کوزوو را Kurti اطمینان اتحادیه اروپا از تعهد به گفت و گو با صربستان

کوزوو سرپرست نخست وزیر مطمئن است اتحادیه اروپا فرستاده ویژه از تعهد خود را به ادامه گفت و گو در عادی سازی روابط با همسایه صربستان.

Albin Kurti گفت: در نامه ای به نماینده میروسلاو Lajcak در مارس 8 که یک معامله باید همراه با یک, سیاسی, اقتصادی و مالی بسته به “سرعت بخشیدن به همگرایی دو کشور استانداردهای زندگی و ادغام در اتحادیه اروپا است.”

اما Kurti هشدار داد که “تحت هیچ شرایطی و یا وضعیت را مسائل متقابل حاکمیت و تمامیت ارضی یکدیگر و امور داخلی پرداخته می شود.”

او افزود که هر گونه معامله با صربستان باید تضمین شده توسط اتحادیه اروپا و ایالات متحده است.

هفته گذشته کوزوو برداشته 100 درصد تعرفه بر واردات از صربستان و بوسنی و هرزگوین به عنوان یک اعتماد سازی اندازه گیری برای از سرگیری گفت و گو با بلگراد. تعرفه بوده است تفرقه موضوع در کوزوو و منجر به فروپاشی Kurti دولت.

کوزوو اعمال تعرفه در نوامبر سال 2018 بیش از صربستان را “د-به رسمیت شناختن” کمپین طراحی شده است برای دریافت سایر کشورها که در حال حاضر به رسمیت شناخته شده کوزوو به آن را برداشت.

کوزوو سابق استان از صربستان اعلام استقلال کرد و در سال 2008 در یک حرکت رد بلگراد.

اتحادیه اروپا به واسطه مذاکرات میان کوزوو و صربستان به حل و فصل اختلافات خود را متوقف شده است.

به طور جداگانه در مارس 8, مهلت تمام شده برای احزاب سیاسی به آمده تا با یک نامزد برای نخست وزیر.

Kurti سرنگون شد در مارس 25 و Vetevendosje (VV) حزب بزرگ در پارلمان اروپا قرار بود به renominate او و یا جایگزینی ظرف 15 روز.

این رای اعتماد نامیده می شد توسط VV را شرکای ائتلاف دموکراتیک لیگ کوزوو (LDK) در میان اختلافات بیش از دولت رویکرد به کروناویروس بحران است.

Kurti و VV اصرار دارند که هیچ ائتلاف جدید است که ممکن است در طول بحران و انتخابات زودهنگام برگزار می شود به عنوان به زودی به عنوان امکان پذیر است.

Kurti را رقیب اصلی رئیس جمهور هاشم Thaci خواستار یک دولت وحدت ملی برای مقابله با بحران.

بر اساس گزارش AP و dpa

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de