قزاق ها خداحافظی به اشاره کرد که فعال درگذشت تقاضا توضیح

TALAPKER قزاقستان — صدها نفر از مردم جمع شده بودند برای خداحافظی به Dulat Aghadil شناخته و قزاقستان فعال حقوق مدنی که به طرز مرموزی درگذشت ساعت پس از بازداشت توسط پلیس در خانه اش است.

با وجود سنگین و کولاک و سرمای بیش از 1000 نفر شرکت کردند در اين مراسم وداع در نزدیکی یک مسجد در Aghadil بومی روستای Talapker در نزدیکی پایتخت نورسلطان در فوریه 27.

پس از مراسم Aghadil بستگان و دوستان و حامیان و همکاران انجام بدن خود را به یک گورستان محلی در پای شعار “آزادی!” و “پیرمرد برود!” پرداختن به رئیس جمهور سابق نورسلطان Nazarbaev که در حال حاضر عمر رئیس شورای امنیت و رهبر حاکم Nur-Otan ،

Aghadil درگذشت در تاریخ 24 فوریه در بازداشت پیش از محاکمه دستگیر و برای عدم دیدار با حکم دادگاه به گزارش پلیس محلی.

پس از دفن, مراسم ده ها تن از Aghadil را هواداران در مقابل آستانه سالن کنسرت در نورسلطان برای برگزاری یک تجمع خواستار ایجاد یک کمیسیون مستقل و از جمله مشارکت نمایندگان جامعه مدنی به بررسی Aghadil مرگ است.

پلیس با خشونت پراکنده جمع آوری و مجبور حدود 20 نفر به پلیس اتوبوس و مصرف آنها را دور.

در قزاقستان و بزرگترین شهر آلماتی اپوزیسیون حقوق مدافعان و حامیان آنها را نیز جمع آوری شده به افتخار Aghadil زندگی و میراث او.

پیشرو در مخالفت با شکل Zhasaral Quanyshalin گفت: در این گردهمایی که او “کاملا مطمئن است که Dulat کشته شد توسط پلیس در سفارشات توسط قدرت-دارندگان.”

“مقامات نه تنها به کشته شدن قهرمان ارسال یک پیام به همه ما گفت: اگر شما حاضر به رام این چیزی است که اتفاق می افتد به شما و است که می تواند اتفاق می افتد به هر یک از ما” Quanyshalin گفت.

“هنگامی که این فاسد و جنایتکار سیستم در قزاقستان سقوط Dulat نام و نام بسیاری از دیگران افتاده در مبارزه برای ارزش های دموکراتیک را محترم اماکن در تاریخ کشور ما است.”

قبلا در این هفته فعالان گفت: حداقل هشت نفر که می خواست به سفر به Talapker برای شرکت در Aghadil دفن شدند بازداشت شده توسط پلیس.

آلیس چاه اصلی معاون دستیار وزیر جنوبی و مرکزی وزارت امور خارجه در وزارت امور خارجه ایالات متحده ابراز تسلیت به Aghadil بستگان و نگرانی خود را در مورد مرگ. https://twitter.com/State_SCA/status/1232399059194929152

“ما انتظار کامل و دقیق بررسی و تشویق اجرای کامل رئیس جمهور [Qasymzhomart Toqaev را] اصلاحات بیشتر سیاسی آزادی” چاه در توییتر نوشت.

سفارت بریتانیا در قزاقستان ابراز نگرانی های مشابه در توییتر.
https://twitter.com/UKinKZ/status/1232667173115617282

“ما مصرانه از مقامات قزاقستان به بررسی [Aghadil را] از مرگ به طور کامل و شفاف” سفارت پست می گوید.

فوریه 27, رئیس جمهور Toqaev تا به حال هنوز برای اظهار نظر در Aghadil مرگ است.

به گفته پلیس Aghadil شد مست در زمان دستگیری او و درگذشت از مشکلات قلبی ساعت بعد.

Aghadil بستگان و همکاران با این حال اصرار داشت که Aghadil آیا نوشیدن الکل با توجه به مسائل مربوط به سلامت و هرگز گله و شکایت در مورد قلب خود را.

Aghadil یک مرد 43 ساله و پدر شش بود که به طور گسترده ای شناخته شده برای خود حقوق مدنی فعالیت است. او محکوم به چندین روز در زندان چندین بار برای شرکت در unsanctioned تظاهرات و مقاومت در برابر بازداشت. از ماه اوت سال گذشته او صرف حداقل 60 روز در زندان بود.

در ماه نوامبر Aghadil عناوین ساخته شده او پس از فرار از زندان فقط یک روز قبل از انتشار مورد انتظار. او بعدها توضیح داد که او ساخته شده حرکت “به اعتراض من بازداشت های غیر قانونی.”

با گزارش RFE/RL در قزاقستان خدمات و KazTAG

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>