قزاقستان مخالفت با برنامه های تظاهرات برای اصلاحات دموکراتیک

آلماتی-دو گروه های مخالف در قزاقستان یکی ممنوع به عنوان افراطی توسط مقامات امیدوار به برگزاری unsanctioned تظاهرات در چندین شهر در ژوئن 6 به تقاضای اصلاحات دموکراتیک در آسیای مرکزی کشور است.

مقامات در نورسلطان و آلماتی که در آن حزب دموکرات و دموکرات انتخاب قزاقستان برنامه ریزی برای ماه مارس را مسدود خیابان ها پس از اعلام برنامه برای انجام عملیات ضد عفونی در این مناطق در برابر گسترش coronavirus.

در هر دو شهرستانها پلیس بودند در تعداد زیادی گزارش و گفت: آنها مسدود کردن مسیر از کسانی که در تلاش برای جمع آوری و مارس.

تظاهرات بودند حزب دموکرات که رهبری Zhanbolat Mamay یک سیاستمدار و روزنامه نگار و دموکراتیک انتخاب قزاقستان (DVK) این در حالی است که به رهبری مختار Ablyazov یک رهبر مخالفان.

این DVK ممنوع شد توسط یک قزاقستان دادگاه دو سال پیش به عنوان “تندرو.”

تظاهرات شد و همچنین قرار است به اتفاق در چیمکند در جنوب قزاقستان و سمی در شرق قزاقستان. در هر دو شهرستانها وجود دارد گزارش از فعالان بازداشت.

دیده بان حقوق بشر گفت: رهبری تغییر در قزاقستان در سال 2019 “را به طور قابل توجهی بهبود احترام به حقوق بشر است.”

در 19 مارس 2019 نورسلطان Nazarbaev استعفا داد و پس از 30 سال در قدرت نامگذاری Qasymzhomart Toqaev به عنوان رییس جمهور موقت. Toqaev بعدها منتخب در ماه ژوئن انتخابات که موجب اعتراضات در میان اتهامات انتخابات نه آزاد و عادلانه.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de