روزنامه نگاران غیر دولتی اصرار تاجیک دولت به ‘کاملا’ بررسی روزنامه نگار ضرب و شتم

پانزده سازمان های غیر دولتی در تاجیکستان همراه با چند اشاره کرد روزنامه نگاران خواسته اند که به مقامات “به طور کامل” بررسی اخیر ضرب و شتم یک روزنامه نگار مشغول به کار به صورت مستقل Asia Plus news agency.

در نامه سرگشاده عمومی ساخته شده در ژوئن 3 و خطاب به ریاست جمهوری دادستان و بازرس کشور گروه-از جمله شناخته شده تاجیک سازمان های دفاع از حقوق مدنی مانند Apeiron, Nota Bene, جهان, قانون, مستقل حقوق بشر مرکز — نام برای حمله از Abdulloh Ghurbati به “به اندازه کافی” ،

نویسندگان این بیانیه همچنین به نام تاجیک مقامات مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی به رسمیت شناخته شده توسط تاجیکستان و به ترک این عمل از اذیت و آزار روزنامه نگاران و اعمال فشار بر فعالیت حرفه ای خود را.

“تحقیر روزنامه نگاران به دلیل فعالیت حرفه ای خود را به عنوان به خوبی به عنوان شکست به درستی پاسخ و بررسی این حملات به روزنامه نگاران و نمایندگان رسانه ها می تواند منجر به کاهش قابل توجهی با آزادی بیان در تاجیکستان به عنوان مصونیت از مجازات منجر به یک فضای ترس و خودسانسوری و کاهش در فعالیت های روزنامه نگاران و رسانه ها در کشور” در این نامه می گوید.

Ghurbati مورد حمله قرار گرفت و دو بار در ماه گذشته — در تاریخ 11 مه در شهر دوشنبه در نزدیکی خانه اش و در مه 29 در جنوب Khatlon منطقه زمانی که او مشغول به کار بود در یک گزارش در مورد پیامد های اخیر لغزش که به کشته شدن دو مرد.

مهاجمان در حمله نشده است در بر داشت در حالی که در مورد دوم پلیس سعی در متهم Ghurbati تحریک حمله — ورود بدون اجازه — چادر استفاده می شود توسط برخی از ساکنان محلی به عنوان اسکان موقت پس از خانه های خود را ویران شد از زمین لغزش.

Ghurbati رد این ادعا گفت که او حتی نمی باید یک فرصت برای ورود به هر یک از چادر و که او مورد حمله قرار گرفت و به دور از جایی که آنها واقع شده است.

در پایان پلیس شناسایی و حمله به ساکنان محلی بودند که گناهکار خرده چاقوکشی و جریمه 580 somonis (56 دلار) در هر.

دفاع از حقوق سازمان های غیر دولتی و روزنامه نگاران در همین حال تاکید کرد در نامه ای که سه حمله باید متهم شده اند با انسداد مشروع فعالیت های حرفه ای یک روزنامه نگار جدی تر جنایت.

سازمان امنیت و همکاری در اروپا را محکوم و خواستار تاجیک مقامات به طور کامل به بررسی آنها

در آوریل گزارشگران بدون مرز (RSF) رتبه تاجیکستان 161st از 180 کشور جهان برای آزادی مطبوعات.

با توجه به RSF, شرایط برای رسانه های مستقل مشغول به کار در تاجیکستان را به طور چشمگیری بدتر شده در دو سال گذشته است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de