قزاقستان وکیل حقوق مظنون ماشین بود با دستکاری پس از ترمز نقص

آلماتی قزاقستان — برجسته قزاقستان وکیل حقوق بشر که به وسیلهی یک زن که به افشای “بازآموزی اردوگاه” برای مسلمانان در کشور همسایه چین می گوید او معتقد است که او ماشین بود با دستکاری در تلاش برای آسیب او به دلیل فعالیت های حرفه ای.

Aiman Omarova که همچنین نشان دهنده قربانیان سوء استفاده جنسی و دریافت کننده از وزارت امور خارجه ایالات متحده بین المللی زنان از شجاعت جایزه برای سال 2018 گفت: او جان سالم به در ماشین آتش آغاز شده است که بعد از یک ترمز نقص در اواخر مارس 18.

Omarova که همچنین به عنوان یک وکیل برای RFE/RL, گفت:, او, ماشین, ترمز ناگهانی و عملکرد متوقف شده در حالی که او در حال رانندگی بود و پس از آن به طور ناگهانی متوقف شده جلو شروع به سوختن.

“من مطمئن هستم که آن مرتبط است به فعالیت های حرفه ای. خوشبختانه من در حال رانندگی بود به آرامی وقتی متوجه شدم که ترمز کار متوقف شد. شروع کردم به جیغ کشیدن. وقتی که من فکر نوعی تبدیل ماشین به آن را متوقف کند و یا بیرون پریدن از آن, آن را متوقف کرده و در آن نقطه آتش سوزی آغاز شده است…. برخی از اسناد مهم بین رفته اند. من در استرس ” Omarova گفت: RFE/RL.

Omarova با موفقیت RFE/RL ماه گذشته در یک مورد بیش از انفعال توسط آلماتی پلیس بیش از یک حمله در RFE/RL خبرنگاران.

در سال گذشته Omarova گفت: افراد ناشناس کشته سگ خود راکه او گفته بود و همچنین قانون مربوط به فعالیت های حرفه ای.

او همچنین گفت: کسی آویزان یک گربه مرده در دروازه خانه اش در آنچه که او معتقد بود به عنوان یک هشدار است.

Omarova متخصص در دنبال عدالت برای قربانیان سوء استفاده جنسی عمدتا زنان و کودکان و همچنین نشان دهنده مردم بر این باورند که آنها در حال محاکمه به دلایل سیاسی یا به سرکوب مخالفان در شدیدا کنترل قزاقستان.

سگ او را مرگ آمد و در مدت کوتاهی پس از او کمک کرد Sairagul Sauytbay که فرار کرد چین در 2018, ترک قزاقستان برای سوئد پس از قزاقستان مقامات حاضر به او پناهندگی سیاسی.

در یک دادگاه در قزاقستان به اتهام غیر قانونی از مرز عبور Sauytbay شهادت دادند که هزاران نفر از قومی قزاق ها, Uyghurs و دیگر مسلمانان در چین در استان سین کیانگ بودند دستخوش سیاسی “تلقین” در شبکه “آموزش مجدد اردوگاه.”

وحی از Sauytbay و دیگران ایجاد دیپلماتیک مشکلات انرژی-غنی قزاقستان در ارتباط آن با چین است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de