پریشتینا — پارلمان کوزوو مبنی بر حمایت از دولت جدید تحت Albin Kurti پس از چهار ماه از مذاکرات ائتلاف بین بالکان کشور دو حزب اصلی.

در مجموع 66 قانونگذاران در 120 کرسی پارلمان به تصویب دولت جدید در فوریه 3, یک روز پس از چپ ملی Vetevendosje (خود مختاری) و مرکز-راست دموکراتیک لیگ کوزوو (LDK) امضا ائتلاف مقابله.

ده نمایندگان ممتنع و هیچ کدام رای دادند در برابر. مخالفت قانونگذاران چپ اتاق در مدت کوتاهی قبل از رای گیری.

بعد در روز Vjosa عثمانی از LDK انتخاب شد رئیس جدید مجلس به عنوان بخشی از قدرت-های توافق با Vetevendosje .

Vetevendosje در صدر اکتبر 6 ضربه محکم و ناگهانی به طور کلی انتخابات اما سقوط کوتاه از اکثریت. حزب دریافت 29 کرسی در مجلس و LDK یکی کمتر.

خطاب به نمایندگان مجلس قبل از رای Kurti گفت: کابینه پیشنهادی شامل پنج زن. او همچنین گفت دولت او را در تلاش برای کاهش هزینه های غیر ضروری و صرفه جویی در بودجه عمومی است.

“ما باید 15 وزارتخانه نه 21 مانند وجود دارد قبل از. ما 33 معاون وزیر و بیش از 80 مثل قبل از ما بود. بنابراین کمتر از هزینه ها در پست ها و امتیازات در سفارش به صرف بیشتر در پروژه های توسعه,” او گفت:.

انتخابات زودهنگام باعث شد نخست وزیر Ramush Haradinaj را در ماه جولای پس از استعفای دادستان در هلند مبتنی بر بین المللی دادگاه احضار او را برای بازجویی خود را بیش از زمان جنگ نقش خود را به عنوان یک فرمانده ارتش آزادی بخش کوزوو.

انتخابات تحت سلطه بود مسائل فساد بیکاری بالا و امکان مقابله با صربستان که در ادامه به آن را در نظر بگیرید سابق استان بخشی از قلمرو آن است.

استقلال کوزوو اعلام کرد در سال 2008 شناخته شده است در حدود 100 کشور جهان از جمله ایالات متحده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im