قاضی دستور پزشکی پانل برای ’20 hijacker’ در گوانتانامو

مهر — یک قاضی فدرال دستور داده است تا یک بررسی مستقل پزشکی برای عربستان برگزار شد در بازداشتگاه خلیج گوانتانامو بود که متهم به تلاش برای ورود به ایالات متحده به 20 hijacker در سپتامبر. تروریستی 11.

محمد القحطانی برگزار شده است در گوانتانامو برای 18 سال, اما هرگز متهم به دلیل پنتاگون حقوقی رسمی تعیین می شود او شکنجه شده در پایه ایالات متحده در کوبا.

وکلای al-القحطانی می گویند رنج می برد از بیماری های روانی از دوران کودکی که بدتر شده در گوانتانامو و او باید به خانه بازگشت به عربستان سعودی برای درمان. دولت مخالف بازگشت و می گوید او می تواند درمان کافی در پایه ایالات متحده.

روز جمعه آمریکا در منطقه قاضی رزماری Collyer به کارگردانی دولت برای راه اندازی یک مخلوط کمیسیون پزشکی که شامل یک نظامی آمریکایی دکتر همراه با دو پزشک از خنثی کشور سوم برای تعیین اگر او مطابق با استاندارد های مورد نیاز پزشکی بازگشت با توجه به مقررات حاکم بر رفتار با زندانیان جنگ طبق کنوانسیون ژنو.

این اولین باری خواهد بود که چنین کمیسیون دستور داده شده است در گوانتانامو.

وزارت دادگستری گفت: این بررسی نظر و گفت: آیا این امر تجدید نظر شود.

وزارت دادگستری وکلا استدلال می کنند که قبلا al-القحطانی برگزار می شود به عنوان یک دشمن مبارز نه یک زندانی جنگ و نه واجد شرایط برای حفاظت کامل از کنوانسیون های ژنو.

Al-القحطانی تبدیل شده بود به دور از این کشور توسط ایالات متحده ماموران اداره مهاجرت در فرودگاه اورلاندو در ماه اوت سال 2001 مشکوک از شرایط از سفر خود را. سرب سپتامبر. 11 hijacker محمد عطا شد رفتن به او را انتخاب کنید تا برای شرکت در این طرح با توجه به قبلا منتشر شد اسناد و مدارک.

نیروهای آمریکایی بعد اسیر او در افغانستان و فرستاده او را به گوانتانامو که در آن او به طرز وحشیانه ای از بازجویی در راه است که پنتاگون حقوقی مسئول جنایات جنگی کمیسیون گفت: به مبلغ شکنجه. یک نظامی بررسی هیئت مدیره بارها مصمم او یک تهدید برای ایالات متحده امنیت و نباید منتشر شده از بازداشتگاه, جایی که او یکی از 40 زندانی در بازداشت است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>