کوزوو رئیس جمهور اسامی نامزد جدید نخست وزیر در تلاش برای حل و فصل بحران

کوزوو با حضور رئیس جمهوری به طور رسمی خواسته مقام عالیرتبه دوم-بزرگترین حزب در پارلمان برای تشکیل یک دولت جدید در تلاش برای حل و فصل بحران سیاسی در کشور است.

رئیس جمهور هاشم Thaci در 30 آوریل نامزد Avdullah هوتی از مرکز-راست دموکراتیک لیگ کوزوو (LDK) به جای اقدام نخست وزیر Albin Kurti. هوتی قبلا به عنوان وزیر دارایی و معاون نخست وزیر.

Thaci اعلام کرد پس از LDK رهبر عیسی مصطفی اطمینان داد که این حزب دارای اکثریت آرا در پارلمان برای تشکیل دولت جدید است. این LDK تشکیل یک ائتلاف با احزاب کوچکتر به آن نیاز 61 رای در 120 کرسی پارلمان است.

Kurti خروجی Vetevendosje (خود مختاری) ، Thaci فرمان خلاف قانون اساسی است و ثبت یک شکایت در دادگاه قانون اساسی به چالش کشیدن آن است. حزب ادعا می کند که تنها آن را به عنوان تشکیل یک کابینه جدید است و اگر نتواند در این کشور باید با برگزاری زود هنگام انتخابات.

دادگاه قانون اساسی بعید است که برای برگزاری یک جلسه قبل از آوریل 4 به دلیل مه 1 تعطیلات ملی.

این LDK دوم به پایان رسید با 28 کرسی در انتخابات سال گذشته پشت Kurti را چپ ملی Vetevendosje و دو طرف تشکیل مضطرب ائتلاف.

Kurti دولت سقوط در ماه مارس تنها پس از 50 روز در قدرت از دست دادن رای اعتماد آغاز شده توسط LDK میان اختلافات بر سر دست زدن به coronavirus همه گیر و حذف از تجارت تعرفه های صربی کالا.

Kurti مانده است در یک سرپرست ظرفیت. او می خواهد به ضربه محکم و ناگهانی انتخابات پارلمانی پس از همه گیر شده است.

بر اساس گزارش رویترز و آسوشیتدپرس

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>