اسلامی رهبران حزب ناعادلانه زندانی در تاجیکستان در سازمان ملل متحد گروه می گوید

یازده رهبران سیاسی شده اند در یک زندان در تاجیکستان برای بیش از چهار سال و با توجه به یک گروه کاری سازمان ملل متحد در بازداشت خودسرانه آنها باید حتی شده به اتهام جرایم است.

مردان همه سران اسلامی در رنسانس از تاجیکستان (IRPT) که بخشی از یک ائتلاف از گروه های که پیوست و به مبارزه با تاجیک دولت در طول 1992-97 تاجیک جنگ داخلی. ژوئن 1997 صلح توافق به پایان رسید که در جنگ های ارائه شده برای زمان جنگ مخالفان دولت-از جمله IRPT — برای به اشتراک گذاشتن قدرت است.

ایالات متحده بر اساس NGO آزادی در حال حاضرکه “با این نسخهها کار به فردی زندانیان عقیدتی از طریق متمرکز حقوقی و سیاسی و روابط عمومی وکالت تلاش” منتشر شد بیانیه اشاره کرد که سازمان ملل متحد گروه کاری بازداشت های خودسرانه سازمان ملل-WGAD) به تازگی به این نتیجه رسیدند: “این کاملا روشن است که پایه ای برای دستگیری و پس از آن بازداشت از [11] IRPT اعضای در واقع ورزش خود را از آزادی بیان و آزادی اجتماعات.”

آزادی در حال حاضر, و وکلا از شرکت حقوقی بین المللی Hogan Lovells ثبت یک دادخواست حقوقی با سازمان ملل متحد WGAD که به نوبه خود انجام تحقیقات خود را از روند قانونی در برابر 11 IRPT اعضای.

آزادی در حال حاضر مدیر ماران ترنر در بیانیه ای گفت که “تاجیک دولت دستگیر و بازداشت IRPT رهبران به عنوان بخشی از مبارزه گسترده تر برای بد نام کردن مسالمت آمیز مخالفان سیاسی احزاب است.”

به ظاهر همه این IRPT حال تبدیل شدن به یک صلح آمیز مخالفان سیاسی حزب دومین حزب سیاسی در تاجیکستان پس از حاکم دموکراتیک حزب مردم تاجیکستان است که به رهبری رئیس جمهور تاجیکستان.

Tajik President Emomali Rahmon


تاجیک رئیس جمهور تاجیکستان

تاجیکستان رهبر از اواخر سال 1992 ایران را در فرودگاه نگه در قدرت بود و نه شکننده در طول 1990s اما او پس از تثبیت موقعیت خود — به خصوص در دهه گذشته است. این تثبیت قدرت خود را همزمان با او و نه کودکان تبدیل شدن به بزرگسالان و اغلب همراه با همسرانشان به دست گرفتن کنترل از به عنوان بسیاری از تاجیکستان پر سود کسب و کار به عنوان امکان پذیر است.

که در سمت چپ هیچ فضایی در قلمرو سیاسی برای وجود واقعی حزب اپوزیسیون با حمایت عمومی قابل توجهی.

در مارس 2015, IRPT موفق به کسب هیچ کرسی در انتخابات مجلسی Namoyandagon این مجلس. این اولین بار بود که اتفاق افتاده بود در دوران پس از جنگ و منادی کاهش شیب در IRPT بخت و اقبال.

تاجیک وزارت دادگستری لغو IRPT ثبت نام در آگوست 2015 و در عرض یک ماه به حزب اعلام شد یک سازمان افراطی.

مقامات متصل IRPT به اتهام کودتا معاون وزیر دفاع در اوایل سپتامبر 2015 هر چند ادعا اتصالات بسیار نازک است.

پس از این گروه اعلام شد, افراطی, سازمان IRPT رهبران هنوز هم در کشور گرفته شد و به بازداشت متهم بودن بخشی از کودتا و محاکمه در پشت درهای بسته.

که شامل 11 مرد ذکر شده توسط سازمان ملل متحد WGAD و آزادی در حال حاضر.

با توجه به گروه کاری سازمان ملل متحد “بدون محاکمه باید جای گرفته اند” و زمانی که محاکمه شدند و هنوز هم برگزار شد و آنها “انجام شده و در مجموع بی توجهی به تضمین محصور” در میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی.

کارل Horberg آزادی در حال حاضر گفت: RFE/RL تاجیک خدماتشناخته شده به صورت محلی به عنوان Ozodi که “[سازمان ملل متحد] تحقیقات نشان داد که این اتهامات ساخته شده توسط مقامات تاجیک در جهت رفت و برگشت به IRPT از صحنه سیاسی.”

آزادی در حال حاضر در بیانیه ای گفت: “افزایش محبوبیت IRPT تهدید رژیم حاکم و تاجیکستان را به عهده گرفت تلاش برای بی اعتبار کردن و از بین بردن حزب است.”

در این بیانیه همچنین اشاره کرد در طول محاکمه از IRPT رهبران که “حداقل دو شاهد بودند وادار به شهادت دادن. یک شاهد recanted شهادت او ادعا دولت همين است.”

این IRPT رهبران محکوم شدند و به زندان محکوم اعم از 14 سال به زندگی است.

این 11 نفر به نام در گزارش سازمان ملل متحد در حال Saidumar Husaini, Muhammadali Faizmuhammad, Rahmatulloi رجب Zubaidulloi Roziq, Vohidkhon Kosidinov, Kiyomiddin Avazov, Abduqahar Davlatov, Hikmatulloh Sayfulloza, Sadidin Rustamov صنعتی شریف Nabiev و Abdusamat Ghayratov.

مارک Gottridge یک شریک در Hogan Lovells قانون شرکت گفت: “مشتریان ما همچنان به رنج می برند شرایط اسفناک تاجیک در زندان با قرار دادن زندگی خود را در خطر آسیب یا مرگ.”

آزادی در حال حاضر در بیانیه ای یاد آوری کرد که “در مارس 2019, مرگبار, شورش تحریک توسط زندانی [دولت اسلامی] اعضای شکست در یک زندان در شهر وحدت که در آن بسیاری از IRPT رهبران برگزار می شود” و این که “یکی از IRPT رهبران در ابتدا نام در سازمان ملل متحد درخواست — Sattor کریموف — کشته شد بنا به گزارش ها توسط اعضای [دولت اسلامی]. حداقل دو دیگر IRPT اعضای مورد حمله قرار گرفتند و کشته شدند و چندین آسیب های جدی دریافت.”

سازمان ملل متحد-WGAD صادر جداگانه در نظر IRPT معاون Mahmadali Hayitبود که محکوم با دیگر IRPT رهبران و با توجه به جمله زندگی است.

Hayit را نگران کننده وضعیت موضوع قبلی مجلس پادکست.

تاجیکستان در حال برگزاری انتخابات پارلمانی در مارس 1 و برای اولین بار در 20 سال اسلامی رنسانس حزب تاجیکستان شرکت خواهد شد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>