قرقیزستان دادگاه به شنیدن درخواست تجدید نظر از زندان فعال حقوق Askarov

در مارس 13, قرقیزستان دادگاه عالی تنظیم شده است به برگزاری جلسه نهایی در دادگاه تجدید نظر قومی ازبک فعال حقوق بشر Azimjan Askarov در برابر زندگی خود حکم.

Askarov که همچنین کمک به سایت های خبری مستقل شده است پشت میله های زندان برای نزدیک به 10 سال در چه حقوق بشر و رسانه-آزادی ناظران به عنوان اتهامات کاذب.

Askarov که نوبت 69 این ماه اصرار دارد که پرونده های خود را با انگیزه های سیاسی است.

پیش از این دیوان عالی کشور جلسه مدافعان حقوق بشر تصریح کرد: تماس های خود را برای فعال آزادی گفت: سلامت خود را به طور چشمگیری بدتر شده است.

دیده بان حقوق بشر گفت: Askarov “رنج می برد از قلبی و تنفسی در شرایط و دریافت مناسب پزشکی در زندان” و هشدار داد که این زندانی در معرض خطر انقباض COVID-19 یک بیماری است که به طور نامتناسبی تحت تاثیر قرار می افراد مسن و افراد با بیماری زمینه ای.

“نیز وجود دارد یک دلیل قانع کننده تر: آن حق است و تنها چیزی که برای انجام” نیویورک-بر اساس دیده بان اضافه شده و گفت Askarov شد و محکوم به زندگی پس از “عمیقا ناقص محاکمه و معتبر اتهامات شکنجه که هرگز مورد بررسی قرار گرفت.”

برجسته قرقیزی فعال حقوق Tolekan Ismailova گفت: آن را “دلخراش به او — در معرض خطر با توجه به کاهش سلامت و پس از تحمل شکنجه — از دست دادن امید برای یک محاکمه عادلانه و آزادی است.”

در سال 2010 در قرقیزستان در دادگاه محکوم Askarov به زندگی در زندان پس از پیدا کردن او را به جرم ایجاد یک توده اختلال و دخالت در قتل یک افسر پلیس در طول مرگبار قومی و درگیری های محلی ازبک ها و قرقیزها.

بیش از 450 نفر به طور عمده قومی ازبک کشته شدند و ده ها هزار نفر بیشتر بودند آواره در خشونت است.

سازمان ملل متحد و کمیته حقوق بشر پیدا کرده است که Askarov بود خودسرانه بازداشت را تکذیب کرد یک محاکمه عادلانه و شکنجه و حکومت فعال شود باید فورا آزاد و اعتقاد خود را نقض.

اما Askarov اعتقاد تایید شد بعد از چند درخواست.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de