کوزوو شریک ائتلافی به دنبال رای اعتماد سه وزیر خارجه اخراج

پریشتینا — یک شریک در کوزوو حزب حاکم می گوید آن را به دنبال رای اعتماد در مجلس در برابر دولت به طور بالقوه شمعی کوچک بالکان کشور به یک بحران سیاسی و حتی آن را به عنوان جنگ همراه با بقیه جهان برای محدود کردن بیماری همه گیر کوروناویروس.

عیسی مصطفی رهبر حزب دموکرات لیگ کوزوو (LDK) در مارس 18 گفت: حرکت ثبت خواهد شد پس از شلیک در روز قبل از آن وزیر کشور Agim Veliu, ظاهرا برای گسترش “ترس و وحشت” در مورد کوروناویروس پس از او حمایت ریاست جمهوری تماس بگیرید و برای یک وضعیت اضطراری بیش از همه گیر.

اما مصطفی اضافه شده است که شلیک شد نیز مربوط به تفاوت بین شرکای ائتلاف بر اینکه 100 درصد تعرفه کالا از همسایه و رقیب صربستان باید برداشته شود.

رئیس جمهور هاشم Thaci در اواخر مارس 17 امضا فرمان اعلام حالت اضطراری بیش از coronavirus بحران است. آن فرستاده شده به پارلمان کوزوو که 48 ساعت به قبول یا رد کند.

نخست وزیر Albin Kurti را رد کرد و خواستار اعلام وضعیت اضطراری کرد و گفت این امر باعث “وحشت غیر ضروری.”

او اخراج Veliu در مارس 18, فقط ساعت پس از Veliu گفت: او پشتیبانی تماس بگیرید و او را متهم به گسترش “ترس و وحشت است.”

“در این زمان که تمام دولت های عمومی در حال ساخت تلاش برای به حداقل رساندن آسیب های ناشی از coronavirus سران نهادهای مرکزی از جمله کسانی که در دولت کابینه نیاز به اثبات بلوغ هر دو در تصمیم گیری و در ساخت اظهارات” Kurti گفت: در اطلاعیه خود در مورد اخراج Veliu.

Veliu است از LDK است که در شکننده ائتلاف با Kurti خود عزم ،

LDK رهبر مصطفی به Kurti تا پایان هفته به “لغو این تصمیم به اخراج Veliu و تصمیم به لغو تعرفه” در صربستان واردات است.

پریشتینا است تحت فشار از اتحادیه اروپا و ایالات متحده به لغو 100 درصد تعرفه واردات آن اعمال شده در مقابل صربستان در نوامبر سال 2018 است.

تعرفه آمد و در پاسخ به بلگراد دیپلماتیک کمپین برای تشویق برخی از 110 به علاوه کشورهایی که به رسمیت شناخته اند کوزوو پس از اعلام استقلال از صربستان در سال 2008 به عقب به موقعیت خود را.

پس از قدرت گرفتن Kurti مقاومت کرده است, از بین بردن تعرفه و به جای آن پیشنهاد کرده است بخشی از بلند کردن اجسام — چیزی رد Thaci و همچنین ایالات متحده کوزوو مهم ترین متحد.

ریچارد Grenell ایالات متحده فرستاده ویژه کوزوو و صربستان گفت: در یک صدای جیر جیر در 27 فوریه که جزئی لغو نمی شد به اندازه کافی آن را “نصف اندازه گیری.”

این LDK گفته بود آن را ترک دولت اگر تعرفه بود و نه “لغو بدون قید و شرط.”

با وجود مانور سیاسی, Kurti گفت که “من هنوز هم می گویند امروز که ما LDK به عنوان یک شریک. ما می خواهیم به LDK در ائتلاف حاکم است.”

این LDK خواهد نیاز به تایید اکثریت نمایندگان در 120 عضو پارلمان اروپا که در آن Kurti تنها 29 کرسی به پایین آوردن دولت است.

کوزوو می گوید آن را تایید کرده است 20 نفر از coronavirus پس از اولین فرد آلوده کشف شده در مارس 13.

اکثر موارد افرادی که تا به حال سفر به نزدیکی ایتالیا و یا تا به حال شده است در تماس با دیگران که شده بود به ایتالیا.

با گزارش خبرگزاری فرانسه و رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>