دولت جدید کوزوو اعلام کرد در ژوئن 6 آن است که همه موانع تجاری تحمیل شده بر صربستان در تلاش برای بازگشایی اتحادیه اروپا برای میانجیگری در مذاکرات عادی سازی روابط بلگراد.

تحریم های تجاری در محل بوده است در برخی از ماه نوامبر 2018 که در آن زمان نخست وزیر Ramush Haradinaj اعمال آنها را در اقدامی تلافی جویانه برای صربستان را “د-به رسمیت شناختن” کمپین علیه کوزوو.

در سخنرانی خود در یک کنفرانس مطبوعاتی در پریشتینا نخست وزیر Avdullah هوتی تاکید کرد که این تصمیم موقت بود و می تواند معکوس شود اگر صربستان حاضر به پایان مبارزات انتخاباتی به کاهش تعداد کشورهایی که به رسمیت شناختن کوزوو به عنوان یک دولت است.

“ما انتظار داریم صربستان به پایان د-به رسمیت شناختن مبارزه با کوزوو” او گفت:, و اضافه کرد که کوزوو همچنین انتظار می رود شرکای خود در اتحادیه اروپا و ایالات متحده به اعمال فشار بر بلگراد.

صربستان به مدت طولانی گفت: آن را نمی خواهد مذاکره با کوزوو کینگ استان آن را هنوز هم ادعا می کند که خود را به عنوان طولانی به عنوان تحریم بودند در محل.

قانونگذاران در کوزوو در ژوئن 3 تایید دولت جدید به رهبری توسط هوتی توسط یک تیغ نازک اکثریت پایان ماه از بحران سیاسی.

هوتی یک زن 44 ساله و استاد اقتصاد و وزیر دارایی سابق امن 61 رای در 120 کرسی پارلمان است. در مجموع 24 قانونگذاران مخالف با یک ممتنع.

با گزارش dpa

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de