قزاقستان قانونگذاران بحث برانگیز لایحه در قوانین برای تظاهرات

نورسلطان — قزاقستان قانونگذاران را آغاز کرده اند که بحث در مورد یک قانون بحث برانگیز در تظاهرات شده است که از انتقاد مدافعان حقوق را به عنوان شکست برای دیدار با استانداردهای بین المللی.

رئیس کمیته پارلمانی برای قانون و قضایی اصلاحات Nurlan Abdirov معرفی این قانون در تاریخ 11 مارس به مجلس مجلسی Mazhilis.

این لایحه تدوین شد پس از رئیس جمهور Qasymzhomart Toqaev علنا وعده داده شده برای حذف مقررات که مجبور سازمان دهندگان تظاهرات برای به دست آوردن اجازه از مقامات برای برگزاری رویدادها. وعده پس از تظاهرات انبوه پراکنده شد توسط پلیس در قبل ، حین و پس از انتخابات ریاست جمهوری در ماه ژوئن 2019.

منتقدان اما می گوید این لایحه جایگزین تعهد برای به دست آوردن اجازه برای برگزاری تظاهرات اقدامات از مقامات با یک مرحله جدید است که سازمان باید به اطلاع مقامات در موقع مورد تظاهرات تنها که در آن بیش از 250 نفر خواهد شرکت کنند.

برای بزرگتر تظاهرات, آن را هنوز هم خواهد بود لازم است برای به دست آوردن مجوز تظاهرات اجازه داده می شود تنها در خصوص مکان های تعیین شده و سختگیرانه تر عواقب را به دنبال بالقوه تخلف از قوانین و مقررات.

در ضمن سه کنشگران فمینیست بودند احضار به پلیس در طول مشارکت خود را در یک unsanctioned تجمع 8 مارس روز بین المللی زنان در آلماتی.

Arina Osinovskaya گفت: او مظنون به نقض قوانین و مقررات برای تجمع جرم در حالی که Fariza Ospanova می گوید او مشکوک است از جزئی چاقوکشی.

Bakhytzhan Toreghozhina یک آلماتی مبتنی بر حقوق بشر گفت: در تاریخ 11 مارس که یکی دیگر از فمینیست فعال لیلا Makhmudova حال نیز احضار شده است به پلیس بیش از 8 مارس رالی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>