زندانی تاجیک وکیل Yorov دریافت Homo Homini حقوق بشر جایزه

پراگ — زندانی تاجیک وکیل Buzurgmehr Yorov دریافت کرده پراگ مبتنی بر مردم نیاز به سازمان های غیر دولتی سالانه Homo Homini جایزه در یک مراسم ویژه در پایتخت چک.

برجسته کارگردان اوکراینی توسط Sentsov که صرف بیش از چهار سال در زندان برای موضع خود را در برابر مادری خود الحاق کریمه توسط مسکو در سال 2014 و سیمون Panek از مردم نیاز به تحویل جایزه به Yorov برادر جمشید در 5 مارس.

“حمایت از چنین برای افرادی مانند Yorov بسیار مهم است. بیشتر بحث ما در مورد آنها مردم بی گناه زندانی اتهامات کاذب بیشتر شانس است که آنها را نمی توان تحت شکنجه یا کشته شدند در حالی که در بازداشت است. و شانس است که تحت فشار جامعه بین المللی این افراد خواهد شد آزاد راه من فرید” Sentsov گفت: قبل از توزیع این جایزه به جمشید Yorov.

Panek به نام Buzurgmehr Yorov “یک وکیل با یک حس قوی از عدالت و حقیقت او را که منجر به تصمیم به شروع به دفاع از مردم و حقوق که مورد آزار قرار گرفته بودند که ناعادلانه محاکمه و کسانی که محاکمه شدند و به طور کامل تحت کنترل مقامات دستور داد که موارد راه اندازی می شود.”

پس از دریافت برادرش جایزه جمشید Yorov قدردانی به مردم نیاز به سازمان و خواندن بیانیه ای از برادر خود که تاکید کرد که این جایزه به او و هموطنان خود امید است که این ایده از “حقوق بشر و حکومت قانون” بود فراموش نشده است.

“پشتیبانی خود را درک و به رسمیت شناختن خود را به من قدرت و تکرار باور من این است که عدالت همیشه برنده است. من پشیمانی نیست هر چیزی همه چیز من انجام داده ام انجام شد و برای عدالت و قانون” Buzurgmehr Yorov بیانیه گفت.

Buzurgmehr Yorov has denied any wrongdoing, saying his trial was politically motivated because he defended members of an opposition political party that was banned in 2015 as a terrorist organization.


Buzurgmehr Yorov را رد کرده است هر گونه تخلف و گفت محاکمه او بود که با انگیزه های سیاسی از آنجا که او در دفاع از اعضای یک از احزاب سیاسی مخالف که ممنوع اعلام شد و در سال 2015 به عنوان یک سازمان تروریستی است.

Yorov محکوم شد در ماه اکتبر 2016 به اتهام صدور فراخوان عمومی برای سرنگونی دولت و تحریک ناآرامی های اجتماعی است. او 23 سال در زندان بود بعد از تمدید پنج سال پس از او در بر داشت به جرم اهانت به دادگاه و توهین به یک مقام دولتی.

سال گذشته او در زندان بود برش توسط شش سال به عنوان بخشی از یک توده عفو.

Yorov را رد کرده است هر گونه تخلف و گفت محاکمه او بود که با انگیزه های سیاسی از آنجا که او در دفاع از اعضای رنسانس اسلامی حزب تاجیکستان یک گروه است که ممنوع اعلام شد و در سال 2015 به عنوان یک سازمان تروریستی است.

دولت های غربی و سازمان های حقوق بشر خواسته اند که تاجیک دولت به انتشار Yorov که در سال گذشته اهدا شد Faiziniso Vohidova حقوق بشر جایزه توسط انجمن آسیای مرکزی مهاجران در اروپا است.

این Homo Homini جایزه سالانه جایزه تعلق می گیرد به مردم و گروه ها در به رسمیت شناختن سهم خود را به “دفاع از حقوق بشر و دموکراسی و بدون خشونت حل سیاسی در تضاد است.”

گذشته برندگان عبارتند از: آذربایجان وکیل Intiqam علی اف بلاروس مدافع حقوق بشر اله Byalyatski و فعالان ایرانی عبدالله مومنی و مجید توکلی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>