ققنوس (AP) — جین هال آریزونا اول زن انتخاب فرماندار و بخشی از “Fab Five” به عنوان جشن ملت اولین زن منتخب دولت اجرایی گروه رهبری درگذشت. او 84.

رژیم صهیونیستی. mlb اعلام کرد مرگ او در توییتر در روز جمعه, ستایش هال 25 سال از اصولی “خدمات عمومی.”

هال شد و همچنین اولین زن سخنران از آریزونا خانه و خدمت به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا در سال 1997 زمانی که سلف او پا را پس از یک تقلب اعتقاد. او سپس برنده یک دوره کامل در سال 1998 است.

هال Jan. 4 سال 1999 افتتاح با چهار زن دیگر انتخاب به ایالت دفاتر جمعی لقب “Fab پنج” به دولت یک زن در خط جانشینی.

سابق رژیم صهیونیستی. Jan Brewer, که تا به حال شناخته شده است او از سال 1981 گفت که هال و همسرش, دکتر تری بدنه پدری در عرض چند ساعت از یکدیگر در روز پنج شنبه. او گفت: هر دو بوده است در کاهش سلامت.

“هر زمان که او درگیر در هر چیزی که او آن را در زمان در قدرت کامل کار می کرد و سخت در تلاش برای انجام آن پشتکار و آن را درست انجام شود به طوری که آن را ایجاد تفاوت” Brewer گفت: در یک جمعه ،

به عنوان فرماندار بدنه یک جمهوری خواه برنده تصویب بودجه جدید برای آموزش و پرورش و گسترش مراقبت های بهداشتی برای کودکان در خانواده های کم درآمد اما او ضبط شد و معیوب با هزینه مالی شکست مفتضحانه مربوط به یارانه های دولتی برای جایگزین سوخت وسایل نقلیه است.

هال خدمت 14 سال در مجلس قبل از انتخاب شدن وزیر امور خارجه در سال 1994. او بالا بود به دفتر والی در سپتامبر. 5 سال 1997 بر همکار جمهوری خواه نی لبک Symington استعفای او پس از محکومیت در یک بانک مورد تقلب. آریزونا هیچ معاون فرماندار و وزیر امور خارجه برای اولین بار در خط جانشینی. Symington اعتقاد بعدها لغو شد.

هال به آسانی برنده 1998 انتخابات عمومی برای مدت چهار سال ساخت او آریزونا اولین انتخاب فرماندار زن. دولت اولین زن فرماندار دموکرات رز Mofford یک وزیر امور خارجه همچنین بالا برای پر کردن یک دورۀ دو جای خالی در دفتر فرماندار, اما که اجرا نشد برای مدت خود را.

به عنوان یک محافظه کار در حالی که خدمت به عنوان یک قانونگذار هال تصدی به عنوان فرماندار شامل متوسط طرح های سیاست.

“من سعی کردم به هدایت کشتی تایتانیک کمی بیشتر به سمت آموزش و پرورش از بچه های ما و من واقعا قرار دادن تمرکز در کودکان است. متاسفانه تمرکز هزینه پول و این چیزی است که ما انجام دادیم” هال گفت: آسوشیتد پرس در دسامبر 2002 مصاحبه در مدت کوتاهی قبل از خروج از دفتر.

در سال اول خود را در دفتر هال برنده تصویب قانونی جدید امکانات مدرسه برنامه بودجه برای حل یک دهه سیاسی و حقوقی مبارزه با بیش از نابرابری میان مناطق. او همچنین موفق به کسب تایید برای یارانه مراقبت های بهداشتی برای کودکان از خانواده های کم درآمد.

آن و دیگر بدنه طرح های سیاست قرار داده و او را در تقابل با برخی از جمهوری خواهان محافظه کار و سابق قوه مقننه رهبر نمی شد ساکت در مورد استفاده از قدرت خود به عنوان فرماندار به prod قانونگذاران. این تاکتیک ها شامل تماس با دولت وقت قوه مقننه به ویژه جلسه بدون تامین پشتیبانی برای بحث پیشنهادات و vetoing نامربوط صورتحساب به فشار نمایندگان مجلس به اقدام در اولویت است.

در سال 2000 او قانونگذاران برای قرار دادن یک افزایش مالیات بر فروش برای کلاس درس آموزش و پرورش در انتخابات ماه نوامبر و رای دهندگان به تصویب آن است. این مسئله مانند دیگران او را دیدم پیروزی با وجود مخالفت برخی از قانونگذاران جمهوریخواه.

هال نگرش بود که اگر یک سیاست ابتکار خوبی بود برای دولت “او تا به حال هیچ تردیدی در مورد مبارزه مردم حتی در خود حزب” جیمی Molera سابق بالا هال مشاور چه کسی او را منصوب به دولت سرپرست آموزش عمومی گفت: در سال 2019 ،

Molera به یاد می آورد که افزایش مالیات بر فروش خود را در محل رای گیری در یک جلسه ویژه که هال به نام بیش از این مخالفت از بالا GOP قانونی رهبران.

این جلسه ویژه “به طول انجامید یک زن و شوهر از ماه. اما بود که جین هال. جین گفت: ما تا به حال به آن را انجام دهد” Molera گفت. “رک و راست او می دانست که قدرت های مسئولیت است که آن را به حال, اما همچنین شما می توانید با این دفتر است.”

آبجو و هال به دنبال مسیرهای مشابه با هال برای اولین بار از پیوستن به قوه مقننه در سال 1979 و آبجو چهار سال بعد. هر دو آنها و سپس وزیر امور خارجه شد و بالا شدند به دفتر والی که پیشینیان خود را در سمت چپ دفتر اوایل.

آبجو نیز یک جمهوری خواه گفت: هال کار می کرد برای پیشبرد امور خارجه تاریخی 1981 مدیریت آب های زیرزمینی عمل می کنند و سپس فشار آموزش مسائل.

“او تا به بسیاری از چیزهایی که او می تواند به یاد آورد اما آب های زیرزمینی است که واقعا بزرگ میراثی است که او باید به یاد داشته باشیم برای” Brewer گفت: “و البته آموزش و پرورش – او همیشه وجود دارد برای مربیان و کودکان و نوجوانان. خواهد شد که یک میراث است که او در پشت برگ.”

هال موفقیت در طرح های سیاست او را نجات نمی از سکندری بد که همان سال زمانی که او امضا و به قانون لایحه ای که به طور غیر منتظره به کمک بالون دولت را هزینه برای یک برنامه یارانه برای جایگزین سوخت وسایل نقلیه است.

این قانون بیشتر یارانه های سخاوتمندانه و فدرال تغییر حکومت های پشتیبانی شده توسط این لایحه قانونی حمایت منجر به از دولت انتظار می رود قیمت از: تا 10 میلیون دلار افزایش به یک ترسید هزینه $680 میلیون. در خواست هال و پس از آن-دادستان کل جانت ناپولیتانو قانونگذاران تغییرات ساخته شده است که کاهش هزینه های آن به $120 میلیون.

“من از سرزنش به دلیل باک در اینجا متوقف می شود اما این اصلاحیه خورد به یک لایحه بزرگ در وسط شب” هال بعد گفت: AP در مورد پردازش قرار داده است که این قانون در میز کار خود را.

ناپولیتانو یک دموکرات عضو 1999 “Fab Five” گروهی که موفق شد هال به عنوان فرماندار خدمت کرده است به عنوان ایالات متحده آمریکا وزیر امنیت داخلی است و در حال حاضر رئيس جمهور از دانشگاه کالیفرنیا گفت: بدنه رهبری دولت “از طریق برخی از زمان به چالش کشیدن با صداقت و یکپارچگی است.”

“فرماندار هال یک بار گفت که او می خواست به یاد می شود به عنوان یک “راست تیرانداز'” ناپولیتانو در بیانیه ای گفت. “او قطعا خواهد بود چرا که او یکی است.”

هال متولد شد Aug. 8, 1935 در شهر کانزاس ایالت میسوری و او در کانزاس که در آن او فارغ التحصیل از دانشگاه ایالتی کانزاس و مشغول به کار به عنوان یک معلم مدرسه. او ازدواج کرده و شوهرش در متخصص که حرفه او را به چهار گوشه منطقه قبل از حل و فصل آنها در مترو ققنوس.

___

این داستان درست شده است برای نشان دادن تان هال فرماندار شد در سال 1997 نه 1987.

___

آسوشیتد پرس نویسندگان Jonathan J. Cooper و باب کریستی کمک کرده است.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de