ایران لینک کلیک کنید: جدید طالبان متلاشی شدن گروه ظهور که مخالف آمریکا و افغانستان توافق صلح

جدید مبارکه طالبان جناح که دارای روابط نزدیک به کشورهای همسایه ایران می ایستد و در مخالفت با تلاش ها با هدف پایان دادن به 18 سال شورشیان در افغانستان پدید آمده در این کشور جنگ زده.

این Hezb-e ولایت-e Islami و یا حزب اسلامی در ولایت اعتقاد بر این است که از تقسیم جریان اصلی طالبان به زودی پس از ایالات متحده و گروه های شبه نظامی امضا خود نقطه عطفی توافقنامه صلح در ماه فوریه است.

شکل گیری از متلاشی شدن گروه تاکید ممکن است اختلافات در درون طالبان که دیده است تلخ رهبری انتقال و رشد داخلی مخالفت در سال های اخیر است.

معلوم نیست که آیا جدید splinter گروه خواهد تجمع گسترده حمایت اما ظهور آن می تواند تهدیدی جدید مانع برای ایالات متحده آمریکا-طالبان معامله است که تضعیف خشونت اختلافات و تاخیر.

تحت این قرارداد نیروهای بین المللی را از افغانستان در ماه جولای سال 2021 در ازای مبارزه با تروریسم تضمین از طالبان که متعهد به مذاکره دائمی آتش بس و قدرت های مقابله با دولت افغانستان.

‘مراحل اولیه تشکیل’

Antonio Giustozzi یک طالبان متخصص با موسسه سلطنتی خدمات امارات در لندن گفت: به نظر می رسد جدید splinter گروه مستقر در ایران که سهام 900 کیلومتر مرز مشترک با افغانستان و اتحاد قابل ملاحظه جمعیت افغانستان.

“هنوز هم در مراحل اولیه تشکیل” گفت: Giustozzi اضافه کرد که قدرت نظامی و رهبری جناح ناشناخته است.

افغانستان مقام اطلاعاتی که صحبت خواست نامش فاش نشود گفت: RFE/RL که جدید splinter گروه شده است “رسما اعلام کرد.” این مقام گفت: اعضای این گروه شامل رادیکال طالبان فرماندهان و اعضای کوچک طالبان شاخه.

یک گزارش جدید توسط سازمان ملل متحد نظارت بر تیم ساخته شده در تاریخ 1 ژوئن گفت که “حداقل یک گروه ارشد طالبان در” حال “تشکیل یک گروه جدید در مخالفت با هر گونه توافقنامه صلح.”

جدایی طلب جناح بود “تشکیل شده عمدتا از ناراضی ارشد طالبان اعضای ساکن در خارج از افغانستان گفت:” این گزارش که بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط افغان و خارجی و سرویس های اطلاعاتی و امنیتی فکر می کنم مخازن کارشناسان و مخاطبان.

ایران ساختمان طالبان ‘اعتیادآور’

این Hezb-e ولایت-e Islami می پیوندد یک لیست در حال رشد از جناح طالبان که حمایت از ادامه مبارزه علیه نیروهای افغان و بین المللی.

“چندین طالبان رهبران جبهه و فرماندهان که مخالف صلح و مرتبط به ایران گفت:” Giustozzi.

در میان آنها او اضافه شده است Sirajuddin حقانی معاون رهبر طالبان و شبکه حقانی قدرتمند جناح طالبان که توسط آمریکا تعیین شده سازمان تروریستی است.

است که با وجود حقانی op-ed در ماه فوریه در نیویورک تایمز که در آن او ابراز پشتیبانی از مذاکرات صلح با ایالات متحده است.

حقانی که با طالبان عملیاتی ارشد دارای 10 میلیون دلار آمریکا فضل بر روی سر خود را. او از اواخر رادیکال اسلامگرا به رهبری جلال الدین حقانی بنیانگذار القاعده وابسته به شبکه مورد سرزنش برخی از افغانستان مرگبارترین حملات انتحاری.

Jalaluddin Haqqani, the late founder of the militant Haqqani network.


جلال الدین حقانی اواخر بنیانگذار نظامی شبکه حقانی.

شبکه حقانی قوی روابط پاکستان و عربستان سعودی است. اما Giustozzi گفت: شبکه “نزدیک” به ایران به عنوان اسلام آباد و ریاض کاهش بودجه به آن است.

دیگر ایران مرتبط رهبران طالبان که مخالف تلاش های صلح شامل ملا قیوم ذاکر قدرتمند میدان جنگ فرمانده سابق و ارشد نظامی از افغانستان تا سال 2014. یک زندانی سابق در بدنام آمریکا در خلیج گوانتانامو کوبا, ملا Zakir است که حمایت از خط زمینه فرماندهان.

ملا ذاکر منجر به یک محافظه کار جناح طالبان همراه با ابراهیم صدر طالبان نظامی سابق رئیس جدید کمیسیون اروپا شد. در اکتبر 2018 صدر بود و در میان هشت نفر از اعضای طالبان تعیین شده جهانی تروریست ها توسط وزارت خزانه داری ایالات متحده.

“مقامات ایرانی توافق برای ارائه ابراهیم با حمایت پولی و فردی آموزش به منظور جلوگیری از امکان ردیابی بازگشت به ایران” وزارت خزانه داری گفت:, و اضافه کرد که “ایران و مربیان کمک خواهد کرد ساخت طالبان تاکتیکی و قابلیت های مبارزه.”

افغانستان مقام اطلاعاتی که صحبت خواست نامش فاش نشود گفت: جدید splinter گروه شامل پیروان صدر.

مقامات گفت: این گروه جدید نیز شامل اعضای Feday-e Mahaz (خودکشی تیپ) کوچک و سخت هسته ای شاخه ای از جریان اصلی طالبان است.

این گروه اعتقاد به رهبری حاجی نجیب الله یک وفادار به رادیکال فرمانده طالبان ملا Dadullah که کشته شد در ایالات متحده به رهبری حمله در ولایت هلمند در سال 2007.

این گروه به شدت در برابر آشتی با کابل ادعا کرده چند با مشخصات بالا ترور در طول سال.

‘_blank’

ایران حمایت ضد طالبان و اتحاد شمال قبل از رهبری ایالات متحده در تهاجم سال 2001 زمانی که طالبان کنترل می شود بیشتر از افغانستان است. تهران همچنین ارائه کمک به نیروهای ایالات متحده به عنوان آنها سرنگون رژیم طالبان. اما در سال های اخیر جمهوری اسلامی و طالبان جعلی روابط نزدیک تر با رهبران مبارز و حتی بازدید از تهران است.

تهران آن را تاييد کرده است تماس با طالبان اما اصرار دارد که آن را با هدف حصول اطمینان از ایمنی از شهروندان ایرانی در افغانستان و تشویق طالبان برای پیوستن به مذاکرات صلح.

اما مقامات ایالات متحده را متهم کرد تهران از ارائه حمایت مادی به طالبان اتهام را رد می کند.

U.S. Secretary of State Mike Pompeo (file photo)


وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo (عکس)

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در ماه ژانویه متهم کرد تهران از “به طور جدی” برای تضعیف روند صلح در افغانستان اضافه کرد که ایران در حمایت از طالبان و شبکه حقانی.

در یک گزارش منتشر شده در ماه نوامبر در ایالات متحده آمریکا آژانس اطلاعاتی وزارت دفاع (DIA) گفت: ایران فراهم می کند و مالی و سیاسی و مادی حمایت از طالبان.

“تهران به دنبال نه برای بازگشت طالبان به قدرت است اما هدف حفظ نفوذ با این گروه به عنوان پرچین در صورتی که طالبان دستاوردهای مهمی در آینده افغانستان” این گزارش افزود که ایران را به حمایت فعال از آن برای پیشبرد منافع خود در افغانستان و رسیدن به “عمق استراتژیک” در کشور است.

طالبان تقسیم بر صلح

ظهور طالبان متلاشی شدن گروه در معرض جدی اختلافات درون گروه های شبه نظامی.

طالبان معتقد به تقسیم بیش از یک صلح حل و فصل است.

آن رهبری سیاسی مستقر در پاکستان است که تصور می شود بیشتر به یک توافق صلح اما سخت-خط فرماندهان نظامی در میدان جنگ در افغانستان تقاضای بازگرداندن رژیم طالبان که حکومت از سال 1996 تا 2001.

داخلی طالبان بخش را تشدید پس از مرگ بنیانگذار و رهبر معنوی ملا محمد عمر که مرگ شد نشان داد در سال 2015 بیش از دو سال پس از او درگذشت در پاکستان است.

A combination image of what are believed to be photographs of Mullah Mohammad Omar (left) and Mullah Akhtar Mohammad Mansur


یک ترکیب تصویر از آنچه که تصور می شود عکس از ملا محمد عمر (سمت چپ) و ملا اختر محمد منصور

برخی از فرماندهان طالبان متهم خود را جانشین ملا اختر محمد منصور از پوشش تا ملا عمر را با مرگ و با فرض اینکه رهبری این گروه افراطی و بدون نیاز به تایید مناسب.

ملا منصور تلاش برای سرکوب داخلی مخالفت و آشتی اختلافات جناح ها با برخی از فرماندهان جدا از گروه و به چالش کشیدن خود رهبری است.

ملا منصور کشته شد در یک حمله هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا در پاکستان در ماه مه سال 2016.

جانشینی از ملا Haibatullah Akhundzada پایین-کلید اسلامی محقق شد که ملا منصور معاون نیز مخالف است.

اما کارشناسان گفت: طالبان به غلبه بر بحران جانشینی است پشت سرگذاشته رقابت از درخواست تجدید نظر جهانی از دولت اسلامی (داعش) گروه افراطی و باقی مانده است نسبتا منسجم نیروی مبارز با وجود یک جنگ مرگبار در برابر خارجی و نیروهای افغان.

Taliban leader Mullah Haibatullah Akhundzada (file photo)


رهبر طالبان ملا Haibatullah Akhundzada (عکس)

برهان عثمان مستقل تحلیلگر و کارشناس برجسته در افراط گرایی اسلامی و شبکه های شبه نظامی فعال در منطقه افغانستان و پاکستان گفت: اختلافات در درون طالبان هنوز قابل مشاهده است.

“تا کنون طالبان موفق شده است در حال چرخش توافق با ایالات متحده به عنوان یک پیروزی آشکار” او گفت:.

عثمان گفت: طالبان وحدت تست خواهد شد در داخل افغانستان مذاکرات در زمانی که افغانستان و طالبان مذاکره کنندگان را مورد بحث دائمی آتش بس و قدرت های معامله.

مذاکرات برنامه ریزی شده بود به در ماه مارس شروع شد اما به تعویق افتاد اختلاف بر سر آزادی زندانیان طالبان توسط دولت و افزایش حملات شبه نظامیان.

“طالبان مجبور خواهد شد به آمده تا با موقعیت های خاص در مسائل و ارائه چشم انداز خود را برای آینده افغانستان گفت:” Osman.

طالبان شده است مبهم در مورد مسائل کلیدی از جمله حقوق زنان آینده توزیع قدرت و تغییرات اساسی افغانستان, بازتاب اختلافات در داخل گروه.

بسیاری انتظار دارند که در داخل افغانستان مذاکرات را پیچیده و طولانی با توجه به خلیج فارس میان دو طرف درگیر در سیاست و های قدرت بین طالبان و دولت افغانستان.

طالبان شاخه

داخلی شکاف و رقابت منجر به ظهور طالبان مختلف شاخه های در طول سال اگر چه بسیاری از عدم قدرت نظامی و حمایت از یک تهدید به جریان اصلی ،

Mullah Mohammad Rasul (file photo)


ملا محمد رسول (عکس)

شورای عالی اسلامی امارت افغانستان — به رهبری ملا محمد رسول — درگیر شده است در درگیری با مبارزان از جریان اصلی طالبان در جنوب و غرب افغانستان پس از 2015 ترک نمرات مرده در هر دو طرف.

درگیری را ترک کرده اند این شاخه به شدت تضعیف شد و به گفته کارشناسان با توجه به توان نظامی بی ربط.

ملا رسول اعتقاد بر این است برای دریافت سلاح و پشتیبانی از اطلاعات افغانستان در تلاش به تقسیم گروه های شبه نظامی.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>