آمریکا و بلاروس Vlogger با جاه طلبی های ریاست جمهوری ممکن است به صورت زندان

مینسک — Syarhey Tsikhanouski یک زندانی بلاروس vlogger است که به دنبال شرکت در یک ماه اوت انتخابات ریاست جمهوری ممکن است تا 3 سال زندان برای سازماندهی طرفدار دموکراسی” ،

بلاروس کمیته تحقیق گفت: در 9 ژوئن در تلگرام که Tsikhanouski و هفت نفر دیگر متهم شده بود “با سازمان و تهیه اقدامات است که به شدت نقض نظم عمومی” در غرب شهر گرودنو در مه 29, اشاره به تظاهرات برگزار می شود به جمع آوری امضا به صورت بالقوه مستقل نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از جمله خود.

با توجه به بیانیه ای از همه متهمان قرار داده شده اند در بازداشت پیش از محاکمه مطابق با دادستان حکم بازداشت.

اگر محکوم Tsikhanouski و دیگر بازداشت شدگان به 3 سال در زندان است. یکی از این افراد نیز به اتهام آزار دو مأموران اجرای قانون و ممکن است تا 6 ماه حبس و در صورتی محکوم کرد.

Tsikhanouski قرار بود از زندان آزاد شده در ژوئن 8 پس از اتمام 10 روز حبس برای شرکت در unsanctioned تجمع در مارس 29.

او منتشر نشده و مقامات شهرستان گفت: آنها بعدا توضیح خواهم داد که چرا او همچنان در بازداشت است.

Tsikhanouski صاحب محبوب کانال یوتیوب به نام “کشور برای زندگی” که به چالش مقامات بلاروس.

قبل از 10 روز حبس Tsikhanouski زندانی بوده در ممکن است برای چند روز برای سازماندهی و شرکت در تظاهرات.

در مه 15, کمیسیون مرکزی انتخابات رد Tsikhanouski را در اسناد و مدارک ثبت نام برای نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه ریزی شده برای ماه اوت 9.

پس Tsikhanouski نامزدی رد شد همسرش Svyatlana Tsikhanouskaya شده است در تلاش برای ثبت نام به عنوان نامزد خودش جمع آوری لازم 100,000 امضا برای واجد شرایط.

دیده بان حقوق بشر (HRW) هشدار داد در ماه گذشته است که مقامات در بلاروس به شدت خود را سرکوب معترضان مخالفت با وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران و دیگر منتقدان دولت را با یک “موج جدید بازداشت های خودسرانه” پیش از انتخابات.

در 24 مه بیش از 1000 تظاهر کنندگان پیوست و با هم در مینسک به مخالفت با اصطلاح دیگری برای لوکاشنکا در یکی از بزرگترین تظاهرات از سال در کشور حدود 9 میلیون نفر است.

منتقدان لوکاشنکا است که قدرت را در بلاروس برای بیش از 25 سال می گویند دولت خود را نشان داده است تحمل کمی برای مخالفت و رسانه های مستقل.

این کشور شده است هدف از آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم بیش از آن ضعیف حقوق بشر و عدم برگزاری انتخابات عادلانه اما بلاروس و غرب را به تازگی به دنبال ترمیم روابط به کاهش نفوذ روسیه در این کشور است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de