ایرانیان رای گیری برای مجلس نامزد تایید توسط روحانیون محافظه کار

ایرانیان در حال رفتن به پای صندوق های رای در فوریه 21 برای انتخابات پارلمانی است که در آن همه نامزدهای شده قبل از نمایش توسط hard-خط اسلامی روحانیون و هزاران نفر از برنامه های کاربردی از اصلاح طلبان و میانه رو بوده اند را رد کرد.

در مجموع 7,148 نامزدهای تایید شده اند توسط روحانیون محافظه کار در ایران سخت است-خط شورای نگهبان. از شورای نگهبان را رد کرد و این برنامه حدود 9000 ایرانیان که در تلاش برای اجرای یکی از مجلس 290 کرسی است.

نود یکی از اساتید خروجی مجلس شد در میان کسانی که نامزدهای رد شد توسط شورای نگهبان. بسیاری از آنها شناخته شده به عنوان میانه رو یا اصلاح طلب مجلس.

در آستانه, نظرسنجی, ایالات متحده تحریم های تحمیل شده بر پنج انتخاباتی از جمله احمد جنتی قدرتمند و فوق العاده محافظه کار روحانی که دبیر شورای نگهبان برای جلوگیری از نامزدها از انتخابات و “انکار مردم ایران انتخابات آزاد و منصفانه” گفت: Brian قلاب وزارت امور خارجه به نماینده ویژه برای ایران.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در بیانیه ای گفت که “روحانیون مانند جنتی را محروم مردم ایران از یک انتخاب واقعی در پای صندوقهای رای برای 41 سال گذشته.”

او اضافه کرد که مردم ایران “سزاوار فرصتی برای بیان نظرات خود را بدون اینکه به حاشیه رانده شده و یا قتل عام شدند. صدای مردم ایران باید شنیده شود.”

آغاز انتخابات در ساعت 8 صبح و در حال برنامه ریزی برای بستن در 6 p. m.

یک هفته رسمی پیکارهای انتخاباتی به پایان رسید در فوریه 19-با مقامات تحمیل یک روز سکوت قبل از رای واقعی.

نگهبان شورای دفاع از رد صلاحیت روند آن گفت: انتظار دارد که حداقل 50 درصد از ایران را 58 میلیون رای دهنده واجد شرایط برای بازیگران ballotsacross 31 استان.

“پیش بینی ما این است که ما با مشارکت خوب در آینده انتخابات” شورای نگهبان سخنگوی Abbasali Kadkhodaee گفت: در فوریه 19.

“میانگین مشارکت مردم معمولا نشده است 50 درصد و ما شاهد یک مشارکت از 50 درصد در این انتخابات بیش از حد” Kadklodaee گفت.

مقامات ایرانی می گویند میزان مشارکت در سال 2016 برای این کشور در آخرین انتخابات پارلمانی در حدود 60 درصد است.

فوریه 21 انتخابات به عنوان آزمون از محبوبیت ایران محافظه کار روحانیت.

رای گیری در میان خشم عمومی بیش از رسمی فساد در ایران بدتر شدن اقتصاد و تهران را از دست داده و به سقوط اوکراین هواپیمای جت مسافربری ایرانی دفاع هوایی که به کشته و 176 نفر در هیئت مدیره.

ایالات متحده کمپین “حداکثر فشار” علیه ایران از جمله فلج کننده تحریم های اقتصادی باید به اقتصاد کشور صدمه و کمک به سقوط پول ملی — ریال.

عصبانی ایرانیان گرفته اند به خیابان ها تظاهرات در ماه های اخیر.

تظاهرات شامل anti-برپایی تظاهرات در ماه نوامبر موجب ناگهانی افزایش قیمت بنزین در بیش از 100 شهرستانها و شهرهای کوچک که ملاقات با خشونت سرکوب توسط نیروهای امنیتی.

ایران از جمله آیت الله علی خامنه ای را به نام رای دهندگان به خارج و بازیگران برگه های رای.

خامنه ای توصیف کرده است رای گیری به عنوان یک “وظیفه دینی” در حالی که اصرار و حتی کسانی که نمی خواهم او را به بازیگران برگه های رای.

اما در داخل و خارج از کشور برخی از ایرانیان پیشنهاد کرده اند که رای گیری در چنین غیررقابتی انتخابات معنی ندارد.

پاریس-بر اساس فعال سیاسی علی Keshtgar گفت: RFE/RL رادیو فردا که تنها نامزدهای وفادار به خامنه ای شده اند مجاز به اجرا.

“منتقدان ایجاد هیچ شانسی برای ورود به انتخابات” Keshtgar گفت.

زندانی و فعال حقوق بشر نرگس محمدی به نام برای انتخابات تحریم در اعتراض به سرکوب اعمال شده توسط مقامات دولتی.

“ما نیاز به افزایش در متمدن ترین و راه اندازی قوی تحریم کمپین برای پاسخ دادن به سیاست های سرکوبگرانه دولت” محمدی می گوید.

ناظران می گویند در انتخابات مشارکت می تواند تحت تاثیر یک خبر از ایران مقامات بهداشتی که پنج نفر قرارداد بسته اند مرگبار coronavirus در ایران.

آن موارد عبارتند از: دو نفر که کشته شدند از coronavirus مقدس شیعیان در شهر قم.

با گزارش RFE/RL رادیو فردا خبرگزاری فرانسه و رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

کفش اسپرت