افغانستان وزارت امور خارجه می گوید که مقامات در ایران و استان يزد را پذیرفته اند که نیروهای پلیس به ضرب گلوله یک خودرو حامل افغانستان در اوایل این هفته کشته شدن سه نفر.

وزارت گفت: در ژوئن 6 که چهار نفر دیگر زخمی شدند به عنوان وسیله نقلیه آتش گرفت و پس از آن به ضرب گلوله کشته شد.

ویدیو نشان می دهد یک کابل فرار از فروزان خودرو با سوختگی بر روی بخش هایی از بدن او شده است به طور گسترده ای در گردش در رسانه های اجتماعی در روزهای اخیر باعث خشم و انزجار در میان افغان ها. پسر شنیده می شود گفت: “کمی از آب است. من در حال سوختن است.”

وزارت گفت: تصویری واقعی بود.

Abdul Karim Lewal افغانستان فرستاده در تهران بازدید کردند چهار نفر از اتباع افغانستان به درمان در یزد بیمارستان. عکس منتشر شده توسط رسانه های افغانستان نشان می دهد که حداقل یکی از این زخمی است که دستبند به تخت بیمارستان.

This photo shows one of the injured handcuffed to his hospital bed in Iran.


این عکس نشان می دهد که یکی از زخمی دستبند به تخت بیمارستان در ایران است.

احمد Tarahomi معاون فرماندار یزد گفت: رسانه های دولتی ایران است که پلیس اخراج در خودرو مظنون به حمل مواد مخدر و مستند نشده مهاجران پس از آن سقوط کرد و از طریق یک ایستگاه بازرسی.

وزارت خارجه گفت که یزد مقامات گفته اند دولت افغانستان است که آنها را نگه دارید عاملان این حادثه پاسخگو باشد.

این وزارت افزود که دولت افغانستان را بیشتر مراحل پس از انجام یک پروب.

ماه گذشته مقامات افغان گفت: عربستان کشته شدن 45 افغان کارگران مهاجر با وادار کردن آنها را با زور اسلحه به رودخانه در مرز. ایران را رد نماید.

با توجه به سازمان ملل متحد وجود دارد که در حال حاضر نزدیک به 1 میلیون ثبت نام مهاجرین افغان در ایران زندگی می در حالی که این کشور میزبان یکی دیگر از 2 میلیون مستند نشده اند.

بر اساس گزارش dpa ساعت و TOLOnew.com

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de