پارلمان کوزوو واژگون دولت در رای اعتماد

پریشتینا — پارلمان کوزوو است سرنگون کشور و دولت در رای اعتماد پرتاب غربی بالکان ملت به آشفتگی های سیاسی و حتی آن را به عنوان تلاش همراه با بقیه جهان به نبرد coronavirus بیماری همه گیر.

مجلس در اواخر مارس 25 رای 82 به نفع هیچ-اعتماد به نفس حرکت و 32 برابر با یک ممتنع.

این حرکت از سوی دموکراتیک لیگ کوزوو (LDK) — یک شریک نخست وزیر Albin Kurti دولت.

حتی اگر یک عضو از کوزوو حزب حاکم این LDK مخالفت بسیاری از نخست وزیر سیاست از جمله موضوعات مربوط به مبارزه با کروناویروس و اعمال 100 درصد تعرفه کالا از همسایه صربستان.

آینده نامشخص باقی مانده است. در شرایط عادی یک ضربه محکم و ناگهانی انتخابات برگزار می شود اما بعید است که در میان نبرد برای جلوگیری از گسترش این COVID-19 ویروس.

در حال حاضر با توجه به کشور و قانون اساسی Kurti است که انتظار می رود به ماندن به عنوان سرپرست نخست وزیر تا زمانی که خود را چپ ملی Vetevendosje (خود مختاری) حزب به جلو می گذارد نامزد برتر به عنوان مورد نیاز در 15 روز آینده.

اما سرنگونی دولت برگ کوچک حمایت غرب کشور بدون رهبری قوی آن را به عنوان تلاش برای جلوگیری از COVID-19 بیماری همه گیر.

مقامات تایید کرده اند بیش از 60 coronavirus عفونت و حداقل یک مرگ که از 82 سال با زمینه مسائل مربوط به سلامت.

تنش در Vetevendosje–LDK ائتلاف شدت پس از Kurti در مارس 18 اخراج وزیر کشور Agim Veliu که پشتیبانی از رئیس جمهور هاشم Thaci تماس برای اعلام وضعیت اضطراری بیش از coronavirus بیماری همه گیر.

Kurti رد تماس و گفت آن را “غیر ضروری و هراس.” این حرکت را نیز داده اند رئیس جمهور — یک رقیب Kurti را — قدرت های اضافی. ریاست جمهوری عمدتا تشریفاتی موقعیت می کند اما برگزاری برخی از مسئولیتهای دولتی.

این LDK نیز مخالف اعمال 100 درصد تعرفه های صربی واردات یک حرکت پشتیبانی شده توسط Kurti اما که خشم ایالات متحده و اتحادیه اروپا است.

پریشتینا اعمال 100 درصد تعرفه های صربی کالا و خدمات در ماه نوامبر 2018 در پاسخ به بلگراد را ادامه داد لابی گری برای کشور به معکوس خود را به رسمیت شناختن کوزوو سابق استان از صربستان است.

قبل از رای اعتماد سفیر ایالات متحده به کوزوو Philip S. Kosnett گفت که او خوشحال بود که در مجلس بود که برگزاری یک جلسه در حرکت است.

Kosnett گفت در توییتر مارس 24 که او گفت Kurti مهم این است که مجلس و همه کوزوو موسسات احترام به قانون اساسی است.

در ضمن آلمان سفیر کوزوو ابراز نگرانی از آلمان و فرانسه در گفت: دو کشور در کنار کوزوو مردم در بحران است.

مسیحی Heldt گفت در توییتر در مارس 24 که LDK باید تجدید فراخوان برای رای اعتماد به حفظ اعتماد و پایدار دولت به صورت کوزوو را به چالش.

با گزارش نیویورک تایمز خبرگزاری فرانسه و بالکان خودی

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de