روزنامه نگار ایرانی آغاز می شود حبس بیش از سی مصاحبه

رسانه های بین المللی-آزادی ناظران ترغیب ایران به متوقف کردن اسامی اعضای مطبوعات خودسرانه به خصوص در طول بیماری همه گیر کوروناویروس پس از یک روزنامه نگار محلی شروع به خدمت به 18 ماه حبس در زندان اوین تهران.

حسن فتحی فری لنس مقاله نویس و فیلمساز مستند خود را آغاز کرد زندان در هفته گذشته پس از درخواست تجدید نظر خود را در یک سال 2018 مورد جنایی ناشی از مصاحبه با BBC فارسی تکذیب شد به گفته فعالان حقوق بشر (هرانا) در ایالات متحده آمریکا بر اساس خروجی را پوشش می دهد اخبار ایران و جهان.

مقامات ایرانی “در ادامه به زندان روزنامه نگاران اگر چه COVID-19 گرفتن تلفات سنگین در این کشور در زندان, جمعیت,” خبرنگاران بدون مرز (RSF) گفت: در 14 ماه مه.

ایران “باید خود را متوقف پوچ تمرین از زندانی کردن روزنامه نگاران صرفا برای صحبت کردن با رسانه های خارجی رسانه های, به خصوص در طول یک بیماری همه گیر که هر از زندان می تواند به صورت بالقوه حکم اعدام” گفت: Sherif منصور خاورمیانه و شمال آفریقا هماهنگ کننده برنامه در نیویورک-بر اساس گزارش کمیته حفاظت از روزنامه نگاران (CPJ).

فتحی بازداشت شد در ماه مه سال 2018 پس از او به مصاحبه با بی بی سی فارسی در مورد انتخاب مجدد رئیس جمهور حسن روحانی, با توجه به مصاحبه ای با روزنامه نگار بین المللی ایران.

تهران دادگاه انقلاب به اتهام فتحی با “دروغ پراکنی و اخلال در افکار عمومی” قبل از آزاد کردن او را به قید وثیقه فتحی گفت: بریتانیا مبتنی بر پخش.

معلوم بود که فتحی در ابتدا به اعدام محکوم شده و یا محکوم شد اما تهران دادگاه در اوایل این ماه رد نهایی خود را درخواست تجدید نظر هرانا گزارش شده است.

همچنین در مارس 14, RSF به نقل از محمود Shariari ملی سابق رادیو و مجری تلویزیون عنوان کرد و گفت او منتقل شده است در هفته گذشته از زندان اوین به یک بخش از تهران بیمارستان که متعلق به کروناویروس مبتلا ،

Shariari بازداشت شده است از اواسط ماه مارس برای “انتشار اطلاعات نادرست در مورد coronavirus” پاریس-بر اساس گروه گفت.

RSF گفت که روزنامه نگاران زندانی در ایران “به طور معمول رد شده است مراقبت های پزشکی کافی در گذشته و…در حال حاضر در معرض خطر مرگ ناشی از کروناویروس که در حال گسترش است در زندان است.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net