زندانی ایران بوم شناس می گوید تهدید به تجاوز به عنف به مرگ مجبور به تقلید حیوانات

زیست نیلوفر بیانی می گوید او قرار گرفت به حداقل 1200 ساعت بازجویی و شکنجه توسط هوش شعبه پاسداران انقلاب اسلامی گزارش خبرگزاری اهلبیت (ع) که در طی آن او را تهدید به مرگ و تجاوز و مجبور به تقلید صدای حیوانات وحشی.

شکنجه دقیق در اسناد و مدارک به دست آمده توسط بی بی سی فارسی از جمله بیانی نامه به مقامات ایرانی بود که با هدف شکستن او و اعتراف به اتهامات عنوان شده علیه او و دیگر محیط زیست از جمله “همکاری با خصمانه دولت ایالات متحده”

بیانی که محکومیت 10 سال زندان است که در میان هشت عضو بنیاد میراث حیات وحش ایرانی-از جمله ایران-آمریکا مراد Tahbaz — که دستگیر شده بودند در اوایل سال 2018 به اتهام جاسوسی.

خود را به زندان جملات که طیف وسیعی از چهار به 10 سالشده اند را تایید کرد توسط دادگاه بالاتر ایران سخنگوی قوه قضائیه غلامحسین اسماعیلی اعلام کرد در فوریه 18.

شعبه اطلاعات قدرتمند سپاه دستگیر محیط زیست از جمله مدیر بنیاد میراث حیات وحش ایرانی, کاووس سید امامی شناخته Iranian-Canadian استاد دانشگاه در اواخر ماه ژانویه 2018.

سید امامی درگذشت بازداشت و روز بعد تحت شرایطی نامشخص. مقامات گفت که او خودکشی کرد اما این ادعا سوال شد توسط دوستان و بستگان خود را.

‘جنسی داعش

در گزیده ای از اسناد آن منتشر شده توسط بی بی سی, بیانی گفت که او تا به حال فروپاشی روانی پس از بازجویان به او نشان داد یک عکس از سید امامی بدن در یک سردخانه احاطه شده توسط خانواده اش و به او هشدار داد که او و همکاران او می تواند با همان سرنوشت اگر آنها نمی, اعتراف به این اتهامات که دیکته شده به آنها.

“این خواهد بود که شما همه همکاران خود و خانواده خود را مگر اینکه شما [را نوشته اقرار] به همه چیز ما می خواهیم” بود که مطالعه در ایالات متحده و کانادا گفت.

Iranian-Canadian environmentalist Kavous Seyed-Emami (file photo)


ایرانی-کانادایی زیست کاووس سید امامی (عکس)

بیانی که مشغول به کار برای سازمان ملل متحد محیط زیست برنامه از سال 2012 تا 2017 قبل از بازگشت به ایران نیز ادعا کرد که او در معرض جنسی تهدید و تهمت و مجبور به شرکت در بازی جنسی از بازجویان.

“آنها خواهد…[نیروی] من برای تکمیل خود ارضایی,” بیانی گفته بود در اسناد دیده و تایید شده توسط بی بی سی.

بیانی است که در ایران در زندان بدنام اوین که در آن او بوده است و برگزار شد و پس از او بازداشت شد و در اوایل سال 2018 است.

در نامه ای به آیت الله علی خامنه ای بیانی همچنین گفت که او در نظر گرفته شد به یک ویلا در لواسان, یک شهر ثروتمند در کوه ها در نزدیکی پایتخت ایران با هفت مردان مسلح و مجبور به تماشای “خود را غیر اخلاقی و غیر اسلامی رفتار” در یک استخر خصوصی.

بیانی که او آشنایان گفت: بازگشت به ایران در سال 2017 برای کمک به این کشور نیز گفت: در یک نقطه که او خواسته شده بود که توسط یک بازپرس به انتخاب بین بودن شلاق 70 بار در طی دو روز و یا دریافت 50 ضربه شلاق در یک روز.

‘به طور فزاینده ای وحشت زده’

او اضافه کرد که او در معرض روزانه تهدید به اعدام. او همچنین تحت بازجویی پایدار بین نه و 12 ساعت است که گاهی اوقات انجام شده در شب.

“من به طور فزاینده ای وحشت زده که اگر من نوشتن نیست هر چه [بازجو] می خواستم او حمله جنسی به من” بیانی است که در اوایل 30s نوشت.

بیانی گفت: علنی در دادگاه او در ماه فوریه 2019 که او شکنجه شده برگزار شد و برای چندین ماه در سلول انفرادی و مجبور به اعتراف علیه خود تحت فشار.

“اگر شما بودند که با تهدید یک سوزن از مواد مخدر توهم زا [معلق در هوا] بالاتر از بازوی خود شما نیز اعتراف به آنچه آنها می خواستند شما را به اعتراف” بیانی بود به نقل از دیده بان حقوق بشر (HRW) به عنوان گفت: در دومین جلسه از محاکمه.

جزئیات بیشتر از فشار و سوء استفاده او تا به حال با آن مواجه نشده بود نشان داد تا به حال.

The jailed activists: (clockwise from top left): Niloufar Bayani, Abdolreza Kouhpayeh, Houman Jokar, Amirhossein Khaleghi Hamidi, Taher Ghadirian, Morad Tahbaz, Sepideh Kashan Doust, and Sam Rajabi


این فعالان زندانی: (در جهت عقربه های ساعت از سمت چپ بالا): Niloufar بیانی, عبدالرضا Kouhpayeh, هومن جوکار, Amirhossein Khaleghi حمیدی, طاهر Ghadirian, مراد Tahbaz, سپیده کاشان Doust و سام رجبی

صحبت کردن در فوریه 19, وکیل دادگستری و یکی دیگر از محیط زیست آمریکا — سپیده کاشانی — پیشنهاد او نیز مواجه درمان مشابه به آن تجربه بود.

“آن چیزی [مشابه] به این مسائل به دلیل [کاشانی و بیانی] تا به حال موارد مشترک در جریان تحقیقات” کاشانی وکیل کاظم حسینی گفت: ایران سایت خبری Ensafnews.ir.

“شده اند وجود دارد برخی از حوادث که به طور کامل تضعیف بررسی,” او اضافه شده است.

با توجه به سازمان های حقوق و زندانیان سابق ایران بازجویان اغلب با توسل به شکنجه برای استخراج نادرست اعترافات از زندانیان سیاسی.

بسیاری سابق ایران بازداشت شدگان در سال های اخیر recanted اعترافات خود پس از آزادی از زندان گفت: آنها مجبور شدند به خواندن از اسکریپت های دیکته شده به آنها توسط خود بازجویان.

دیده بان حقوق بشر گفت: مقامات ایرانی موفق به تولید هر گونه شواهد برای حمایت از خود در برابر اتهامات بیانی و دیگر اعضای موسسه حیات وحش میراث پارسیان.

“ایران در دادگاههای انقلاب هستند “انقلابی” تنها در توانایی خود را برای ساخت اتهامات بدون مدرک” مایکل صفحه: معاون مدیر بخش خاورمیانه در دیده بان حقوق بشر گفت: در 19 فوریه در بیانیه ای.

“دو سال در, هنوز هم وجود دارد یک پاره از شواهد و مدارک علیه این کارشناسان محیط زیست و مسئولان باید آزادی آنها را فورا” او گفت:.

نماینده مجلس ایران محمود صادقی گفت: در سال گذشته که ایران عالی شورای امنیت ملی نیست خیال فعالیت های این زندانی در محیط زیست به مقدار به جاسوسی.

پنج نفر دیگر محیط زیست زندانی هستند هومن جوکار, سام رجبی, طاهر Ghadirian, Amirhossein Khaleghi و عبدالرضا Kouhpayeh.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

کفش اسپرت