رومینا بود که تنها 14 سال زمانی که او بنا به گزارش منتشر شده توسط پدرش در یک وحشتناک در مورد به اصطلاح “افتخار” کشتار است که شوکه ایران.

رضا اشرفی پدر او بنا به گزارش موفق به متقاعد کردن رومینا را به زور دختر خود را به خودکشی پس از او شماری خود را با داس به عنوان او در خانه و خانواده.

پلیس را دستگیر کرده و رومینا و دوست پسر او دو روز قبل پس از پنج روز شکار و فرستاده او را به خانواده اش حتی اگر او ابراز ترس برای زندگی خود را در استناد به پدرش بد خلق و خو.

و رضا اشرفی با اعتراف به قتل وحشتناک دختر خود را در حالی که هنوز برگزاری خونین ابزار رسانه های ایران گزارش شده است.

مه 21, مرگ رومینا در شمال غرب استان گیلان قرار دادن یک نور افکن در همه بیش از حد-تمرین مشترک در ایران از قتل های ناموسی که هر دو underreported و اغلب سکوت کرد.

در حال حاضر تحت قوانین اسلامی در ایران, رومینا پدر چهره زندان تا 10 سال محکوم کرد. او معاف از “قصاص” قانون — به این معنی که مجازات مرگ — پس با توجه به قانون مجازات اسلامی او رومینا نگهبان.

رسانه های ایرانی گزارش داده اند که قبل از گردن زدن دخترش اشرفی با مشورت یک وکیل برای پیدا کردن آنچه در مجازات او خواهد بود.

در سراسر کشور خشم و انزجار

رومینا عمه گفت: در مصاحبه ای که اشرفی, 37 ادعا کرد که از طریق عمل خود را به او ثابت شده بود او یک مرد محترم. او افزود که اشرفی — است که در بازداشت — تحت فشار بوده است توسط برادران خود را به کشتن رومینا.

بیست و نه سال, بهمن خاوری — رومینا دوست پسر — شد و همچنین بنا به گزارش بازداشت شده در هفته گذشته به اتهام آدم ربایی است.

تکان دهنده قتل در شهر Hovigh منجر به سراسر کشور خشم و انزجار اما فقط آخرین مورد از قتل ها در ایران است که فعالان سرزنش در فرهنگ و سنت مردسالار و تبعیض و همچنین قوانین است که قادر به محافظت از زنان در برابر خشونت و اجازه می دهد دختران جوان از 13 به ازدواج می شود.

“زنان [دیده] به عنوان اموال مردان” پاریس مبتنی بر جامعه شناس و نویسنده Chahla Chafiq گفت: در مصاحبه اخیر خود با بی بی سی.

هیچ آمار رسمی وجود دارد نگه داشته و در ایران در مورد قتل های ناموسی اما با توجه به مقالات علمی و دانشگاهی-پایان نامه برآورد ذکر شده روزانه در ساعات هر سال بین 375 و 450 زنان ایرانی در حال کشته شدن توسط بستگان مرد خود-از جمله شوهران خود و پدران و برادران — به نام حفظ خانواده “افتخار است.”

زنان کشته شده اند برای از دست دادن بکارت خود را تحمل یک کودک خارج از ازدواج خیانت, درخواست برای طلاق و یا حتی بیش از شایعات بی اساس بودن مشغول فعالیت است که لکه دار کردن خانواده خود ،

یک مقام پلیس گفت: در سال 2014 که حدود 20 درصد از قتل ها در ایران بوده است, قتل های ناموسی.

سنت های قبیله ای

یک مطالعه منتشر شده در سال گذشته مورد عمل در جنوب استان خوزستان گفت که بسیاری از این قتل ها یا گزارش نشده و یا آنها که در گزارش به عنوان “ناپدید شدن, خودکشی یا مرگ مشکوک.”

با توجه به بررسی قتل های ناموسی هستند بیشتر شایع در استان با سنت های قبیله ای از جمله در استان سيستان و بلوچستان ، خوزستان و کردستان و ایلام.

رسانه های ایران گزارش کرده است در تعدادی از این موارد در سال های اخیر اما هیچ یک از آنها را برداشت با توجه به همان اندازه به عنوان رومینا را ساخته شده است که سرفصل های ملی و برقراری یک تماس توسط رئیس جمهور حسن روحانی برای تصویب سریع قانون به شدت پیگیر قتل های ناموسی.

برخی از بدنام موارد در ایران در سال های اخیر شامل یک زن شناخته شده به عنوان “Z” بود که مورد ضرب و شتم به مرگ برادر خود را در حالی که عموی او تماشا. برادر بارها و بارها ضرب دیده خواهر خود را در برابر یک دیوار تا زمانی که او درگذشت.

این زن شده بود بنا به گزارش مزاحمت همسایه و خانواده او نگران آن “افتخار” شده بود آسیب دیده است.

زن جوان دیگر به ضرب گلوله کشته شد مرده با شکار با اسلحه توسط پدر او را در یک خیابانی در خوی در استان آذربایجان غربی با توجه به شایعات او رسوا خانواده است.

‘چگونه بسیاری از بیشتر است؟’

رسانه ها همچنین گزارش وحشتناک مرگ یک زن جوان به نام Golbahar در جنوب غربی استان چهارمحال و بختياري. Golbahar, بود, گزارش آتش توسط بستگان مرد برای تحمل کودک از یک جوان همسایه. او کودک بود و بنا به گزارش مسموم به مرگ در مردان است.

روزنامه نگار و فعال حقوق زنان Zila Baniyaghoob که تحت پوشش Golbahar مورد نوشت که برای فرار از پیگرد قانونی خانواده ادعا Golbahar به حال متعهد خودسوزی و که او کودک بود به مرگ گرسنگی.

“چگونه بسیاری از Golbahars و Rominas کشته شده اند در خانه پدری و چگونه بسیاری از کشته خواهد شد?” Baniyaghoob توییتی پس از رومینا کشته شدند.

شهیندخت Molavderi سابق ایران معاون رئیس جمهور در امور زنان که صریح در حقوق زنان پیشنهاد کرد که بدون عبور از قوانین مربوطه و بالا بردن آگاهی چرخه خشونت علیه زنان است به احتمال زیاد ادامه خواهد داد.

“رومینا است نه اولین و نه خواهد او آخرین قربانی قتل های ناموسی,” مولاوردی گفت: در توییتر.

“تا زمانی که قانون رویه قضایی و فرهنگی که غالب محلی و جوامع جهانی را ارائه نمی کند به اندازه کافی بازدارنده آنها را در خدمت این جنایت علیه بشریت” او گفت: در حالی که ارسال رومینا مراسم تشییع جنازه, مراسم, دعوت, که در آن نوجوان بود به عنوان “دختر عزیز” از رضا اشرفی.

فیلمساز kianush می Ayari — که فیلم خانه پدری در مورد یک قتل ناموسی در ایران که میشکافد از طریق سه نسل بود اما ممنوع در سال گذشته بیش از صحنه تلقی بیش از حد خشونت آمیز — در واکنش به رومینا کشتن با تماس برای فیلم خود را به نهایت نمایش “به خاطر مردم است.”

“اگر تا به حال نشده است بی ربط مخالفت و آنها اجازه داده شده بود [فیلم] برای نمایش به طور گسترده ای شاید [رومینا]’ثانیه پدر خواهد آن را دیده اند و [آن را ساخته اند او را] فکر می کنم” Ayari گفت.

تهران دادستان کل ممنوع Ayari فیلم پس از این ادعا آن ترویج “خشونت علیه زنان” و سوال “خالص ایرانی-اسلامی و سنت ها” در حالی که ارائه یک “تصویر نادرست” از خانواده ایرانی.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de