کوزوو صربستان دیدار با رئیس جمهور در کاخ سفید

پریشتینا – کوزوو جمهور هاشم Thaci می گوید که او در ملاقات با همتای صربی, Aleksandar Vucic در حالی که در خانه است.

Thaci و Vucic در ایالات متحده جداگانه بازدیدکننده داشته است که در طی آن مقامات ایالات متحده خواسته اند که هر دو طرف برای از سرگیری مذاکرات بر سر عادی سازی روابط خود.

در مارس 2 post on Facebook, Thaci گفت که در حالی که مجلس جلسه همچنین ایالات متحده فرستاده ویژه صربستان و کوزوو ریچارد Grenell و امنیت ملی و مشاور رابرت اوبراین.

“کوزوو برکت است با حمایت آمریکا و رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن” Thaci نوشت:, و اضافه کرد که او از بازگشت به کوزوو جایی که او بعد از گزارش این هفته به مجلس و شهروندان خود را در مورد مذاکرات.

“ایالات متحده است و ما امید و ایمان ما. ما برای همیشه سپاسگزار!” این کوزوو رهبر نیز نوشت.

ایالات متحده آمریکا یکی از بزرگترین حامیان استقلال کوزوو از صربستان که در آن اعلام شده در سال 2008. صربستان همچنان به نظر سابق خود استان بخشی از قلمرو آن است.

اتحادیه اروپا و تسهیل در مذاکرات عادی سازی روابط دیپلماتیک از خط خارج شد در نوامبر سال 2018 با پریشتینا را اعمال 100 درصد تعرفه های صربی کالا و خدمات در پاسخ به بلگراد را ادامه داد لابی گری برای کشور به معکوس خود را به رسمیت شناختن کوزوو.

این دولت کوزوو در فوریه 27 اعلام کرد این امر به طور موقت و تا حدودی بلند تعرفه — یک حرکت توصیف Grenell که همچنین به عنوان سفیر ایالات متحده در آلمان و به تازگی منصوب شده است به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن رئیس اطلاعات به عنوان یک “نصف اندازه گیری.”

“موضع ما کاملا روشن است: این تعرفه ها باید به طور کامل کاهش یافته است” Grenell توییتیاضافه کرد که کوزوو نخست وزیر Albin Kurti “در حال ساخت یک اشتباه جدی است.”

با این حال اتحادیه اروپا استقبال Kurti اعلام به عنوان یک “گام اول” که “می تواند اثر مثبت” در بازگرداندن تجارت منطقه ای و “ارائه باز” برای از سرگیری گفت و گو بین بلگراد و پریشتینا.

در یک گام به سوی بهبود روابط صربستان و کوزوو مقامات در اوایل سال جاری امضا معاملات برای ایجاد هوایی راه آهن و بزرگراه لینک ها در میان پریشتینا و بلگراد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

کفش اسپرت