ایران رهبر انقلاب آمریکا از دورویی در پی فلوید را به قتل

رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای را متهم به ایالات متحده دورویی در پی مرگ یک غیر مسلح آفریقا-آمریکا در بازداشت پلیس در مینه سوتا است.

در یک سخنرانی در تهران در ژوئن 3 به مناسبت سالگرد 1989 مرگ بنیانگذار جمهوری اسلامی آیت الله خمینی خامنه ای ادعا کرد که در آدرس تلویزیونی که “آنها کشتن مردم در آشکار و جنایت و آنها نه عذرخواهی در حالی که ادعا [برای حمایت از] حقوق بشر است.”

مقامات ایرانی در روزهای اخیر ابراز حمایت از معترضان که به خیابان آمده اند ده ها تن از شهرستانها ایالات متحده برای محکوم نژادی و بی عدالتی است.

ایران است که اغلب از انتقاد گروه های حقوق بیش جدی حقوق بشر از جمله نوامبر کشتار معترضان در طول antiestablishment تظاهرات موجب افزایش شدید در قیمت سوخت.

یک نماینده مجلس ایران گفت: در اوایل این هفته که 230 نفر کشته در سرکوب هر چند گروه حقوق سازمان عفو بین الملل گفت: حداقل 300 درگذشت.

ایران به طور معمول با استفاده از زور برای سرکوب تظاهرات ضد دولتی در این کشور است.

“ظاهرا آفریقایی-آمریکایی که به کشته شدن وجود دارد نه یک انسان” خامنه ای اضافه شده در این سخنرانی که در محل به عنوان بخشی از یک عمده سالانه بزرگداشت خمینی که لغو شد به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

خامنه ای توصیف جورج فلوید مرگ در 25 مه از جمله “من نمی توانم نفس بکشم” گریه و گفت که این حادثه بود و هیچ چیز جدید است.

“این است که آمریکایی طبیعت است. این چیزی است که آمریکایی ها انجام شده است را به تمام جهان است” گفت: خامنه ای که حرف آخر را در جمهوری اسلامی است.

با گزارش ایرنا و AP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de