بوستون (AP) — جک ولش که تبدیل General Electric Co. به یک سود چند ملیتی کنگلومرا و parlayed افسانه ای فراست کسب و کار به بازنشستگی حرفه ای به عنوان یک شرکت رهبری گورو درگذشت. او 84.

مرگ او تایید شد دوشنبه توسط جنرال الکتریک. علت مرگ نارسایی همسرش سوزی نیویورک تایمز گفت.

ولش تبدیل به یکی از ترین کشور شناخته شده و بسیار مورد توجه شرکت های بزرگ و رهبران در طول دو دهه به عنوان جنرال الکتریک رئیس و مدیر اجرایی از سال 1981 تا 2001. او شخصیت به اصطلاح “فرقه مدیر عامل شرکت” در اواخر 1990s رونق زمانی که جنرال الکتریک افزایش قیمت سهام آن ساخته شده با ارزش ترین شرکت در جهان است.

یک مهندس شیمی آموزش ولش تبدیل شرکت از یک شرکت سازنده لوازم برقی و لامپ را به یک صنعتی خدمات مالی و نیروگاه. در طول تصدی خود GE درآمد رشد نزدیک به پنج برابر و این شرکت را در بازار سرمایه افزایش یافته است 30 برابر شده است.

ولش نتیجه محور با رویکرد مدیریت و دست در سبک شد و اعتبار با کمک جنرال الکتریک به نوبه خود یک گوشه مالی اگر چه برخی از موفقیت در هزینه هزاران نفر از کارکنان که شغل خود را از دست در ولش تلاش بی امان برای کاهش هزینه ها و حذف GE از سود کسب و کار.

موفقیت کسب و کار و outspokenness او را آورده شهرت گسترده ای.

در سال 1999 مجله فورچون نام ولش به عنوان “مدیر قرن.”

برای اولین کتاب خود را “جک: مستقیما از روده” ولش دریافت $7.1 میلیون پیشبرد. اگر چه منتشر شده در صبح روز سپتامبر. 11, 2001 حملات کتاب شد بهترین فروشنده و منجر به مکرر صحبت کردن درگیری های که در آن او در زمان خلوص او روی صحنه است.

“از روزی که من پیوست جنرال الکتریک به بعد من به نام مدیر عامل شرکت 20 سال بعد من به کارفرمایان هشدار من در مورد من انتظاری” ولش نوشت: در عين مستقیما از روده.’ “من برچسب ساینده و به طور مداوم هشدار داده من خلوص را به زودی در راه زندگی حرفه ای من … و من به شما می گویم که آن انتظاری است که به کمک آن را به کار.”

ولش نمی کند پس از خروج جنرال الکتریک.

او مشاور ارشد با شرکت سهام خصوصی کلیتون Dubilier & برنج در سال 2001. او همچنین یک دوره تدریس در کسب و کار رهبری در دانشگاه MIT Sloan School of Management در سال 2006. در سال 2009 ولش تاسیس جک ولش مدیریت موسسه یک برنامه MBA آنلاین است که در حال حاضر بخشی از Strayer University.

در حالی که ولش شناخته شده بود برای اینکه hypercompetitive او همچنین تاکید دادن همه لرزش عادلانه.

در سال 2005 کتاب “برنده” ولش نوشت که او می خواهم به یاد آورد “به عنوان یک مدافع از خلوص و صداقت و شایسته سالاری و اعتقاد هر کس سزاوار یک شانس است. و من می خواهم برای به خاطر تلاش برای ایجاد این مورد که شما هرگز نمی توانید اجازه دهید خود را یک قربانی است.”

همراه با ولش شهرت آمد موشکافی بیشتر. ولش در بر داشت خود را در دفاع از بازنشستگی خود را جبران کند. در میان موجی از شرکت رسوایی جزئیات ولش GE قدرت پردازش ظهور در دادگاه مقالات خود را در طول سال 2002 طلاق از همسر خود را از 13 سال جین Beasley. او موفق به دریافت میلیون ها دلار در مزایای از جمله نامحدود استفاده شخصی از جنرال الکتریک هواپیما فضای اداری و خدمات مالی است.

پس از پردازش عمومی شد ولش بازپرداخت این شرکت برای بسیاری از آنها پرداخت می شود و برای استفاده از هواپیما و سایر خدمات است.

ازدواج اول خود را به کارولین به پایان رسید دوستانه در طلاق پس از 28 سال در سال 1987. طرح دوم خود را طلاق فاش شد در مدت کوتاهی پس از بررسی کسب و کار هاروارد ویرایشگر سوزی Wetlaufer نشان داد او تا به حال تبدیل شدن به شاعرانه با درگیر ولش در حالی که کار بر روی یک داستان در مورد او.

ولش نمی سرزنش رسانه ها برای توجه به امر تولید می شود.

“مسیح, اگر من یک روزنامه نگار من می خواهم یک داستان رسوا” ولش گفت: CBS television مجله خبری “60 دقیقه” در سال 2005 ، “منظور من این یک داستان خوب اما من اهمیتی نمی دهند. من در عشق سقوط کرد.”

Wetlaufer استعفا داد هاروارد ویرایش پست در سال 2002 به دلیل دیوانگی ناشی از رابطه او با ولش. در ژانویه 2012 مصاحبه با سی ان ان Piers Morgan, وقتی پرسید که چگونه او را متقاعد Wetlaufer به ازدواج با او ولش پاسخ داد: “من جذابیت و احتمالا کیف پول من.”

“ما تا به حال کمی رسوایی در آغاز” او ادامه داد. “و این است بزرگترین 10 سال از زندگی ما است.”

زن و شوهر نوشت: یک ستون به طور منظم به نام “Welch Way” در هفته کسب و کار مجله به مدت چهار سال. آنها همچنین نوشت: کتاب های مدیریت از جمله “برد” در سال 2005.

این Welches از سر نوشتن یک ستون به طور منظم در سال 2012 این بار برای انتخاب. آنها با استفاده از ستون به دل کردن مشاوره برای کسب و کار و چهره های سیاسی از جمله Facebook مارک زوکربرگ مدیر عامل و خواه نامزد انتخابات ریاست جمهوری میت رامنی آنها پشتیبانی می کند.

ولش نيز فعال در توییتر که در آن او اظهار در همه چیز از سیاست به کسب و کار به ورزش و به حال 1.4 میلیون پیروان.

برخی از کسانی که نظرات جنجال تولید شده.

او را مورد سوال ماهانه گزارش اشتغال در ماه اکتبر سال 2012 نشان داد که نرخ بیکاری کاهش یافته بود کمتر از 8 ٪ برای اولین بار در سه سال و نیم. این گزارش که دو روز پس از باراک اوباما تا به حال انجام نشده در اولین مناظره رامنی و یک ماه قبل از انتخابات.

“باور نکردنی مشاغل اعداد” او هنوز توییتی. “شیکاگو این بچه هر چیزی را انجام دهید…نمی توانید بحث را طوری تغییر اعداد.”

اوباما رسما از شیکاگو است. در حالی که برخی از اعضای جمهوری خواه کنگره تکرار نظرات او را نقد بیشتر بود, تمسخر, توسط اقتصاددانان و سابق وزارت کار از مقامات دولت بوش که vouched برای دقت و صحت داده ها.

او در نوشتن و صحبت کردن ولش مشترک عقل او به دست آورده در یک جنرال الکتریک حرفه ای آغاز شد که درست پس از ترک مدرسه گراد. او به سرعت صعود به رتبه تبدیل شد و این شرکت جوانترین رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت در سال 1981 در سن 45. ولش سرعت را تکان داد تا GE تخمگذار کردن ده ها هزار نفر از کارکنان خود را در پنج سال اول. که او را به دست آورده ناخواسته نام مستعار “نوترون جک” بعد از سلاح هسته ای است که مردم را می کشد اما برگ های ساختمان تا حد زیادی دست نخورده است. ولش bristled در نام اصرار دارد که شرکت های موفق نیاز به فرز. ولش نیز واگذار GE میلیارد دلار در کسب و کار است که نمی زندگی می کنند تا خود را سرود که آنها را از شماره 1 یا 2 در بازار خود را. اوایل حرکت برچیده جنرال الکتریک بوروکراسی و حذف لایه های بسیاری از گزارش روابط است.

“او سریع بر روی ماشه — گاهی اوقات بیش از حد سریع” Noel Tichy نویسنده از یک سال 1993 کتاب ولش و رهبر سابق جنرال الکتریک vaunted برنامه های آموزشی گفت: در سال 2001. “او را به ضربه محکم و ناگهانی قضاوت. او یک انسان است که بداخلاقی.

“با همه که من فکر می کنم او بزرگترین رهبر کسب و کار من تا کنون ملاقات کرد” Tichy گفت.

و ولش آزادانه اذعان اشتباهات خود را. یکی بود Calma, کامپیوتر, شرکت طراحی است که جنرال الکتریک خریداری شده در سال 1981. شرکت زخم از دست دادن 50 میلیون دلار در سال تا GE فروش آن در سال 1988.

ولش تاخیر در بازنشستگی خود را برای یک حرکت جسورانه, a $41 میلیارد پیشنهاد برای خرید Honeywell International.

ولش پیش بینی آسان موافقت دولت برای بزرگترین خرید GE تا به حال تلاش کرده اما تنظیم کننده های اروپایی را رد کرده و مقابله به عنوان بد برای رقابت.

در سال 1986 ولش ساخته شده یکی از جسورانه ترین حرکت یک $6.4 میلیارد دلار کسب RCA از جمله شبکه تلویزیونی NBC است. معامله انرژی جنرال الکتریک ساخته شده است که صدها نفر دیگر حصول به این شرکت نقل مکان کرد و به شدت به خدمات مالی و تجهیزات پزشکی و موتور جت.

یکی از ولش بزرگترین دستاوردهای حامیان او می گویند که استعداد GE ایجاد کرده است با قرار دادن یک حق بیمه در توسعه رهبران. بسیاری سابق جنرال الکتریک مدیران شرکت سرب شرکت های فورچون 500.

در میان رهبران ولش مرتب او GE جانشین جفری Immelt. ولش نوشته است که برداشت خود را جانشین منتهی به سال 2001 رهبری گذار بود و مهم ترین و دردناک تصمیم او تا کنون ساخته شده است.

در مارس سال 2008 Immelt شد هدف ولش بی پرده صحبت می کنید زمانی که جنرال الکتریک از دست رفته درآمد سه ماهه, هدف, یک ماه پس از Immelt قول داده بود و سرمایه گذاران این شرکت که در دیدار با اهداف آن است. ناامیدی ارسال GE سهام پایین نزدیک به 13 درصد در یک روز باعث ولش می گویند که او را “یک تفنگ و شلیک” Immelt اگر او مجاز جنرال الکتریک به دست اهداف درآمد دوباره.

پس از ساخت دیدگاهها برای CNBC ولش رفت و برگشت در GE-متعلق به ایستگاه کابل روز بعد به نفی خود سخت صحبت کرد و گفت: “هیچ چیز هیچ چیز هیچ چیز است که به عنوان نفرت انگیز به من به عنوان برخی از مدیر عامل غوغای دور در مورد چگونه همه چیز را به خوبی تحت پسر جدید به عنوان آنها در زیر او.”

و او هرگز منحرف به دور از جنرال الکتریک.

“زمانی که من آخرین بار او را دیدم آنچه که من به یاد داشته باشید بیشترین وضوح زمانی بود که او از من پرسید:” پس چگونه دقیقا شما در حال اجرا شرکت؟’ جک هنوز هم در آن متعهد به جنرال الکتریک موفقیت است. و به جک ولش از من بپرسید که چگونه من در حال اجرا GE بسیار فروتنی گفت:” جنرال الکتریک در حال حاضر مدیر عامل لری Culp.

“او را به شدت از دست رفته توسط من و کل GE تیم. و ما همچنان به افتخار میراث او با انجام دقیقا آنچه جک می خواهید ما را به انجام: برنده شوید. ما برای گسترش افکار و همدردی به سوزی و خانواده اش در طول این زمان.”

متولد نوامبر. 19, سال 1935 به عنوان تنها فرزند یک ایرلندی طبقه کارگر خانواده در سالم, Mass., ولش فارغ التحصیل از دانشگاه ماساچوست-امهرست در سال 1957 با مدرک لیسانس در مهندسی شیمی. او بعدها به دست آمده کارشناسی ارشد و دکترا در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه ایلینوی در پایان در سال 1960.

ولش پیوست جنرال الکتریک که در آن سال به عنوان یک کاربر مهندس در پیتزفیلد جرم است.

او از طریق صفوف افزایش و ساخته شده جنرال الکتریک پلاستیک کسب و کار به یکی از این شرکت سریعترین رشد واحدهای کسب و کار. او معاون ارشد رئیس جمهور در سال 1977 و نایب رئیس در سال 1979. در سال 1995 ولش دچار درد قفسه سینه و تحت عمل جراحی بای پس قلب.

این شکست منجر به حدس و گمان است که می تواند به دنبال سریع جانشین ولش اما او همچنان در راس یکی دیگر از شش سال است.

ولش به بوستون نقل مکان کرد و پس از کار خود را در GE, زندگی در یک خانه شهری در این شهر چراغ تپه بخش است.

در سال های بعد ولش همچنین اختصاص زمان بیشتری به احساسات مانند بیس بال — به طور خاص Boston Red Sox.

او جان سالم به در با همسر سوم خود سوزی ولش و چهار فرزند از ازدواج اول خود را.

___

AP اقتصاد نویسنده کریستوفر S. Rugaber کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de