کابل هرج و مرج: انتخابات افغانستان اختلاف می تواند بیش از نشت به روند صلح

افغانستان جلوگیری تمام عیار بحران سیاسی پس از دو رقیب اصلی در یک تلخی مورد مناقشه انتخابات ریاست جمهوری — هر مدعی پیروزی — توافق برای عقب نشینی از افزایش دشمنی.

رییس جمهور اشرف غنی-که رسما اعلام برنده — توافق برای به تعویق انداختن مراسم تحلیف خود در حالی که خود را رقیب اصلی عبدالله عبدالله متعهد به توقف تلاش خود را برای راه اندازی یک دولت موازی.

به تعویق افتادن می تواند اجازه می دهد که ایالات متحده و قدرت در افغانستان کارگزاران به واسطه یک راه حل به بن بست که تهدید به بیش از نشت به خشونت و از خط خارج امضای تاریخی ایالات متحده آمریکا-طالبان صلح مارس 29.

توافق را هموار کردن راه برای مستقیم مذاکرات صلح میان طالبان و یک هیئت متشکل از دولت و اپوزیسیون و اعضای جامعه مدنی. مذاکرات برنامه ریزی شده برای شروع در ماه مارس است.

اما ناظران گفت: انتخابات اختلاف بیشتر می تواند پیچیده دولت نامگذاری یک هیئت برای مذاکره با طالبان یک فرایند در حال حاضر فرو رفته در تاخیر و اختلافات.

‘اقدامات بی ثبات کننده’

مسئولين انتخابات در هفته گذشته اعلام کرد غنی برنده سپتامبر 28, انتخابات ریاست جمهوری — با برخی از 51 درصد آرا — دقت به او آشکار پیروزی عبدالله بود که نام نفر دوم با حدود 40 درصد است.

رای خدشه دار اتهامات رای تقلب و مشکلات فنی با دستگاه های بیومتریک استفاده می شود برای رای گیری و حملات. انتخابات محلی ناظران همچنین با انتقاد از شفافیت انتخابات را.

عبدالله — که او نیز از دست داده های قبلی انتخابات ریاست جمهوری و در حال حاضر به عنوان افغانستان, مدیر اجرایی — ناودان نتیجه اعلام شده در فوریه 18 به عنوان یک “کودتا” و قول داد که به صورت “فراگیر دولت است.”

پس از آن او نام خود را فرمانداران در دو ولایت در حالی که هواداران خود را به برگزاری تظاهرات در سه استان دیگر و در پایتخت کابل در هفته گذشته.

عبدالله و غنی هر دو برنامه ریزی شده را جداگانه سوگند از دفتر این هفته است.

غنی توافق کردند برای به تعویق انداختن مراسم تحلیف خود توسط دو هفته. عبدالله عبدالله گفت که آنها تا به حال نیز به تعویق افتاد و خود را به موازات برگزاری مراسم تحلیف برای دو هفته.

ایالات متحده متوقف کوتاه از به رسمیت شناختن هر دو مرد ادعا می کنند از پیروزی ترغیب آنها به حل و فصل اختلاف از طریق “قانون اساسی و روش های قانونی.”

ایالات متحده آمریکا وزارت امور خارجه سخنگوی مورگان Ortagus خواست به طرف در فوریه 25 به خودداری از “استفاده یا تهدید به خشونت” و به صورت “فراگیر” دولت است.

در اظهارات با هدف عبدالله Ortagus گفت: رهبران افغان باید “دست برداشتن از اقدامات بی ثبات کننده” از جمله ایجاد قانون اساسی “دولت موازی سازه.”

در همین حال وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo گفت: “ما در آستانه یک کون سیاسی فرصت” با اشاره به ایالات متحده آمریکا-طالبان صلح و اضافه کرد که واشنگتن نمی خواهد اجازه دهید هر گروه “از بین بردن آن است.”

این اظهارات پس از آمریکا و نماینده ویژه برای افغانستان زلمای خلیل زاد صرف یک هفته رفت بین غنی و عبدالله عبدالله به دفاتر و جلسه با کلید حامیان در تلاش برای میانجیگری یک راه حل است.

‘اعمال خشونت’

“بدترین سناریو خواهد بود اگر بحران که باقی مانده است تا حد زیادی لفظی و سیاسی تا به این نقطه از پیشرفت به سوی ناآرامی های مدنی و یا باز کردن اعمال خشونت آمیز گفت:” اندرو واتکینز یک تحلیلگر ارشد افغانستان در گروه بین المللی بحران.

“تا آنجا که دسته انتخاباتی عبدالله عبدالله ممکن است همچنان به نشان دادن نشانه هایی از فشار دادن به جلو با یک” دولت موازی,’ نه وجود دارد بسیاری از علائم قابل مشاهده است که این حرکت در حال پیشرفت به سمت باز کردن خشونت مسابقه” اضافه شده Watkins.

بهترین سناریو گفته تحلیلگران خواهد بود د-تشدید تنش بین دو طرف است که اجازه می دهد دولت به عملکرد و روند صلح را ادامه دهد.

“بدون سازش این امر می تواند دشوار برای شکستن بن بست کنونی که ممکن است به نوبه خود برای بدترین” گفت: Ali Adili یک محقق در افغانستان تحلیلگران شبکه مستقل فکر می کنم تانک در کابل.

“هیچ کس می تواند استطاعت چنین سناریویی با توجه به زمان فرصت برای امضای قرارداد صلح میان آمریکا و طالبان به عنوان به خوبی به عنوان شروع از داخل افغانستان روند مذاکرات,” او اضافه شده است.

Adili گفت: چندین سازش شده بود تحت فشار قرار دادند توسط عبدالله عبدالله و دیگران که رد نتایج انتخابات.

یکی می خواهد به لغو نتایج آن اعلام غنی برنده و همچنان با دولت فعلی تا داخل افغانستان مذاکرات با طالبان تولید یک حل و فصل سیاسی.

احتمال دیگر می تواند به جای کسانی که خارج از دولت فعلی در عرض یک قدرت جدید-های چارچوب.

در سال 2014 تلخ تقلب-خدشه دار انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تحت فشار قرار دادند تا آستانه جنگ داخلی پیش از سفر جان کری وزیر خارجه میانجیگری یک قدرت هسته ای میان رئیس جمهور غنی و عبدالله عبدالله ،

توافق ایجاد موقعیت جدید از اجرایی با توجه به عبدالله برای ارام کردن شک و تردید خود را در مورد نتایج انتخابات.

مشوق هایی برای هر دو طرف

سیاسی اختلافات در کابل تهدید کرده است که برای مختل کردن پیشنهاد آمریکا-طالبان معامله است که به معنی خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان در چه چیزی می تواند یک قدم بزرگ در جهت پایان دادن به نزدیک به 19 سال جنگ.

به عنوان بخشی از معامله با طالبان موظف است برای راه اندازی مذاکرات مستقیم با حمایت غرب کابل دولت و دیگر افغان ها در مورد دائمی آتش بس و قدرت های توافق.

کسانی که در داخل افغانستان مذاکرات میله میله برای شروع در اواسط ماه مارس.

اما نگرانی وجود دارد که این دشمنی در کابل بیشتر می تواند پیچیده نامگذاری یک هیئت برای مذاکره با گروه های شبه نظامی.

واشنگتن از سوی دولت به نام “فراگیر ملی تیم مذاکره کننده” در میان اتهامات مخالفت چهره های سیاسی که آنها را طرد از این روند است.

واتکینز گفت که در حالی که زمان انتخابات بحران می تواند پیچیده نامگذاری یک افغانستان تیم مذاکره کننده آن را نیز می تواند انگیزه برای همه طرف ها برای حل و فصل اختلاف است.

“بدون داخل افغانستان مذاکرات بلندی — به طور بالقوه فقط هفته دور — وجود دارد ممکن است به همان اندازه انگیزه ای برای هر دو طرف برای میانجیگری و حل و فصل [مسائل] در میان خود گفت:” واتکینز.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر