارمنستان, بلاروس, قزاقستان و تاجیکستان.

آمریکا پایگاه هوایی در خارج از پایتخت بیشکک آغاز شد میزبانی نیروهای آمریکایی در سال 2001 به عنوان بخشی از عملیات نظامی در نزدیکی افغانستان اما قرقیزستان بسته آن را در سال 2014 در میان فشار از مسکو.

در سال 2017, این پایگاه هوایی کانت و سه نفر دیگر از روسیه تاسیسات نظامی در قرقیزستان تثبیت شد به یک ترکیب پایه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de