قزاقستان فعالان تقاضا پاسخ بعد از فیلم نشان می دهد آسیب به Aghadil بدن

نورسلطان — فعالان در قزاقستان خواستار پاسخ پس از ظاهر که به نظر می رسد برای نشان دادن بدن از Dulat Aghadil که به طرز مرموزی درگذشت در بازداشت پلیس این هفته با چند کبودی و آسیب های دیگر.

این ویدئو شروع به گردش در اینترنت در اواخر فوریه 27, پس از Aghadil به خاک سپرده شد در روستای مادری خود را از Talapker نزدیکی نورسلطان پایتخت. این ویدئو نشان می دهد Aghadil بدن پس از آن تحویل داده شد به بستگان خود را.

Aghadil که بازداشت شد در اواخر فوریه 24, درگذشت ساعت بعد در بازداشت است. مقامات گفته اند که او مست و درگذشت “نارسایی قلبی با هیچ اثری از خشونت شده بر روی بدن خود را.”

Aghadil دوستان و مدافعان حقوق آنها مورد سوال توضیح گفت که او نمی نوشند با توجه به وضعیت پزشکی و که او تا به حال هیچ سابقه ای از مسائل مربوط به قلب.

در چه خواهد شد فقط اضافه کردن به خود سوء ظن گرافیک تصویری نشان می دهد که به نظر می رسد زخم در Aghadil دست و پا و تغییر رنگ مناطق پراکنده در سراسر خود را شانه و پشت بازو و دیگر مناطق از بدن خود را.

متعدد خراشیدگی و سوراخ های کوچک دیده می شود در بسیاری از نقاط بدن.

Aghadil بستگان حاضر به اظهار نظر در این ویدئو.

یک متخصص پزشکی است که در حین کالبد شکافی روسلان Satybaldiev حاضر به اظهار نظر گفتن RFE/RL که او امضا توافقنامه nondisclosure با مقامات به عنوان یک بررسی در راه است.

پس از این ویدئو منتشر شد Bakhytzhan Toreghozhina سر از آلماتی مبتنی بر حقوق بشر بنیاد آر.Rukh.Khaq (کرامت روح حقیقت) خواستار استعفای وزیر کشور Erlan Turghymbaev و فوری تحقیقات و بازجویی از افسران درگیر در Aghadil را بازداشت.

Ivar دیل از کمیته هلسینکی در نروژ گفت: شواهد حکم فوری مستقل کالبد شکافی در حالی که خواستار رئیس جمهور Qasymzhomart Toqaev برای عدم اظهار نظر در Aghadil مرگ است.

“مقامات قبلا ادعا شدت که او از مست بودن. آیا رئیس جمهور @TokayevKZ نظر در ماده?” او گفت: در یک صدای جیر جیر.

هر چند Toqaev هنوز به نظر Eldos Kilymzhanov معاون دادستان نورسلطان به خبرنگاران گفت: در تاریخ 28 فوریه که تصویری از Aghadil بدن کشته شد و توزیع آنلاین بدون رضایت Aghadil بستگان و اضافه کرد که او مادر است ثبت شکایت رسمی خود با دادستان شهرستان درخواست را به “انجام اقدامات علیه افراد که شات, ویدئو و توزیع آن را بدون خانواده رضایت.”

Kilymzhanov تصریح کرد مقامات قبلی بیانیه ای گفت که Aghadil در اثر نارسایی قلبی و گفت که چه شبیه کبودی در Aghadil بدن نتیجه “مرگ lividity.”

آرمان Khanbekov که معرفی شد توسط Kilymzhanov به عنوان یک متخصص پزشکی قانونی برای شهر نورسلطان گفت: این جلسه بود که او در حال حاضر در طول Aghadil را کالبد شکافی و تصریح کرد Kilymzhanov بیانیه آمده است که postmortem lividity یا cadaveric لکه به نظر می رسد در بدن مرده به عنوان خون استخر در برخی مناطق بسته به بدن در موقعیت پس از مرگ است.

Kilymzhanov همچنین گفت که Aghadil برادر و خانواده وکیل حاضر بودند در کالبد و تا به حال هیچ اعتراض به روش و یا به نسخه رسمی از علت مرگ است.

“ما از شهروندان به دور ماندن از تسریع نتیجه گیری و نه برای توزیع اطلاعات نادرست” Kilymzhanov گفت.

Aghadil یک مرد 43 ساله و پدر شش بود که به طور گسترده ای شناخته شده برای خود حقوق مدنی فعالیت است. او محکوم به چندین روز در زندان چندین بار برای شرکت در unsanctioned تظاهرات و مقاومت در برابر بازداشت. از ماه اوت سال 2019 او صرف حداقل 60 روز در زندان بود.

در ماه نوامبر Aghadil عناوین ساخته شده او پس از فرار از زندان فقط یک روز قبل از انتشار مورد انتظار. او بعدها توضیح داد که او ساخته شده حرکت “به اعتراض من بازداشت های غیر قانونی.”

او به خاک سپرده شد در فوریه 27.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>