ایرانیان, تجمع در حمایت از معترضان به مرگ محکوم

ایرانی معترضان با تجمع در خیابان های شیراز و بهبهان, شعار, شعار علیه کشور ایجاد.

اجتماعی-رسانه ای کاربران در جولای 16 به نام برای خاکسپاری در 7:00 p. m. به وقت محلی در مقابل یک تصمیم دادگاه به رعایت احکام اعدام علیه سه مرد را که به شرکت در تظاهرات سال گذشته است.

ویدیوهای به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی ظاهرا نشان داد که معترضان در بهبهان در جنوب غربی استان خوزستان و در شهر شيراز در پایتخت, در جنوب غربی استان فارس, فریاد شعار علیه احکام اعدام دست به امیر حسین مرادی, سعید Tamjidi و محمد رجبی.

آژانس خبری رویترز به نقل از شاهدان عینی عنوان کرد و گفت نیروهای امنیتی و شلیک گاز اشک آور برای متفرق کردن تظاهرکنندگان در بهبهان.

در ضمن افزایش حضور نیروهای امنیتی گزارش شده در خیابان های پایتخت, تهران و چندین شهر دیگر.

در جولای 14, ایران قوه قضائیه گفت: دادگاه عالی تا به حال تایید احکام اعدام علیه مرادی, 25, Tamjidi, 27 و رجبی, 25 برای اقدامات مجرمانه در طول تظاهرات در ماه نوامبر موجب یک افزایش در قیمت بنزین.

این تصمیم موجب موجی از اعتراضات آنلاین در برابر جملات با هشتگ #همین’t_Execute در فارسی روند در سطح جهان در توییتر استفاده می شود بیش از 7 میلیون بار.

در یک بیانیه مشترک در جولای 16, حقوق بشر سازمان ملل متحد کارشناسان به شدت محکوم کرد دادگاه عالی تصمیم و خواست رئیس دستگاه قضایی ایران به “بلافاصله سرکوب این تصمیم به اعطای سریع و مستقل قضایی بررسی است.”

آنها همچنین خواستار “مستقل و بی طرف رسیدگی به اتهامات شکنجه” ساخته شده توسط مرادی Tamjidi و رجبی و پس از تعقیب عاملان اگر ادعای خود را تاسیس شده است.

ایران می تواند سرنگونی احکام اعدام علیه این سه نفر پس از ارائه در ایران آیین دادرسی کیفری اجازه رئیس قوه قضائیه برای دخالت در احکام نهایی تلقی می شود در نقض حقوق اسلامی است.

که در زیر ارائه قضائیه رئیس Ebrahim Raisi می تواند دستور دیوان عالی کشور برای صدور یک حکم جدید.

متهمان در ابتدا اعمال شده در فوریه.

مرادی Tamjidi و رجبی را رد اتهامات و گفت: آنها شکنجه به اعترافات که بعدها مورد استفاده در برابر آنها در طول آزمایش.

“از ابتدا خود را در مورد جزئیات دستگیری و بازداشت و پس از آن دادگاه مملو از اتهامات انکار خود را به دلیل فرایند حقوق” سازمان ملل متحد و کارشناسان مستقل گفت.

بیانیه خود را می خواند که قوانین بین المللی “محدودیت های اعمال مجازات اعدام به جدی ترین جرائم و مانع آن تحمیل اگر یک محاکمه عادلانه داده نشده و اگر دیگر حقوق نقض شده است.”

آن را اضافه می کند که اعمال مجازات اعدام “بر اساس overbroad امنیت ملی اتهام را به مقدار فاحش نقض حقوق بشر ایران را ندارند.”

ایران را لرزاند پنج روز از ناآرامی های پس از افزایش قیمت بنزین در نوامبر سال 2019. این تظاهرات به خشونت سرکوب توسط نیروهای امنیتی.

مقامات ایرانی هنوز منتشر نشده اطلاعات قابل اعتماد در تعداد مرگ و میر در طول ناآرامی.

یک قانونگذار ارشد ایران گفت: در ماه ژوئن که 230 کشته شدند و هزاران نفر مجروح در جریان تظاهرات در حالی که سازمان عفو بین الملل گفت: بیش از 300 نفر را در سرکوب.

مورد مرادی Tamjidi و رجبی “است نه یک حادثه جدا” از کارشناسان سازمان ملل گفت: “وجود دارد گسترده گزارش از بازداشت خودسرانه از معترضان و شکنجه برای اخذ اعترافات دروغین. افراد دیگر نیز گزارش شده است زندانی شده و احتمالا محکوم به اعدام خود را برای شرکت در تظاهرات است.”

کارشناسان خواست ایران برای انجام یک “مستقل و بی طرفانه و شفاف” بررسی حوادث, تعقیب مقامات دخیل در نقض حقوق بشر و آزادی همه کسانی که در بازداشت به اعتراض مسالمت آمیز است.

این کارشناسان شامل جاوید الرحمان گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره وضعیت حقوق بشر در ایران; اگنس Callamard ویژه گزارشگر در فراقضایی خلاصه یا خودسرانه اعدام; Clement Nyaletsossi Voule, گزارشگر ویژه حقوق بشر برای آزادی تجمع مسالمت آمیز و انجمن; David Kaye, گزارشگر ویژه در مورد ترویج و محافظت از حق آزادی عقیده و بیان و Nils sd times, گزارشگر ویژه در مورد شکنجه و دیگر ظالمانه و یا رفتار یا مجازات, در میان دیگران.

با گزارش رویترز

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

ایندکسر

کفش اسپرت