زندانی روزنامه نگار ایرانی با چهره های جدید ‘پوچ’ شارژ

گزارشگران بدون مرز (RSF) را محکوم کرد آخرین “پوچ اتهام” علیه زندانی روزنامه نگار و مدافع حقوق بشر نرگس محمدی که زندانی شده پس از 2015.

پاریس مبتنی بر رسانه-آزادی ناظر در 12 ژوئن خواست گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران, جاوید الرحمان به “دخالت سریع و انجام همه چیز ممکن است برای به دست آوردن آزادی ایران طولانی ترین-برگزار زن روزنامه نگار.”

محمدی که او نیز از سخنگوی کانون مدافعان حقوق بشر در ایران محکومیت 10 سال زندان حکم پس از محکومیت در تظاهرات ضد دولتی تبلیغی و عضویت در یک گروه ممنوع مخالف مجازات اعدام در میان اتهامات دیگر.

در اخیر نامه به ایران از مقامات قضایی برادر او نشان داد که او در حال حاضر متهم به “رقص در زندان در طول روز مراسم” بزرگداشت هفتم-قرن کشتن امام حسین (ع) احترام رقم در شیعه اسلام است.

مهدی محمدی در حال حاضر یک پناهنده در نروژ نیز نوشت که خواهر او تا به حال مشکلات سلامتی جدی اما “اجازه داده نمی شد در خارج از زندان به دیدن یک دکتر که رفت و به همراه او.”

“این آزار و اذیت از نرگس محمدی شواهد قضایی تبعیض در دستور وزارت اطلاعات و مقامات ارشد نظام عدالت مقامات” گفت: رضا معینی رئیس RSF ایران-افغانستان میز.

محمدی, 47, اهدا شده است و چندین جوایز معتبر از جمله آمریکا جسمی جامعه آندره ساخاروف جایزه در سال 2018 به صورت برجسته رهبری در رعایت حقوق بشر.

ایران در رتبه 173rd از 180 کشور و سرزمین در RSF را در سال 2020 جهان در فهرست آزادی مطبوعات.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de