قرقیزستان خدمات مرزی سپاه پاسداران می گوید تمدید درگیری مانع نزدیکی ازبکی Exclave

بیشکک — قرقیزی مرز مقامات می گویند که مانع از تمدید وقوع درگیری در نزدیکی یک ازبک exclave در داخل قلمرو قرقیزستان.

ضمیر Miizaev ارشد از مرز گارد ریاست در قرقیزستان جنوبی بتکن منطقه گفت: RFE/RL در مارس 5 که تنش ها در نزدیکی مرز در حال افزایش است با توجه به اختلاف حدود آبیاری با استفاده از آب است.

ماموران مرزی قرقیزستان اخراج هشدار شلیک شد در مارس 1 ممکن برای جلوگیری از خشونت است.

بسیاری از مناطق مرزی در آسیای مرکزی شوروی سابق اختلاف شده اند پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال 1991.

این وضعیت به ویژه پیچیده در نزدیکی متعدد exclaves در فرار دره فرغانه که در آن مرزهای تاجیکستان ازبکستان و قرقیزستان دیدار خواهد کرد.


یکی از این exclave است Sokh یک گروه قومی تاجیک-جمعیت ازبک خاک در قرقیزستان را بتکن منطقه که در آن تیراندازی شده اند رایج برای سال.

در سال 2013 گذرگاه های مرزی از طریق Sokh بسته شد برای چند هفته پس از Sokh ساکنان درگیری با ماموران مرزی قرقیزستان در طول نصب و راه اندازی خطوط برق به قرقیزستان مرز پست.

پنج Sokh ساکنان شد این گزارش زخمی توسط ماموران مرزی قرقیزستان و حداقل 30 قرقیزستان شهروندان شد و پس از آن به گروگان گرفته شده و سپس.

در ماه جولای سال 2019 تاجیک به گفته یکی از مقامات تاجیک مرد کشته شد و هفت زخمی پس از قرقیزستان روستاییان استفاده می شود شکار اسلحه در خشونت که فوران بیش از حرکت توسط تاجیک ساکنان به نصب تاجیک پرچم ملی در اسفره-واروخ جاده در نزدیکی تاجیکستان واروخ exclave در داخل قرقیزستان.

مقامات در بتکن منطقه به طور موقت نقل مکان کرد بیش از 650 دیگر از ساکنان روستای Ak-Sai از این منطقه برای ایمنی و دلایل امنیتی در روز پس از درگیری.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de