رئیس جمهور کوزوو هاشم Thaci قصد دارد برای رسیدگی به این کشور در ژوئن 29 در مورد جنگ-جنایات اتهامات عنوان شده علیه او از جمله جنایت علیه بشریت ناشی از کوزوو جنگ استقلال 1998-99.

ویژه دادستانی در لاهه در 24 ژوئن اعلام کرد کیفرخواست ادعا Thaci و دیگر ارشد کوزوو سیاستمدار کادری Veseli در میان کسانی که “با عنوان جرم جنایی مسئول نزدیک به 100 قتل” و دیگر تخلف مربوط به “صدها نفر از قربانیان شناخته شده در کوزوو, Albanian, صرب, رم و دیگر اقوام و شامل مخالفان سیاسی.”

Thaci فرمان چریکی نیروهای تحت پرچم ارتش آزادی بخش کوزوو (UCK) در طول جنگ است.

یک قاضی پیش از محاکمه در کوزوو متخصص اتاق در لاهه است تا ماه اکتبر برای تعیین اینکه آیا شواهد کافی برای محاکمه بر اساس 10-تعداد کیفرخواست با توجه به بیانیه ای از ویژه دادستانی است.

Veseli به اعلام بی گناهی خود را در حالی که Thaci گفت: در Instagram در تاریخ 26 ژوئن که “هیچ کس نمی تواند بازنویسی تاریخ در کوزوو.”

او ارسال شده یک عکس از خودش نشسته بین پدر و مادر خود در میهن” در ژوئن 28.

پس از کیفرخواست اعلام شد برنامه ریزی شده دیدار بین رئیس جمهور کوزوو و صربستان همتای, Aleksandar Vucic در کاخ سفید به تعویق افتاد. در این جلسه که برنامه ریزی شده بود را به جای 27 ژوئن انجام شد در kickstarting به حالت تعلیق در مذاکرات عادی سازی روابط بین دو همسایه است.

کوزوو اعلام استقلال در سال 2008 و به رسمیت شناخته شده است توسط بیش از 110 کشور, اما نه توسط بلگراد.

در ژوئن 27, کوزوو, نخست وزیر Avdullah هوتی گفت دولت او باقی می ماند “متعهد” به عادی سازی روابط با صربستان.

صحبت با خبرنگاران پس از بازگشت از بروکسل هوتی گفت که او و ایالات متحده به ویژه ریاست جمهوری فرستاده ریچارد Grenell موافقت کرده بود در “تاریخ دیگری خواهد بود که به زودی” برای ادامه مذاکرات است.

در همین حال فرانسه و آلمان نشان داده اند تمایل خود را برای cohost یک نشست با کوزوو و صربستان رهبران در پاریس.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de