قرقیزستان هرج و مرج: کمبود پزشکان بیمارستان تخت به عنوان COVID-19 مورد موشک وار رفتن

“زمانی که من رانندگی از یک بیمارستان با خواهر در ماشین — که تلاش شد به نفس-من احساس غریب فرد در جهان” گفت: Taalaybek Shaiymbekov در مورد او 26 ساله خواهر کندز.

پس از رد شدن توسط تعداد زیادی بیمارستان در پایتخت قرقیزستان بیشکک برای چند روز کندز شد و در نهایت با توجه به رختخواب در ملی بیماری های عفونی مرکز در ژوئن 28.

Kunduz Shaiymbekova


کندز Shaiymbekova

اما خیلی دیر شده بود. پزشکان قادر به نجات زن جوان را از زندگی است.

Shaiymbekov گفت: RFE/RL که خبری از درگذشت آنچه قرقیزستان پزشکان مبتلا به پنومونی فقط پنج روز پس از سقوط بیمار در اواخر ماه ژوئن.

کندز در زمان تست برای coronavirus اما قبل از درگذشت نتایج آمد.

“من عصبانی با دولت گفت که آن را آماده برای مقابله با [coronavirus] شیوع. من نمی بینم هر یک از آن آمادگی” Shaiymbekov گفت.

قرقیزستان مرکزی کشور آسیایی از برخی از 6.5 میلیون دلار مواجه است کمبود شدید متخصصان پزشکی, بیمارستان, تخت, مواد مخدر و تجهیزات به عنوان coronavirus عفونت شات در هفته های اخیر. این کشور برداشته یک وضعیت اضطراری است.

وزارت بهداشت گزارش 511 عفونت های جدید در جولای 10, آوردن تعداد موارد تایید شده به 9,358 قرقیزستان پس از ثبت اولین مورد در ماه مارس است. رسمی مرگ و میر از COVID-19 غرفه در 122.

آمار و ارقام واقعی از عفونت و مرگ و میر هستند که بسیار بالاتر اما این کشور قابلیت تست است به شدت محدود است.

این افزایش بزرگ در مرگ و میر توسط ذات الریه نیز دیده می شود به عنوان پوشش در این کشور درست و مير ناشی از COVID-19.

در آن روزانه coronavirus به روز رسانی وزارت بهداشت گزارش COVID-19 و ذات الریه مرگ و میر به طور جداگانه. حداقل 268 نفر فوت کرده اند از ذات الریه در قرقیزستان پس از مارس.

خسته پزشکان ازدحام بيمارستان

محلی روزنامه نگار آلنا Khomenko مشترک یک عکس از آنچه او به عنوان خط مقدم پزشکی کارگران در خواب در سر می برند اتاق پس از تغییرات خود را در Issyk-Kul استانی بیمارستان در قرقیزستان شمالی.

عکس ارسال شده در جولای 7, نشان می دهد سه تخت تک اشغال شده توسط دو نفر هر یک.

“وجود دارد هشت تا 10 نفر در هر اتاق…. پزشکان ما صرف روز و شب در وظیفه پوشیدن ناراحت کننده لباس و ماسک. در حال حاضر آنها حتی نمی باید یک محل طبیعی برای دریافت برخی از استراحت” روزنامه نگار نوشت.

مدیر بیمارستان Toktobai Maanaev گفت: “این فقط یک شوخی است” و این که پزشکان که درمان COVID-19 بيمار وجود دارد “در حال تجربه یک کمبود فضا.”

اما بیماران و بستگان و فعالان و دیگران می گویند که بسیاری از تجهیزات پزشکی در Issyk-Kul و در جای دیگر در قرقیزستان در حال اجرا خارج از تخت هم برای بیماران و کارکنان.

Azamat Aitbaev عضو قاراقول شورای شهر در Issyk Kul استان توییتی که “همه بیمارستان ها در قاراقول کامل نیست تا بیماران جدید.”

“آنها نوشته شده است یک لیست از دارو و در حال گفتن این بیماران به درمان خود در منزل,” او نوشت. “من از صحبت با پزشکان و گفتند نیز وجود دارد کمبود پزشکان. بقیه آنها را در دو یا سه ساعت و در پشت پای خود را دوباره.”

“وضعیت همان است که در بیمارستان در [در نزدیکی شهر] بالیکچی,” توییتی محلی فعال Dinara Oshurakhunova. “پزشکان در حال گرفتن بیمار به اندازه کافی دارو به اندازه کافی دنده محافظ.”

یک Issyk-Kul ساکن شهرستان گفت: RFE/RL که پدرش نیز به تازگی از COVID-19-مانند علائم در شفاخانه ولایتی.

“پدرم به من گفت از طریق تلفن است که وجود دارد تنها یک ونتیلاتور در بیماری های داخلی وزارت. آن را به اندازه کافی برای بسیاری از بیماران که نیاز به اکسیژن است. و این یک کار نمی کند به درستی گفت:” کاری که خواسته بود به نام.

“از آنجا که از کمبود تخت گاهی اوقات این بیمارستان قرار بود هر دو جنس نر و ماده بیماران در همان اتاق او گفت:” در تاریخ 7 ژوئیه.

در جنوب غربی استان Jalal-Abad, مقامات بهداشتی می گویند که همه فشرده-تخت های مراقبت در اصلی بیمارستان منطقه ای در حال حاضر اشغال شده است.

در جنوب استان اوش چند پزشکان در Kurshab ایجاد بیمارستان های ثبت شده در یک پیام ویدئویی به می گویند پزشکان در نیاز مبرم به تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) و دارو:

کسب و کار بسته شدن

رئیس جمهور Sooronbai Jeenbekov دستور دولت برای اقدامات فوری برای ارائه به پزشکان و همچنین کل سیستم بهداشت و درمان با گسترده پشتیبانی و منابع در مبارزه با کروناویروس.

منطقه ای مقامات بهداشت در حال ایجاد, جدید, موقت امکانات درمان برخی از آنها با اجاره ساختمان از آسایشگاه و مراکز تفریحی از جمله عرصه ورزش و حتی سابق ایالات متحده پایگاه نظامی Ganci خارج از بیشکک.

برخی از سیاستمداران و پزشکان اصرار مردم عادی را به خطر coronavirus به طور جدی و پیروی از قوانین — مانند پوشیدن ماسک و شستن دست و اجتماعی فاصله — برای محافظت از خود و دیگران از ویروس.

اکثر coronavirus تا کنون موارد ثبت شده در بیشکک به دنبال نزدیکی Chui استان است.

این کشور در حال آماده سازی خود برای افزایش ممکن است از عفونت در مناطق دیگر که در آن نرخ هنوز هم نسبتا پایین باقی می ماند.

“ما سعی می کنید برای جلوگیری از ویروس اما ما باید آماده برای وضعیت را بدتر” نخست وزیر Kubatbek Boronov هشدار داد در اوایل ماه جولای به عنوان کشور شروع به دیدن موارد جدید فراتر از رکورد 500 برای یک روز.

با وجود رشد عفونت در کشور و بیش از حد در بیمارستان و کارکنان و تجهیزات پزشکی دولت گفت: در روزهای اخیر است که آن را با توجه به جدید در سراسر کشور مستند.

Bornonv گفت: سخت مستند — به عنوان کشور تحمیل قبلا برای چند هفته — به شدت صدمه زدن به اقتصاد قرقیزستان یکی از فقیرترین در آسیای مرکزی است.

“Reimposing محدودیت های را که به توقف بسیاری از بخش های اقتصاد می توانست تاثیر منفی بر این بخش و زندگی شهروندان ما” Boronov گفت: در جولای 6.

اما برخی از کسب و کار در بیشکک تصمیم به بستن درهای خود را و شاتر عملیات با استناد به خطرات بهداشتی.

پایتخت بزرگ آسیا بازار و قرنی مرکز تجارت و همچنین ریم بازار خودرو اعلام کرد در جولای 8 آنها بسته تا این وضعیت را بهبود می بخشد.

این Aychurek مرکز خرید گفت: آن بسته شد به طور موقت شروع و در تاریخ 9 ژوئیه در حالی که پرسپولیس پلازا مرکز تجارت اعلام کرد بسته شدن کسب و کار از جولای 8-19.

در جولای 10, جنوب, بتکن پروینک خواهد ممنوعیت خودروهای حمل و نقل عمومی و خصوصی خدمات تاکسی است که برای اتصال از راه دور بتکن منطقه به سایر نقاط کشور است.

در اوش مذهبی مقامات تعلیق توصیه می شود نماز جمعه در مساجد.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de