قرقیزستان محققان پس از انتقاد وی از سوی مامورین که به قتل منبع پرداخت RFE/RL خبرنگاران در پول شویی پروب

بیشکک – دو قانونگذاران و برجسته کارشناس حقوقی در قرقیزستان به انتقاد از دولت امنیت خدمات پس از آنها ادعا کرد که خبرنگاران با RFE/RL دریافت پول از خود اعلام کرد گازر پول هستم که در خدمت به عنوان روزنامه نگاران منبع در رسیدگی به فساد در آسیای مرکزی کشور است.

این ادعا ساخته شده در ژوئن 2 در یک جلسه مجلس به قتل Aierken Saimaiti یک چینی تبار اویغور تاجر که قریب صدها میلیون دلار به خارج از قرقیزستان در طی چند سال.

رئیس خدمات امنیت دولتی را (UKMK) تیم تحقیقاتی Samidin-uulu Sagynbek گفت: این کمیسیون که محققان به دست آمده از شهادت دو شاهد که گفت Saimaiti پرداخت 100.000 دلار به روزنامه نگاران از RFE/RL در قرقیزستان خدمات محلی شناخته شده به عنوان رادیو Azattyk.

هیچ مستند و یا شواهد دیگر حمایت از شهود ادعا ارائه شد.

Cholpon Jakupova سر از Adilet (دادگستری) حقوقی درمانگاه سازمان غیر دولتی در ژوئن 3 گفت: نشان دادن تصویری از شهادت به گفته شاهدان در جلسه مجلس شد “غیر قانونی به تمام معنی است.”

“به عنوان UKMK در ادامه به بررسی در مورد آن مواد به خصوص اظهارات شاهدان را نمی توان ساخته شده” Jakupova گفت که شاهد ” ادعا می کند “صدا کاملا تردید.”

نماینده مجلس Janarbek Akaev گفت: UKMK حرکت “تضعیف اعتماد مردم” در خدمات امنیتی در حالی که یکی دیگر از اعضای پارلمان دستان Bekeshev به نام ادعای “تلاش برای پرتاب خاک بر RFE/RL.”

RFE/RL رئیس جمهور جیمی پرواز قبل گفت: اتهامات “به نظر می رسد آخرین تلاش در دیرینه کمپین از اقدامات تلافی جویانه در برابر خبرنگاران توسط افراد فاسد به دنبال محافظت از ثروت و قدرت خود را.”

قبل از قتل او در استانبول در نوامبر Saimaiti ارائه ای از سوابق مالی به خبرنگاران نشان میدهد که چگونه او پول قرقیزستان از طریق تیره سیم و نقل و انتقال پول پیک.

پس Saimaiti مرگ, RFE/RL در قرقیزستان خدمات جرایم سازمان یافته و فساد گزارش پروژه و قرقیزستان اخبار سایت Kloop منتشر برنده جایزه تحقیقات بر روی این پرونده و خود را مستقل گزارش با عنوان غارت و حمایت در قلب آسیای مرکزی است.

تحقیقات دخیل سابق قرقیزستان دولتی گمرک آژانس معاون Raimbek Matraimov در فساد گسترده مربوط به پول Saimaiti نقل مکان کرد و در خارج از کشور

Matraimov و خانواده اش را رد کرده اند هر لینک کلیک کنید برای Saimaiti یا فساد در قرقیزستان خدمات گمرکی و ثبت افترا کت و شلوار بیش از این بررسی است.

سرب خبرنگار در تحقیقات علی Toktakunov از رادیو Azattyk دریافت کرده معتبر تهدید به مرگ در ارتباط با این نشریه است که باعث تظاهرات خیابانی در قرقیزستان پس از انتشار آن در ماه نوامبر.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

کفش اسپرت