آمریکا و بلاروس وبلاگ نویس با جاه طلبی های ریاست جمهوری می شود اضافی 15 روز زندان

مینسک-یک زندانی بلاروس نویس Syarhey Tsikhanouski که در نظر گرفته شده برای شرکت در ماه اوت, انتخابات ریاست جمهوری شده است به داده های اضافی 15 روز حبس برای چه دادگاهی در جنوب شرقی شهر Homel به نام “سازمان unsanctioned جرم جمع آوری.”

اتحاد جماهیر شوروی دادگاه منطقه در 18 مه اعلام کرد این حکم اما مشخص نکرد که چه رویداد Tsikhanouski مجرم شناخته شده بود از سازماندهی.

Tsikhanouski صاحب محبوب کانال در یوتیوب به نام کشور برای زندگی است که چالش های مقامات بلاروس.

او در ابتدا بازداشت شده در مارس 6 و به زندان فرستاده می شود و به مدت 15 روز برای شرکت در unsanctioned تظاهرات مقابل بلاروس ادغام با روسیه در ماه دسامبر.

Tsikhanouski و مشترکین خود را به کانال یوتیوب برنامه ریزی برای سازماندهی یک تجمع به نام ضد رژه در شهر شرقی ببرویسک در مارس 9 برای به چالش کشیدن رئیس جمهور Alyaksandr لوکاشنکا تصمیم به برگزاری یک رژه نظامی در روز پیروزی در مینسک با وجود این بیماری همه گیر کوروناویروس.

در مه 15, کمیسیون مرکزی انتخابات رد Tsikhanouski را در اسناد و مدارک ثبت نام برای نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری برنامه ریزی شده برای ماه اوت 9.

لوکاشنکا که رهبری شوروی سابق جمهوری از سال 1994 ابراز نیت به دنبال انتخاب مجدد به یک ششم مدت است.

او گفت: در نوامبر سال 2019 است که او نیز می تواند ایستادن در سال 2025 در حالی که اضافه کردن: “من نمی چسبیده بر روی صندلی با من سرد دست مرده.”

بلاروس لغو محدودیت مدت ریاست جمهوری در یک همه پرسی در سال 2004.

این معلوم نیست که اجرا خواهد شد در برابر لوکاشنکا.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de