رهبر ایران از سوی فلسطینی ها برای ادامه قیام در برابر اسرائیل نشان می دهد که دولت اسرائیل یک “تومور سرطانی.”

در یک سخنرانی آنلاین مارک روز قدس در مه 22, آیت الله علی خامنه ای نیز مورد ستایش قرار داد تهران عرضه سلاح به فلسطینی ها گفت: “مبارزه برای آزادسازی فلسطین است و تعهد و جهاد اسلامی.”

“رژیم صهیونیستی یک تومور سرطانی در منطقه” او گفت:.

“امروز جهان است شمارش یک به یک هر قربانی از coronavirus در سراسر جهان, اما هیچ کس نمی خواسته است که مسئول برای صدها هزار نفر از, شهادت, imprisonments و ناپدید شدن در فلسطین و در کشورهای آمریکا و اروپا برپا جنگ” او اضافه شده است.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا condemed نظرات.

خامنه ای و دیگر سران ایران را به نام بارها و بارها در طول سال برای پایان دادن به دولت یهودی از جمله از طریق یک همه پرسی در منطقه که در آن فلسطینی ها در اکثریت هستند.

اما نظر خود را در تامین سلاح برای اولین بار عمومی تایید از surpreme رهبر که تهران بود و مسلح کردن قیام. اما رهبران گروه های شبه نظامی فلسطینی در غزه از جمله حماس و جهاد اسلامی را اغلب ستایش مالی ایران و حمایت نظامی.

خامنه ای سخنرانی در آمد آنچه مقامات ایران تماس روز قدس – که مشاهده شده هر سال از سال 1979 انقلاب اسلامی در آخرین جمعه از نظام مقدس اسلامی ماه رمضان در همبستگی با فلسطینی ها.

قدس است نام عربی اورشلیم.

رژیم ایران به طور معمول مشاهده شده روز قدس با تظاهرات گسترده هر چند در این سال با ایران در میان ضربه سخت coronavirus شیوع مقامات خواسته اند مردم را به ماندن در خانه و نه برگزاری تظاهرات توده ای که usally علامت رویداد.

با گزارش خبرگزاری فرانسه و رویترز

tinyurlis.gdclck.ru