یک بیمارستان در آلماتی — بزرگترین شهر قزاقستان — تبدیل شده است و این کشور COVID-19 کانون با نزدیک به 200 مراقبت های بهداشتی کارگران و بسیاری از بیماران آزمایش مثبت برای coronavirus.

مرکزی شهر آلماتی بیمارستان شده و تحت قرنطینه پس از مارس 11 با بسیاری از پزشکان از ادامه درمان بیماران قفل شده در داخل مرکز.

بسیاری از کارکنان دیگر — بسیاری با تب بالا و سرفه مداوم — قرار داده شد در شهرستان های عفونی-بیماری های بیمارستان. یک گروه کوچک از کارگران منتقل شده به محل دیگری برای دو هفته قرنطینه.

“نود و هشت درصد از کارکنان در بخش جراحی که در آن کار میکنم باید آزمایش مثبت برای این ویروس گفت:” دکتر Ernar Pirimkhan.

“من تنها کسی که تا حالا تست مثبت,” او گفت: RFE/RL در 15 آوریل. اما روز بعد Pirimkhan نیز مبتلا COVID-19 بیماری ناشی از کوروناویروس پس از برگزاری نمایشگاه سرفه و تب بالا.

بازی سرزنش

شهرداری و مقامات بهداشتی و پزشکان در بیمارستان در حال معامله اتهام بر چه باور نکردنی, وضعیت می تواند رخ دهد.

Aizat Moldagasimova آلماتی ارشد بهداشت سرزنش پزشکان برای چه او را به عنوان “عدم اقدامات احتیاطی.”

Moldagasimova گفت: در یک کنفرانس مطبوعاتی در مارس 13 است که برخی از پزشکان همچنان در حال آمدن به محل کار با وجود داشتن تب خود را.

پزشکان می گویند این شهرستان در بخش بهداشت و درمان باعث سردرگمی در ابتدا اعلام کرد که در آلماتی مرکزی شهرستان بیمارستان نشده بود تعیین شده تسهیلات که دریافت coronavirus بیماران و در نتیجه نمی توان آن را لازم داده های شخصی-حفاظت equipment (PPE) بنابراین ضروری برای مراقبت از سلامت کارگران.

با وجود چنین اعلام مقامات بهداشت دستور آمبولانس به افراد مشکوک به داشتن coronavirus به بیمارستان حتی اگر آن را آمادگی برای این بیماران گفت: دکتر Azigul Zhumakulbai.

‘بمب’

“آمبولانس کارگران چادری در [PPE] آورده بيماران با تب و علائم ذات الریه به بیمارستان ما داخلی-بیماری های وزارت…حمل و نقل آنها را از طریق یک راهرو مشترک” گفت: Zhumakulbai.

“آن را به یک عفونت هوا [و] بسیاری از کارکنان در بخش های آلوده,” او اضافه شده است. “ما در تلاش برای منزوی کردن این گروه تا آنجا که ما می تواند. [در نهایت] ما لباس های محافظ.”

در مارس 14, بیمارستان, رئیس آلماز Juvashev استعفا داد و به عنوان تعدادی از عفونت های جدید رشد کرد.

در یک Facebook پست Juvashev گفت: این شهرستان در بخش بهداشت و درمان آموزش به محل بیماران مبتلا به پنومونی و بیماری های تنفسی علائم [در آمادگی بیمارستان] بود مانند تنظیم یک بمب.”

The Central Almaty City Hospital was placed under quarantine nearly a week ago.


مرکزی آلماتی بیمارستان شهرستان قرار داده شد تحت قرنطینه نزدیک به یک هفته پیش است.

بیمارستان کارگران خواستار آن شدند که مقامات بهداشت بازگردد Juvashev و همچنین تهدید به شکایت Moldagasimova.

قزاقستان وزارت بهداشت عذرخواهی کرد به پزشکان و قول داد برای رسیدگی به این مشکل است.

رسوایی می آید به عنوان ارقام از مارس 17 نشان می دهد حدود 400 از مجموع 1,498 افراد آلوده به ویروس coronavirus در قزاقستان در حال پزشکی کارگران بسیاری از آنها در آلماتی و سرمایه نورسلطان. مقامات منسوب 17 مرگ و میر به COVID-19.

وزارت بهداشت مقصر منطقه ای دولت برای عدم ارائه PPE و دیگر وسایل لازم برای بیمارستان کارگران در خط مقدم نبرد علیه coronavirus.

وزارت گفت: پزشکی کارگران طولانی مدت قرار گرفتن در معرض افراد آلوده به این ویروس عامل اصلی در پشت تعداد بالایی از عفونت. اما آن را تا حدی مقصر پزشکان خود را برای عدم به اقدامات احتیاطی.

‘خود را ماسک’

در برخی از مناطق قزاقستان پزشکان شکایت در مورد کمبود تجهیزات تست کیت و متخصصان در بیمارستان های روستایی.

Tolkynai Ordabaeva از, جمبیل پروینک گفت: او تنها عفونی-متخصص بیماری های در دست برای مقابله با COVID-19 بیماران در بیمارستان اصلی در Merki منطقه که نزدیک به 85,000 ساکنان.

برای حداقل دو روز در اوایل ماه آوریل Ordabaeva گفت که او تا به حال برای کار با تب بالا دچار پس از آمدن به تماس با COVID-19 بيمار.

او گفت: RFE/RL که در ابتدا پزشکان دریافت کرد تا به شش ماسک صورت یک روز اما در نهایت پرستاران دستور داده شد خود را به ماسک.

“من و ماسک و چون من در تماس مستقیم با بیماران” گفت: Ordabaeva که پس از در بیمارستان بستری شده است. “من یک بار مصرف PPE اگر چه سجاف بود ، اما بعد از یک بیمارستان مدیر به ما گفت به مقرون به صرفه با منابع است.”

منابع غنی از قزاقستان نخستین کشور در آسیای مرکزی به گزارش حضور coronavirus در مارس 13. دو روز بعد این کشور اعلام وضعیت اضطراری که بسته به مرزهای ممنوع کرد.

نوشته شده توسط فرنگیس نجیب الله بر اساس گزارش RFE/RL قزاقستان خبرنگار سرویس معناس Kaiyrtayuly. Aisulu Berik نیز به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im