قزاق ها شروع به بازگشت به خانه از قرقیزستان پس از تعطیلات آخر هفته خشونت های قومی

بیش از 1000 قزاقستان اتباع باید با عبور از قرقیزستان به کشور همسایه قزاقستان در فوریه 9, گزارش زیر از درگیری های قومی که فوران دو روز قبل در یک خوشه پنج روستا در قزاقستان از آن بسیاری از گریخت و وارد درب بعدی کشور است.

قرقیزستان مقامات گفت: RFE/RL که پس از خشونت های قومی فوران بین قزاق ها و Dungans یک گروه اسلامی منشاء چینی که در آن 10 نفر کشته شدند ماموران مرزی ثبت شده حدود 4,500 نوشته از قزاقستان.

RFE/RL نمی تواند بررسی کنید که چگونه بسیاری از قزاق ها از بازگشت به کشور خود بودند در ابتدا عبور به قرقیزستان به عنوان یک نتیجه از خشونت است.

سی و چهار قزاق ها پذیرفته شدند به قرقیزستان بیمارستان در فوریه 8-9 با 13 هنوز دریافت درمان. اضافی پنج قزاق ها باقی مانده تحت پزشکی و روانی مشاهده و گزارش شده است در وضعیت با ثبات است.

یکی دیگر از 39 گزارش شد هنوز بستری در قزاقستان به عنوان فوریه 9, از جمله سه مقامات که پایدار زخم گلوله.

درگیری های آغاز شده در فوریه 7 در ژمبیل منطقه واقع در حدود 130 کیلومتری غرب قزاقستان پایتخت تجاری آلماتی و باعث شد مقامات در منطقه Korday به یک وضعیت اضطراری اعلام کرد.

روستاییان گزارش حمله به هر یک از دیگر در گروه ها و باندهای مردان را به آتش کشیدند و خانه و لغو اتومبیل و ارسال صدها نفر از مردم در حال فرار به نزدیکی قرقیزستان.

در حالی که بازدید از منطقه تحت تاثیر قرار در فوریه 9, قزاقستان معاون نخست وزیر Berdibek Saparbayev وعده داده شده و ساکنان این روستا که خانه های آسیب دیده را بازسازی شود.

“ما شما را تحریک. تمام خانه ها که ویران شد ما بازگرداندن آنها به ما کمک خواهد کرد که خانواده” Saparbayev گفت. “کارشناسان ما در حال کار برای ارزیابی خسارت. یک بار دیگر ما درخواست تجدید نظر به همه بگویید بستگان خود را که ترک کرده اند که در حال حاضر در قرقیزستان با بستگان خود را — آنها باید بازگشت.”

قزاقستان معاون بهداشت وزیر Kamalzhan Nadyrov پرداخت یک سفر به قرقیزستان در فوریه 9 به حضور مجروح در دو بیمارستان از جمله یکی در پایتخت بیشکک پس از آن هشت بستری قزاق ها منتقل شدند به آلماتی.

بسیاری از قزاق ها که وارد کشور همسایه آسیای مرکزی کشور بودند و زنان و کودکان و سالمندان قرقیزستان را خدمات مرزی سپاه پاسداران گفت.

ساکنان همسایه قرقیزستان روستاهای گزارش استقبال فرار قزاق ها با وعده های غذایی و ارائه سرپناه.

در یک برنامه ریزی تلویزیونی ظاهر جمهور Qasymzhomart Toqaev گفت که او تا به حال به دستور سازمان های امنیتی به تعقیب آن گسترش نفرت در گفتار و “شایعات تحریک آمیز و گمراه کننده است.”

قزاقستان اجرای قانون مستقر پلیس ضد شورش به منطقه در فوریه 8 ساعت پس از شروع مبارزه است.

در فوریه 9, مقامات گفت: آنها معتقد بودند حدود 300 نفر را گرفته و اوباش خشونت و آنها در حال حاضر راه اندازی پرونده های جنایی از جمله مظنون به قتل است.

RFE/RL خبرنگاران گزارش صف های طولانی پلیس, برگزاری ضد شورش با سپر و باتوم در امتداد جاده ها در منطقه است.

در فوریه 8 گروه عمده قومی Dungans می تواند دیده می شود پوشش در طول قرقیزستان طرف مرز در حالی که در طرف دیگر مرز Dungan مردم دست از مواد غذایی و ارائه کمک های پزشکی به کسانی که در آینده در سراسر.

فیلم گردش در رسانه های اجتماعی در اواخر فوریه 7 نشان داد مردان جوان برخی از مسلح با, باشگاه, راهپیمایی در امتداد جاده از یک روستا در این منطقه با ساختمان در آتش است. بسیاری از فیلم ها نمی تواند به طور مستقل تایید نشده است.

در یک کنفرانس خبری در پایتخت قزاقستان با نورسلطان وزیر کشور Erlan Turghymbaev گفت: 30 خانه و مغازه 15 و 20 خودرو آسیب دیده بود در Masanchi و روستاهای دیگر در منطقه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>