کوزوو را Kurti ایالات متحده آمریکا را متهم فرستاده از “دخالت مستقیم” در دولت او سقوط

بلگراد — کوزوو اقدام نخست وزیر Albin Kurti متهم کرده است ایالات متحده فرستاده بودن “به طور مستقیم درگیر” در سرنگونی دولت او کمتر از دو ماه بعد از او در زمان کار به عنوان نخست وزیر.

Kurti دولت به پایین آورده شد در اواخر ماه مارس توسط رای اعتماد آغاز شده توسط خود کاربر شریک ائتلافی اواخر ماه گذشته ياوه بالکان و کشور را به یک بحران سیاسی است.

صحبت در ویدیو کنفرانس مطبوعاتی با رسانه های خارجی در آوریل 20, Kurti گفت: Richard Grenell — رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن فرستاده ویژه کوزوو صربستان-مذاکرات-قرار دادن “فشار” بر روی شریک ائتلافی برای ترک خود داد.

Kurti که باقی می ماند به عنوان رئیس دولت انتقالی نقش گفت: دولت خود را “نبود سرنگون برای هر چیز دیگری اما به سادگی از آنجا که سفیر Grenell است در یک عجله به نشانه مقابله با صربستان که من به شدت اعتقاد دارند مضر است و پس از آن شامل مبادله.”

سفیر ایالات متحده که در حال کار بر روی یک معامله بالقوه برای صربستان از به رسمیت شناختن کوزوو را رد اتهام در توییتر گفت: “شده است وجود دارد به هیچ وجه صحبت از معاوضه زمین از من — و آن را هرگز بحث شده است توسط هر کس دیگری در حضور من. ما گفت: این چند بار.”

Kurti همچنین متهم Grenell از تلاش برای فشار از طریق یک “سریع معامله” به نمره امتیاز سیاسی پیش از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده بعد از این سال است که در آن تهمت است که به دنبال انتخاب مجدد. توافق نامه عادی سازی روابط بین کوزوو و صربستان می تواند به عنوان یک موفقیت دیپلماتیک برای کاخ سفید است که تحت فشار قرار دادند برای یک توافق به کار می شود این سال است.

کوزوو سابق استان از صربستان اعلام استقلال کرد و در سال 2008 در یک حرکت رد بلگراد.

طولانی شده است حدس و گمان صربستان و کوزوو شد با توجه به توافق نامه ای است که شامل تجارت جیب خاک به عنوان بخشی از یک فرایند عادی سازی روابط بین دو کشور.

Kurti سیاسی آینده همچنان نامشخص است.

رئیس جمهور هاشم Thaci گفته او شروع روند برای تشکیل یک دولت جدید در این هفته در حالی که این اقدام نخست وزیر است به نام برای انتخابات به جای.

با گزارش خبرگزاری فرانسه و آسوشیتدپرس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de