ایران کمترین انتخابات مردم در انتخابات پس از انقلاب اسلامی ضربه ای به خامنه ای روحانیت

ایرانیان تا حد زیادی نادیده گرفته عظیم get-out-رای تلاش توسط دولت به رکورد پایین ترین میزان مشارکت برای انتخابات در سراسر کشور پس از استقرار جمهوری اسلامی در سال 1979.

وزارت کشور می گوید یک رکورد کم از 42.57 درصد از رای دهندگان ثبت شده در ایران در فوریه 21, انتخابات پارلمانی است که در حدود 20 درصد پایین تر از سال 2016 انتخابات است.

تحلیلگران می گویند ضعیف مردم در انتخابات است که یک ضربه عمده به روحانیت. پایین مشارکت رای دهندگان بود به خصوص مشکل در شهرهای بزرگ افغانستان از جمله پایتخت تهران — که در آن مشارکت مردم 20 تا 30 درصد با توجه به برآورد و گزارش های غیر رسمی.

چراکه تماس با ایران رهبران و رسانه های دولتی برای رای دادن به نشان می دهد تا یکهو با آیت الله علی خامنه ای در به تصویر کشیدن رای گیری به عنوان یک “وظیفه دینی” و اصرار و حتی کسانی که نمی خواهم او را به رای دادن.

اما رای دهندگان رد دولت های مختلف تشویق مردم به شرکت می آید به عنوان کشور روحانی به رهبری, رهبری, چهره برخی از آن بیشتر به چالش کشیدن بار در دهه میان ایالات متحده کمپین “حداکثر فشار” و نارضایتی و بی اعتمادی از مقامات وزارت امور خارجه ،

“پایین مردم در انتخابات بازتاب کلی و خوی عمومی نسبت به حکم سیستم تا حد زیادی به عنوان دیده می شود به طور فزاینده نامشروع و بی کفایت و فاسد-و نفرت به منافع مردم” علی Fathollah-نژاد یک همکار مدعو در بروکینگز دوحه مرکز اتاق فکر گفت: RFE/RL طریق e-mail.

مشارکت و مشروعیت

ایران و رهبران اغلب استفاده نسبتا بالا نرخ مشارکت در کشور را انتخابات-که در آن نامزدهای preapproved توسط یک خط دیده بان وفادار به خامنه ای-به ادعای مشروعیت و حمایت مردمی.

“[مشارکت مردم] مهم است که برای مقامات نشان می دهد از حمایت” مستقر در واشنگتن تحلیلگر سیاسی علی افشاری گفت: RFE/RL رادیو فردا.

“آنها نمی پذیرفت که انتخابات غیرآزاد و ناعادلانه است. آنها ادعا می کنند که با وجود رد صلاحیت روند انتخابات بسیار رقابتی [و] آنها نیاز به آن را برای نشان دادن مشروعیت” افشاری یک دانشجوی سابق رهبر اضافه شده است.

در روزهای منتهی به رای شورای نگهبان که دامپزشکان همه انتخابات نامزدهای رد صلاحیت صدها نفر از اصلاح طلبان و میانه رو. Fathollah-نژاد گفت: پاکسازی که تبدیل فوریه 21 انتخابات به این کشور حداقل نماینده رای, یک پیش بینی غلط در بخشی از تندروها.

“[پایین مردم در انتخابات] همچنین سیگنال های یک پیش بینی غلط در بخشی از ultraconservatives و احساس خود را از غرور — تا حد زیادی با توجه به وزش اردوگاه ضعف و شکست — برای پایان دادن به یک جای خوب-عملکرد ایمنی خالص به معنای کانال نارضایتی عمومی و یک مکانیزم برای رژیم ارتجاعی,” او گفت:. “[است که] یعنی ارائه انتخاب به عنوان بسیاری از ایرانیان به آن اشاره بین کمتر و بزرگتر شر (یعنی میانه رو یا اصلاح طلبان با تندروها) عطف این انتخابات به غیر از آنهایی.”

مشارکت مردم در سال 2016 انتخابات مجلس رسما حدود 61 درصد است. قبل از آن بالاترین میزان مشارکت در سال 2004 هنگامی که 51 درصد از رای دهندگان پای صندوق های رأی رفتند و در انتخاباتی که منجر به پیروزی محافظه کاران است.

تماشا کنید: Coronavirus نگرانی در ایران در بحبوحه انتخابات

پیش از این انتخابات بسیاری از ناظران پیشنهاد کرده بود که جرم رد صلاحیت اصلاح طلبان و کاندیدای میانه سرخوردگی بیش از یک بدتر شدن اقتصاد خشم بیش از یک کشنده نوامبر سرکوب antiestablishment تظاهرات و همچنین به عنوان دست و پا چلفتی دست زدن به ژانویه سقوط اوکراین هواپیمای جت مسافربری بود به احتمال زیاد به نتیجه در بی تفاوتی و بسیار پایین مردم در انتخابات.

کسانی که به دلایل همراه با بسیار ناگهانی و گسترده شیوع کروناویروس در سراسر کشور — است که تا کنون به کشته شدن هشت نفر و احتمالا آلوده به صدها نفر — نیز دیده می شود به عنوان یک عامل مهم است که می تواند نگه دارید رای دهندگان در خانه.

در روز انتخابات شهروند روزنامه نگاران ارسال ویدئوها به رادیو فردا که به نظر می رسد برای نشان دادن خالی مراکز رای گیری در شهرهای مختلف.

عبدالله مومنی شناخته فعال سیاسی بود که ایران برای چندین سال بر انتقاد از دولت گفت که پایین مردم در انتخابات نشان داد مردم را “رد تماس با استقرار را به شرکت در انتخابات نشان می دهد.”

مومنی و دیگران بود و علنا گفت که نمی خواهد رای در فوریه 21.

تهدید Coronavirus

عبدالله گنجی سردبیر سخت-خط Javan روزانه است که وابسته و قدرتمند انقلاب اسلامی سپاه پاسداران) ارسال شده در یک نظرسنجی در توییتر درخواست پیروان خود را در مورد به احتمال زیاد دلایل نرخ پایین مشارکت مردم در انتخابات پارلمانی.

بسیاری از برخی از 13,000 پاسخ در نظرسنجی که از اواخر فوریه 23 سرزنش پایین مشارکت مردم در فشار ضعیف اقتصادی/شرایط زندگی در ایران (43.7 درصد). دلیل دوم برای پایین مشارکت رای دهندگان داده شده توسط این نظرسنجی بود “[منفی] حوادث سال گذشته” (40.3 درصد). فقط 5.5 درصد فکر شیوع کروناویروس دلیل اصلی بود در حالی که 10.5 درصد آن گفت: به خاطر مردم را با ناخشنودی توده رد صلاحیت نامزدها.

صحبت کردن در فوریه 23, آیت الله خامنه ای متهم کردن ایران دشمنان پس از تلاش برای منصرف کردن مردم از رای گیری توسط اغراق تهدید coronavirus سریع گسترش است که باعث شده بسیاری از کشورهای همسایه به بستن مرزهای خود را با جمهوری اسلامی ایران و ممنوعیت سفر هوایی به ایران یا از ایران.

همانطور که از فوریه 23, بیشتر مردم فوت کرده اند از coronavirus در ایران بیش از هر کشور دیگری در جهان به جز چین که در آن شیوع نشات گرفته است.

در عین حال تصریح کرد: “همان روز در وب سایت خود را که “این تبلیغات منفی در مورد این ویروس آغاز کرد و چند ماه پیش از آن افزایش یافته به انتخابات نزدیک است.”

اما او هنوز هم پیشنهاد کرد که مردم تا به حال ساخته شده و خوب نشان دادن در انتخابات است.

“مردم رفت و به پای صندوق های رای, شما آن را دیدم در تلویزیون و زمانی که شما رفت و به رای شما آن را دیدم” او گفت:, و اضافه کرد که “در گذشته 41 سال ما تا به حال 37 یا 38 انتخابات است. جایی که در جهان وجود دارد از جمله تلاش زیادی برای دموکراسی است؟”

تماشا کنید: همه چیز شما نیاز به دانستن در مورد ایران در انتخابات مجلس

تندرو بودند و انتظار می رود برای تسلط بر مجلس آینده را پس از میانه رو و اصلاح طلبان در میان برخی از 9,000 می شود داوطلبانی که رد شد توسط شورای نگهبان از مجاز به شرکت.

تحلیلگران می گویند این پیش بینی محافظه کار تسلط آینده مجلس می تواند سیگنال یک پیروزی برای hard-خط نامزد در ایران 2021 انتخابات ریاست جمهوری و سیمان روحانیت را نگه دارید و بر قدرت در این کشور است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>