کوزوو به حدی بلند صربی تعرفه واردات

کوزوو اعلام کرد آن را بلند تعرفه های صربی واردات مواد اولیه شروع و در 15 مارس در یک مرحله به عادی سازی روابط با آن بالکان ،

تعرفه ها در محل برای تمام دیگر صربی کالا حذف خواهد شد در تاریخ 1 آوریل برای یک دوره 90 روز اگر بلگراد توقف عملیات تلنگر کشورهای دیگر به رسمیت شناختن کوزوو به استقلال و حذف موانع تجاری برای کوزوو نخست وزیر Albin Kurti گفت: در یک کنفرانس خبری در پریشتینا در فوریه 27.

او گفت: اگر صربستان احترام نیست کوزوو را در عمل حسن نیت و سپس شروع در مارس 1, Kosovo در نوع معامله بمثل کردن-برای اولین بار در تجارت و سپس در شرایط سیاسی.

Kurti همچنین ابراز امیدوار است این اقدامات را بی درنگ اتحادیه اروپا به سهولت ویزا و محدودیت های مسافرتی برای Kosovars پیش از این اتحادیه اروپا و بالکان غربی در اجلاس سران در زاگرب در مارس 7.

وی افزود: این تعرفه خواهد بود reimposed در 15 ژوئن اگر صربستان اعمال نیست “بازتاب” در پریشتینا اولیه تصمیم به لغو تعرفه های گمرکی برای مواد اولیه.

کوزوو نخست وزیر Ramush Haradinaj که اعمال 100 درصد تعرفه ها در صربستان و بوسنی واردات در سال 2018 گفت: Kurti تصمیم گرفت خطر ناک.

“این آغاز بازگشت از صربستان و روسيه به کوزوو” Haradinaj نوشت on Facebook.

روابط میان پریشتینا و بلگراد را تیره و تار باقی مانده از زمان جنگ کوزوو که ادعا بیش از 10000 زندگی و چپ بیش از 1 میلیون نفر بی خانمان.

صربستان همچنان به نظر سابق خود استان بخشی از قلمرو آن اگر چه استقلال کوزوو اعلام کرد در سال 2008 شناخته شده است در حدود 100 کشور جهان از جمله ایالات متحده است.

مذاکرات بر عادی سازی روابط دیپلماتیک از خط خارج شد در نوامبر سال 2018 با پریشتینا را اعمال 100 درصد تعرفه های صربی کالا و خدمات در پاسخ به بلگراد را ادامه داد لابی گری برای کشور به معکوس خود را به رسمیت شناختن کوزوو.

با این حال ایالات متحده و اتحادیه اروپا سفرای شده اند ميانجی مذاکرات برای دو طرف به بازگشت به میز مذاکره است.

در اوایل این ماه صربستان و کوزوو مقامات دولتش برای بازگرداندن راه آهن ارتباط بین بلگراد و پریشتینا و برای اتصال دو پایتخت با بزرگراه.

این حرکت پس از این دو طرف در ماه گذشته امضا توافق نامه بر از سرگیری پروازهای تجاری بین صربستان و کوزوو بودند که متوقف از دو دهه پیش زمانی که 1998-99 کوزوو جنگ افزایش یافت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im