قزاقستان Whistle-Blower میان 12 گیرندگان از وزارت امور خارجه ایالات متحده زنان شجاعت جایزه

یک افشاگر که فرار چینی “بازآموزی اردوگاه” به فاش کردن وحشت از زندگی وجود دارد پس از فرار به قزاقستان یکی از ده گیرندگان از وزارت امور خارجه ایالات متحده بین المللی زنان از شجاعت جایزه (IWOC) برای سال 2020 است.

Sairagul Sauytbay یک قومی قزاقستان از چین شمال غربی منطقه سین کیانگ یکی از اولین قربانیان به صحبت علنی در مورد چین “سرکوب علیه مسلمانان اشتعال یک جنبش در برابر این نقض” وزارت امور خارجه گفت: در بیانیه ای اعلام کرد این جایزه ارائه شده سالانه به زنان از سراسر جهان نشان داده اند که رهبری و شجاعت و ابتکار و تمایل به فداکاری برای دیگران و به خصوص در ترویج حقوق زنان.

Sauytbay فرار چین در مارس 2018 و نشان داد در شهادت در قزاقستان دادگاه است که هزاران نفر از قومی قزاق ها, Uyghurs و دیگر مسلمانان در سین کیانگ بودند دستخوش سیاسی “تلقین” در شبکه “آموزش مجدد اردوگاه.”

مقامات چینی تا به حال او را مجبور به قطار “ایدئولوژی سیاسی” مدرسان برای چنین بازآموزی اردوگاه او گفت: دادن دسترسی به اسناد محرمانه در مورد آنچه که او به نام برنامه دولت برای “reeducate” مسلمانان از بومی جوامع قومی.

“شهادت او در میان اولین شواهد رسیده است که جامعه بین المللی گسترده تر از CCP را [چینی حزب کمونیست] سیاست سرکوب از جمله هر دو اردوگاه ها و سرکوبگر روش های مورد استفاده علیه مسلمانان اقلیت” از وزارت امور خارجه در بیانیه ای گفت.

12 زنان مفتخر خواهد بود در وزارت امور خارجه مراسم در مارس 4.

از آنجا که آغاز به کار این جایزه در سال 2007 وزارت امور خارجه به رسمیت شناخته شده است 146 زنان از 77 کشور جهان است.

2020 awardees شامل Zarifa Ghafari, یک روزنامه نگار افغان که شد شهردار لشکرگاه محافظه کار در استان وردک در سن 26. با وجود ثابت تهدید به مرگ و مجبور به فرار عصبانی نر و اوباش در روز اول خود را در دفتر غفاری ماند در قدرت و پنجه بسیاری از شهر خود مشکلات.

Jalila حیدر حقوق بشر وکیل از پاکستان شناخته شده به عنوان “بانوی آهنین بلوچستان” انتخاب شد برای این کار از خود ما انسان های غیر دولتی کمک کرده است که تقویت فرصت ها برای زنان آسیب پذیر و کودکان است.

وزارت امور خارجه نیز تصمیم به افتخار لوسی Kocharian, یک روزنامه نگار ارمنی که دفاع و پشتیبانی مسائل برای کودکان مبتلا به مشکلات روحی و روانی است و به عنوان یک صدای پیشرو در مبارزه با روانی و فیزیکی و خشونت خانگی علیه زنان و کودکان است.

شهلا Humbatova یکی از تعداد انگشت شماری از وکلا در جمهوری آذربایجان که از افراد رو مجازات اعمال خود آزادی های اساسی نیز افتخار.

این هفت نفر دیگر دریافت کنندگان این سال ها Ximena گلرزا بولیوی کلر Ouedraogo از بورکینافاسو سوزانا Liew مالزی Amaya Coppens از نیکاراگوئه, آمنه Khoulani سوریه, یاسمین al قاضی یمن و ریتا Nyampinga از زیمبابوه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>